Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Internet/Σταθερή τηλεφωνία: Γενική συζήτηση - Ποιον ISP προτιμάτε?

Poll: Ποιον ISP προτιμάτε? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

04 Aug 2005 00:21 #255 by Γιώργος Γκούμας
Για το θεμα μεγαλες ταχυτητες καλυτερος να μιλησει ειναι ο Anfield.Εκει στη Σουηδια απολαμβανει τεραστιες ταχυτητες σε οικονομικοτατες τιμες.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Aug 2005 01:44 #327 by Ανδρέας Γρυπάρης
Ελλάδα Ελλαδαααααααααααααααααααααρα! :twisted:
1.Με τον φοβερό ΟΤΕ :icon applaud:
2.Την ακρίβεια που μας πετσοκόβει. :flak:
3.Τους χαμηλούς μιστούς(Αν και στο εξωτερικό παίρνουν το τριπλάσιο) :Hangman:
4.Την ΔΕΗ και τα παιχνίδια που κάνει με το ηλεκτρικό π.χ. αστάθειες , black Out , υπόταση και μετά μας λένε για τα air condition ! Μου έχουν καεί 4 τροφοδοτικά 2 Motherboard και 3 Σκληροί Δίσκοι μόνο και μόνο από το ρεύμα! :evil:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Aug 2005 04:26 #331 by nikos

akpe wrote: Πάντως απο του χρόνου η vivodi θα αρχίσει να παρέχει υπηρεσίες adsl2 της τάξεως των 24mbps σε ιδιώτες. Ήδη απο τον Σεπτέμβριο 10 τυχεροί θα beta-testάρουν σε αυτές τις ταχύτητες :cool:

οταν λες του χρονου εννοεις σε 12 μηνες ή απο Γεναρη ? :?:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Aug 2005 09:57 #337 by Dimitris
dld mexri twra poso plirwnes ston OTE kai poso stin Tellas?giati k gw endiaferomai na kopsw ton P-OTE......

Flory-Flory Man United

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Aug 2005 17:08 #347 by Nikos Georgopoulos
τα τηλεφωνηματα μονο πρεπει να ηταν κανενα 30αρι

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Aug 2005 18:27 #352 by nikos

jimmy_13 wrote: dld mexri twra poso plirwnes ston OTE kai poso stin Tellas?giati k gw endiaferomai na kopsw ton P-OTE......


Νομιζω οτι ο ΟΤΕ ειναι ακομα μονοπωλιο και δεν γινεται να τον κοψεις αν θες σταθερη τηλεφωνια και ιντερνετ(εκτος αν εχεις δορυφορικο νετ) .Υπαρχει βεβαια η λυση να κοψεις τον ΟΤΕ και να χρησιμοποιεις μονο το κινητο

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Aug 2005 18:45 #354 by Nikos Georgopoulos
Μα δεν κόβεις τον ΟΤΕ φίλε μου.Απλά βάζεις Tellas και πριν καλέσεις έναν αριθμό πατάς 1738 και στη συνέχεια το νούμερο που θες.Έτσι χρεώνεσαι στην Tellas κι όχι στον ΟΤΕ.Τα πάγια του ΟΤΕ όμως τα πληρώνεις κανονικά όπως και οτι κληση κανεις χωρις το 1738 μπροστα!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Aug 2005 19:03 #355 by mitsos

Manos wrote: Έχω ADSL από τον περσινό Νοέμβριο. Δεν πήγαινε άλλο αφού έμπαινα στο Internet πάνω από 3-4 ώρες τη μέρα. Τόσο ακριβώς είναι και το όριο, το οποίο αν ξεπερνάτε καθημερινά τότε καταλαβαίνετε ότι σας συμφέρει οικονομικά η ADSL (+ του ότι είστε 24ώρες τη μέρα Online χωρίς χρέωση!). Το κόστος είναι 20 Ευρώ το μήνα στον ΟΤΕ + ο Provider και τηλ. εννοείται ότι δεν πληρώνετε καθόλου. Προσωπικά προτιμώ την 256Κ σύνδεση (γιατί αφού είσαι που είσαι όλη μέρα Connected, αυτό που θέλεις τέλος πάντων θα το κατεβάσεις, άρα γιατί να παιδεύεσαι?). Συνολικά το κόστος έρχεται γύρω στα 30κάτι Ευρώ το μήνα. Κάτι που συμφέρει αν σκεφτείτε πως με 3 ώρες Internet τη μέρα πληρώνετε περισσότερα. Για να βάλετε ADSL καλέστε στο 134 για περισσότερα.

Η Forthnet έχει 256Κ και αν θέλετε μπορείτε να ρίξετε και μια ματιά στις τιμές:
www.forthnet.gr/templates/corpor ... c=10007864
H Teledome έχω διαπιστώσει ότι έχει πολύ χαμηλές τιμές:

Όσοι έχετε ήδη ADSL, μπορείτε να δώσετε κι άλλα links με τιμές για να κάνουμε μια...έρευνα αγοράς :D

Φιλε Μανο,μπορω να σε ρωτησω κατι??????????30 ευρω ειναι το παγιο.Ποσο σου στοιχισε συνολικα η διαδικασια εγκαταστασης ADSL?(The onDSL box,provider kai ta loipa)Ρωταω γιατι θελω να βαλω και εγω ιδια συνδεση με εσενα αλλα δεν ξερω ποσο θα μου στοιχισει συνολικα.Μπορεις να με βοηθησεις???????????

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Aug 2005 19:16 #357 by Μάνος Γρυπάρης
αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι 50 Ευρώ η εγκατάσταση της γραμμής. Τεχνικό τους λες ότι δεν θέλεις να πληρώσεις (το modem το εγκαθιστάς στο PC και μόνος σου, χεράκια έχεις!)

Και κάθε μήνα είναι 19 Ευρώ το πάγιο της ADSL + ο Provider. Εγώ με Forthnet 256K δίνω πάλι γύρω στα 19 το μήνα. Δηλαδή 38 Ευρώ σύνολο. Από εκεί και πέρα η γραμμή δεν χρεώνεται όταν μπαίνετε (είστε δηλ. 24ώρες μέσα). Πάντως μην κάνετε την βλακεία και βάλετε ογκοχρέωση γιατί θα σας έρθει κανένας τρελός λογαριασμός (εκεί και η παραμικρή σελίδα η e-mail που κατεβάζετε μετράει άλλωστε).

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Aug 2005 01:18 #365 by Μπάμπης Κάιδος
Thimamai oti to efapaks telos sindesis einai 35E kai oxi 50, alla den kovo to kefali mou. Fisika kai den simferei (tous perissoterous) i ogkoxreosi, alla emeis oi foitites perimenoume tin teliki prosfora tou mpouloukou (gia na do ki an tha ananeoso to septemvri ti forthnet -lira ekato-). Kati akousa gia 15 evro to mina teliko sinolo (grami kai provider otenet) me ogkoxreosi. Na doume pia tha einai i megisti timi ogkou (diladi pio einai to megisto pou plironeis ama kseperaseis ton propliromeno ogko), ama einai mexri 40E simferei to foititiko paketo (an kai vlepo na mas xonoun olous se iperfortomenous kai kamenous DSLAMs), allios pali stous Kritikous tha pao...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification