Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Το GameWorld στο YouTube: Τα επόμενα βίντεο/Προτάσεις

30 May 2015 21:52 #161997 by Δημήτρης Βουρβαχάκης
Πολλοί που κάνουν live στο twitch πήραν subutton με 2 livestream την βδομάδα και 200 views για κάμποση ώρα. Δεν ξέρω αν πρέπει να κάνετε αίτηση και μετά να κάνετε τα live ή το ανάποδο. Πάντως δεν είναι 300 views για Ελλάδα .

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 May 2015 22:12 #161998 by Μάνος Γρυπάρης

Asxetoss1 wrote: Πολλοί που κάνουν live στο twitch πήραν subutton με 2 livestream την βδομάδα και 200 views για κάμποση ώρα. Δεν ξέρω αν πρέπει να κάνετε αίτηση και μετά να κάνετε τα live ή το ανάποδο. Πάντως δεν είναι 300 views για Ελλάδα .

Το γνωρίζουμε. Μονο 3-4 κανάλια στην Ελλάδα εχουν πάνω από 300 views.
Εχουμε ηδη κανει αίτηση στο Twitch, είπαμε ποιοι είμαστε, μας την απέρριψαν.
Δεν πειράζει, Κυριακή κοντή γιορτή που λένε. Βγαινει το Hatred τώρα, το YouTube θα μας περιμένει με ανοικτές αγκάλες με τους Subscribers που θα γίνουν Follwers και το νέο Subscribe button που θα προστεθεί.

Άλλωστε ο περισσότερος κόσμος έχει YouTube/Gmail account και όχι Twitch. Μάλλον απ' ότι φαίνεται θα δικαιωθώ έστω και καθυστερημένα για το ότι επέμενα αρχικά να κάνουμε livestream στο YouTube. Θα δείξει.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 May 2015 23:51 #162036 by tsakos
Θα ήθελα να μπουν και κάποια παιχνίδια και λίγο πιο παλιά π.χ. lemmings, micromachines, worms

Θα ήταν ωραίο να βλέπαμε έναν αγώνα ενός παλιού fifa ή το nfs2se.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Jun 2015 15:05 #163099 by Γιώργος Ζαχαριουδάκης
Καλησπέρα!!!

Να προτείνω και εγώ με την σειρά μου το παιχνίδι combat arms, ας πούμε ότι είναι σαν το counter strike αλλά πολύ πολύ πολύ καλύτερο, παίζεις online από όλες της χώρες, αγοράζεις όπλα, στολές, αξεσουάρ για όπλα, μάσκες κ.α.. Επίσης ανεβαίνεις βαθμούς (λοχία, λοχαγός, κ.τ.λ.). Να και ένα με δυο βίντεο που μπορείτε να δείτε το παιχνίδι:





Υ.Γ. : Τα βίντεο δεν είναι δικά μου, τα έχω βρει απλός από το youtube

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Jun 2015 22:28 - 26 Jun 2015 22:53 #163376 by 001
Αρχικά καλησπέρα μιας και αυτή είναι η πρώτη μου ανάρτηση (ξέρω 'γω, σχεδόν 2 χρόνια μέλος). Έχει γίνει και πριν παρουσίαση ενός μέρους του περιεχομένου (βλ. παρακάτω) του PoE οπότε υποθέτω γνωρίζετε για τι πράγμα μιλάω.

Τώρα, η παρουσίαση αυτή: προφανώς δεν γινόταν να δούμε full builds/lategame hardcore (καλιέκ) action, δηλαδή level 55-60+ οπότε δεν γκρινιάζω γι αυτό. Θα ήταν όμως πολύ χρήσιμο να δούμε και κάτι τέτοιο, για παράδειγμα rushing + farming areas, mapping (και 1-2 tips για τα runs), skill functions και μερικά από τα 6 δισ. πράγματα που έχει να προσφέρει αυτό το παιχνίδι. Το μόνο που χρειάζεται εδώ είναι ένας ήδη leveled χαρακτήρας (level 65 φάση) και voilà!

Το Awakening αναμένεται να βγει σε 2-3 βδομάδες περίπου και πιστεύω πως ένα streaming στο περιεχόμενό του (act 4) θα ήταν ιδιαίτερα χρήσιμο αλλά και ενδιαφέρον. Το κύριο θέμα/πρόβλημα είναι οι ώρες, καθώς το act 4 είναι σχετικά μεγάλο οπότε αυτό που προτείνω βασικά είναι ένα Awakening stream μερικές μέρες μετά το release αποκλειστικά στο 4ο act και σε κάποια level 66-69 maps. Υπολογίζω 3 ώρες γεμάτες, κρίνοντας α) από το μέγεθος του act 4 (1 ώρα χαλαρά), και β) στα maps από εμπειρία (άλλη μία ώρα full). Φυσικά μην ξεχνάμε διάφορα κωλύματα/παύσεις για εξηγήσεις κτλ.

Ψηθείτε.

"Every human being not going to the extreme limit is the servant or the enemy of man"
(Georges Bataille)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Jun 2015 23:04 - 27 Jun 2015 00:00 #163380 by 001
Ειδικά τώρα περισσότερο από ποτέ (επειδή 50000 extra features). Στην αρχή, ειδικά Normal και Cruel difficulty (και act 1 & η αρχή στο 2) τείνουν να γίνουν ΒΑΡΕΤΑ (μουντά, όπως είπες), προσωπικά ξεκίνησα Παθ με έναν φίλο και μάλλον αυτός είναι ο λόγος που άντεξα. Από Merciless και μετά όμως αλλάζει εντελώς η φάση, μιλάμε τα 3 difficulties είναι μόνο το 10% του περιεχομένου.

"Every human being not going to the extreme limit is the servant or the enemy of man"
(Georges Bataille)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Jun 2015 23:18 #163382 by Tony
Εγω το παιχνιδι το επαιξα πριν αγορασω diablo.Μου αρεσε παρα πολυ και το αρχισα με εναν φιλο στο steam.Δεν ξερω αν γινεται ο ιδιος χαμος γι'αυτο οσο για το diablo ,αλλα θεωρω οτι τα 2 παιχνιδια ειναι πολυ κοντα το ενα στο αλλο.Μαλιστα,το path of exile ειναι free ,αυτο θεωρω οτι ειναι ενα μεγαλο πλεονεκτημα εναντι του diablo 3.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Jun 2015 23:27 - 26 Jun 2015 23:34 #163386 by 001
To D3 αν θυμάμαι καλά είχε φάει κράξιμο, οι περισσότεροι συγκρίνουν το PoE με το D2, με μια διαφορά: το Παθ χρησιμοποιεί το D2 ως θεμέλιο κατά βάση στην αρχή· από ένα σημείο κι έπειτα αυτονομείται πλήρως και σ' αυτό παίζει σημαντικότατο ρόλο η συνεχής ενημέρωση/αναζωπύρωση ενδιαφέροντος (patches, νέα items/areas/καλούδια, γενικά πολύ πράμα - με το Awakening ειδικά, άντε γειά).

Επίσης δεν είναι pay to win. Το κοντινότερο που έχει σε p2w είναι τα stash tabs που 1ον: είναι φτηνά (+συνέχεια έχει deals) και 2ον: δεν είναι απαραίτητα. Τα 4 αρχικά είναι μορ δαν ινάφ αν δεν ψιλολιώνεις, άντε στην ανάγκη φτιάχνεις και 1-2 χαρακτήρες και φυλάς εκεί κάποια αντικείμενα. Γενικά, game που δεν πέφτει κάτω από 9/10 για κανέναν λόγο. Αλλά απαιτεί μία κάποια προσήλωση (και επιμονή).

"Every human being not going to the extreme limit is the servant or the enemy of man"
(Georges Bataille)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 Jul 2015 20:04 #163847 by 001
Αφού ανακοινώθηκε και streaming για το νέο act του PoE, πιστεύω πως θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να συμμετέχουμε και όσοι παίζουμε Path από εδώ (κι ένας φίλος ο οποίος είναι πιο καμμένος ακόμα κι από 'μένα). Γιατί?

Πολύ απλά διότι party = fun στο PoE, το questing τελειώνει πιο γρήγορα, οι απορίες λύνονται επιτόπου, MOAR loot/magicfind (MF) κτλ.

Μιας και δεν είμαστε πολλοί εδώ (2-3 άτομα έχω μετρήσει) δεν θα δημιουργηθεί κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα πιστεύω.

"Every human being not going to the extreme limit is the servant or the enemy of man"
(Georges Bataille)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Jul 2015 22:28 - 27 Jul 2015 02:53 #166202 by tsakos
Γνώρισα το gameworld μέσα απο τo youtube αλλά και μέσα από το twitch. Πραγματικά κάνετε μοναδική δουλειά και με διαφορά με είστε οι καλύτεροι στον ελληνικό χώρο. (το προβλημα είναι ότι δε ξέρω πότε έχει live με αποτέλεσμα τα περισσότερα να τα βλέπω στο youtube. Θα ήταν ωραίο να κάτετε μια ξεχωριστή καρτέλα στο forum και να γράφει το πρόγραμμα των live stream της εβδομάδας) και γενικά να έχετε ένα σταθερό πρόγραμμα.

Ενημερώνετε στο facebook αλλά είναι συνήθως τελευταία στιγμή. Επίσης με ενοχλεί που όταν κάνετε livestream βάζετε το live autoplay στο forum. Θα ήταν καλό να το έχετε σε ξεχωριστή καρτέλα και αν παίζει livestream απλά το κουμπί να γίνεται πράσινο.
Θα ήθελα διπλα racing Μάνο vs Dragonman
αλλά και παιχνίδια όπως το worms και το bomberman.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification