Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword
Το GameWorld.gr αναζητά Forum Moderators (21 May 2018)

Το GameWorld.gr επιθυμεί να προσλάβει Forum Moderators.

YouTube: Γενική συζήτηση/Απορίες

More
01 Jun 2020 15:38 #235003 by Brazhlias
Brazhlias replied the topic: YouTube: Γενική συζήτηση/Απορίες
Ετσι θελω να γινω οταν μεγαλωσω. Μακαρι να φτασω τα χρονια τους και μακαρι να μπορω ακομα να κανω την δευτερη αγαπημενη μου ασχολια.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
01 Jun 2020 15:52 #235007 by Blood Prince
Blood Prince replied the topic: YouTube: Γενική συζήτηση/Απορίες

Brazhlias wrote: Ετσι θελω να γινω οταν μεγαλωσω. Μακαρι να φτασω τα χρονια τους και μακαρι να μπορω ακομα να κανω την δευτερη αγαπημενη μου ασχολια.

Ενα από τα ίδια χαχα (αν και δεν ξέρω κατά πόσο θα με ευχαριστούν τα Videogames το ίδιο τότε)..όσο για τα χρόνια τους εάν προσέχεις την υγεία σου και δεν κάνεις καταχρήσεις μπορείς να τα φτάσεις.Τα 100 είναι κάπως δύσκολο για όλους μας να φτάσουμε.

Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

More
01 Jun 2020 16:38 #235013 by kelvin
kelvin replied the topic: YouTube: Γενική συζήτηση/Απορίες
Να μαστε τυχεροί να τα φτάσουμε...

More
01 Jun 2020 16:50 #235014 by Blood Prince

kelvin wrote: Να μαστε τυχεροί να τα φτάσουμε...

Τα 80 τα φτάνουν πάρα πολλοί και τα θεωρώ δεδομένα.Θα είναι ατυχία εαν δεν τα φτάσουμε.

Θέμα τύχης σε συνδυασμό με τον τρόπο ζωής είναι τα 100.

Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

More
02 Jun 2020 11:11 #235035 by Brazhlias
Εγω δεν εχω και τον καλυτερο τροπο ζωης. Βγαινω, πινω ξενυχταω, με τους φιλους μου τα σπαω.

Εχθες παλι μεθυσμενος ημουν και σημερα σηκωθηκα χαλια.

Αρα, δυσκολα με βλεπω να φτανω τα 80.

More
02 Jun 2020 12:45 #235038 by Blood Prince

Brazhlias wrote: Εγω δεν εχω και τον καλυτερο τροπο ζωης. Βγαινω, πινω ξενυχταω, με τους φιλους μου τα σπαω.

Πολλοί νέοι έτσι κάνουν,εγώ βέβαια δεν κάνω τίποτα από όλα αυτά.

Εχω μια γνωστή μου που κάπνιζε από το πρωϊ μέχρι το βράδυ και έπινε υπερβολικά πολύ Καφέ και πέθανε πρίν 10 χρόνια σε ηλικία 80 χρονών.Αν δεν ζούσε ανθυγιεινά πολύ πιθανόν να ζούσε τώρα όπως ζει ο συζυγός της και είναι 89.

Peter Baylish

More
03 Jun 2020 10:42 #235087 by Brazhlias

Blood Prince wrote:

Brazhlias wrote: Εγω δεν εχω και τον καλυτερο τροπο ζωης. Βγαινω, πινω ξενυχταω, με τους φιλους μου τα σπαω.

Πολλοί νέοι έτσι κάνουν,εγώ βέβαια δεν κάνω τίποτα από όλα αυτά.

Εχω μια γνωστή μου που κάπνιζε από το πρωϊ μέχρι το βράδυ και έπινε υπερβολικά πολύ Καφέ και πέθανε πρίν 10 χρόνια σε ηλικία 80 χρονών.Αν δεν ζούσε ανθυγιεινά πολύ πιθανόν να ζούσε τώρα όπως ζει ο συζυγός της και είναι 89.

Ειμαι της αποψης, καλυτερα να ζεις καλα τη ζωη σου κι ας ζησεις λιγοτερο, παρα με στερησεις και στη μετριοτητα.

Αλλωστε ενας μεγαλος ανθρωπος του πνευματος, ο συγγραφεας και ποιητης, Τσαρλς Μπουκοφσκι ειχε πει: "Βρες αυτο που αγαπας και αφησε το να σε σκοτωσει."

Αυτο νομιζω λεει αρκετα.

Ποσο ευτυχισμενος ειναι αραγε ο 89χρονος συζυγος της φιλης σου, αυτα τα 9 παραπανω χρονια ζωης; Χωρις την αγαπημενη του συντροφο, με μια συνταξη της πεινας και με δυσκολιες στην μετακινηση και την αυτοσυντηρηση, οπως οι περισσοτεροι ανθρωποι της τριτης ηλικιας;

More
03 Jun 2020 12:25 - 03 Jun 2020 12:29 #235093 by Blood Prince
Συμφωνώ αλλά η ζωή είναι πολύ μικρή που τα 80 χρόνια μου φαίνονται λίγα....πλησιάζω τα 35 και τα 20 τα θυμάμαι σαν χθές.Είναι τρομακτικό για μένα πως κάποια στιγμή η ζωή τελειώνει.

Περνάω καλά και θέλω να ζήσω πολλά χρόνια αρκεί να είμαι "υγιής" με την έννοια του να αποφύγω προβλήματα όπως Ανοια στα γεράματα.

Και υγιής μπορώ να είμαι όπως είναι οι γονείς μου στα 65 οι οποίοι έχουν χρόνια μπροστά τους και όνειρα.

Peter Baylish

Last Edit: 03 Jun 2020 12:29 by Blood Prince.

More
03 Jun 2020 15:44 #235108 by Brazhlias
Ολα τα πραγματα δυστυχως εχουν ενα τελος. Ολα εκτος απο τα λουκανικα που εχουν δυο.

More
03 Jun 2020 17:28 - 03 Jun 2020 17:48 #235117 by Blood Prince

Brazhlias wrote: Ολα τα πραγματα δυστυχως εχουν ενα τελος. Ολα εκτος απο τα λουκανικα που εχουν δυο.

Μακάρι να ήμασταν αθάνατοι.Τρομακτική αίσθηση αλλά στα γεράματα μπορεί να το αντιμετωπίσω διαφορετικά το όλο θέμα και δεν θα με απασχολεί.

Η "Γιαγιά" στο βίντεο που παίζει και απολαμβάνει το Skyrim λές να σκέφτεται πως σύντομα θα πεθάνει ; Δεν νομίζω.

Peter Baylish

Last Edit: 03 Jun 2020 17:48 by Blood Prince.

Time to create page: 0.749 seconds
Notification