Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Guild Wars 2

22 Oct 2011 15:33 #100489 by Chris Zotos
Replied by Chris Zotos on topic Guild Wars 2
Η guild μας έχει ήδη ιδρυθεί από το guild wars 1. Τον Hattori τον έχω κάνει ήδη invite από άλλο site. Όποιος άλλος θέλει invite ας μου στείλει το όνομα ενός χαρακτήρα του σε pm.

Ότι βοήθεια θέλετε για το Hall of monuments (Rewards που ξεκλειδώνονται για το Guild Wars 2 μέσω του Guild Wars 1) μπορούμε να την προσφέρουμε.

Το site μας ήδη πάει πολύ καλά και προετοιμάζουμε και official αποκλειστικό υλικό από την Arenanet.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Oct 2011 22:28 #100706 by Eluse
Replied by Eluse on topic Guild Wars 2
Μπορεί κάποιος να δώσει πληροφορίες για το pvp system ? συγκεκριμένα πράγματα.

α) Μπορείς να σκοτώνεις όποιον θέλεις (όπως στο lineage) ?
β) Θα υπάρχει pvp μεταξύ guild για πόρους (π.χ world bosses, κάστρα, κτλπ) ?

εχω ψάξει παντού απάντηση δεν βρήκα. Μου μυρίζει φουλ PVE game και πολύ softcore.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Oct 2011 02:53 #100714 by Χρήστος Μπάρδας

Eluse wrote: Μπορεί κάποιος να δώσει πληροφορίες για το pvp system ? συγκεκριμένα πράγματα.

α) Μπορείς να σκοτώνεις όποιον θέλεις (όπως στο lineage) ?
β) Θα υπάρχει pvp μεταξύ guild για πόρους (π.χ world bosses, κάστρα, κτλπ) ?

εχω ψάξει παντού απάντηση δεν βρήκα. Μου μυρίζει φουλ PVE game και πολύ softcore.


Παντού δεν έψαξες σίγουρα lol. Μην πώ καθόλου. Το PvP κομμάτι του παιχνιδιού είναι ίσως και το πιο σημαντικό του guild wars 2. Αλλά είναι φτιαγμένο σαν e sport όχι σαν αχταρμε. Δηλαδή
α) Δεν σκοτώνεις όποιον θες. βασικά στον κόσμο έξω δεν σκοτώνεις κανέναν.
β) θα υπάρχει guild vs guild, τουρνουά, παγκόσμιο ladder από 1 vs 1 μέχρι 10 vs 10 (τα τουρνουά είναι 5 vs 5) . Επίσης θα υπάρχει ένας τεράστιος χάρτης όπου για βδομάδες ολόκληρες θα μάχονται 3 server μεταξύ τους ασταμάτητα με λάφυρα και δώρα για τον νικητή κάθε session.
Ψάξτο λίγο ακόμη...

www.mmafight.gr
Το Ελληνικό MMA portal

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Oct 2011 11:22 #100718 by Eluse
Replied by Eluse on topic Guild Wars 2
Από που συμπεραίνεις ότι δεν το έψαξα?
Έψαξα, τα δύο πράγματα που ρώτησα και απάντηση δεν βρήκα. Προφανώς επειδή η απάντηση είναι όχι.

H ειρωνία, δεν χρειάζεται.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Oct 2011 20:47 #100748 by Chris Zotos
Replied by Chris Zotos on topic Guild Wars 2

Eluse wrote: Μπορεί κάποιος να δώσει πληροφορίες για το pvp system ? συγκεκριμένα πράγματα.

α) Μπορείς να σκοτώνεις όποιον θέλεις (όπως στο lineage) ?
β) Θα υπάρχει pvp μεταξύ guild για πόρους (π.χ world bosses, κάστρα, κτλπ) ?

εχω ψάξει παντού απάντηση δεν βρήκα. Μου μυρίζει φουλ PVE game και πολύ softcore.


Όχι, δε μπορείς να σκοτώσεις στο PvE άλλον παίκτη. Το PvE θα είναι μόνο PvE και δε θα μπλέκεται καθόλου με το PvP.

Τώρα για τα mode του PvP, υπάρχουν 2. Πρώτον το Structured PvP που είναι μέχρι 5v5 σε conquest mode, με capture points δηλαδή, σε πολλαπλά map και δεύτερον το WvWvW PvP που θα ενώνει σε ένα map 3 server για μάχες PvPvE και θα κρατάει περίπου μια βδομάδα μέχρι να γίνει shuffle των server.

Για περισσότερες πληροφορίες: εδώ .

Το Guild Wars 2 είναι αμιγώς PvP παιχνίδι, απλά δεν έχουν δείξει πάρα πολλά πράγματα όσο αφορά το PvP ακόμα και γι' αυτό δεν έχεις μάθει κάτι.

Τέλος, προφανώς και δε χρειάζεται η οποιαδήποτε ειρωνεία. Μην ξεχνάμε ότι το community του Guild Wars έχει πάρει τα εύσημα ως το καλύτερο community σε online game από πολλές πλευρές.

(Για όσους δεν το πρόσεξαν αλλάξαμε όνομα στο site και url: www.dragonseason.com . Κάντε bookmark το νέο link.)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Oct 2011 05:26 #100765 by Χρήστος Μπάρδας
Tillion τα modes είναι 3:
α) pick up play
"Hot join PvP can be played from 1v1 all the way up to 10v10.


Players can browse through a list of available games, each displaying the current map, the number of players, etc. Players can search by server population or friends list. Even if a game is in progress, you can join or leave at any time. If one side loses players, the servers can auto-balance the number of players on the teams. Once the current round ends, the server loads the next map in the rotation, players can reselect teams, and the fight starts again. This kind of setup allows players to find favorite servers and build online communities by playing more than one game with the same settings and people."

β) tournament play
Αυτό που λές εσύ ως ένα από πάνω που είναι το 5vs5

και Γ) το realm vs realm


Eluse, αν δεν πάτησες guildwars2.com -> Player vs Player
δεν έψαξες παντού για να το βρείς. Δεν έψαξες ούτε στο πιο προφανές μέρος.

www.mmafight.gr
Το Ελληνικό MMA portal

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Oct 2011 10:14 #100769 by Eluse
Replied by Eluse on topic Guild Wars 2
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Hattori, τα είχα δει αυτά, απλά δεν είχα βρει πληροφορίες για το αν μπορείς να σκοτώνεις παίκτες που κάνουν quest για παράδειγμα (ganking).

Το realm vs realm, ακούγεται ενδιαφέρον, θα είναι σαν την abyss στο Aion υποθέτω.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Oct 2011 11:15 #100773 by Chris Zotos
Replied by Chris Zotos on topic Guild Wars 2
Το pick up play και το tournament play είναι το ίδιο mode, Structured PvP, στα ίδια maps. Απλά το ένα είναι τουρνουά με πόντους ενώ το άλλο δεν είναι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Oct 2011 16:31 #100797 by Χρήστος Μπάρδας

Tilion wrote: Το pick up play και το tournament play είναι το ίδιο mode, Structured PvP, στα ίδια maps. Απλά το ένα είναι τουρνουά με πόντους ενώ το άλλο δεν είναι.


η διόρθωσή μου είναι ότι είπες μέχρι 5 vs 5 ενώ το pick up πάει μέχρι 10 vs 10 και ότι δεν έχει μόνο capture σενάρια αλλά και άλλα. Α και ότι στο pick up θα είναι και ομάδες και random ενώ στα τουρνουά μόνο ομάδες δηλωμένες εξ αρχής. εξ'ού και ο διαχωρισμός σε 3.

Όπως και να έχει, δεν θα έχει PK και εγώ προσωπικά το θεωρώ θετικότατο αυτό.

α Eluse δεν θα είναι realm vs realm, θα είναι realm vs realm VS REALM, 3 ολόκληρη server θα πλακώνονται! triple the slaughter! :ninja:

www.mmafight.gr
Το Ελληνικό MMA portal

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification