Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Advanced Search

Search Results (Searched for: devil may cry)

24 Sep 2010 18:11
To DMC 5 δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα. Το DMC 4 από την άλλη τα σπάει και είναι καλό port, αρκεί να έχεις gamepad για το pc.
24 Sep 2010 16:45
Δεν έχω παίξει το συγκεκριμένο αλλά σκέφτομαι να το αγοράσω.Τι θα προτείνατε:το τελευταίο Devil May Cry ή το Darksiders στη μέτρια port έκδοση του για PC?
23 Sep 2010 21:31
asmilon αυτό που λες εγώ το κόβω πολύ δύσκολο να γίνεται. Δηλαδή έως ακατόρθωτο.
23 Sep 2010 18:00
Replied by Lalo007 on topic DmC (Devil May Cry 5)

predictor wrote: Παιδια, εχω την εντυπωση οτι δεν ειναι αυτος ο daNte, απλως του εχουν κανει πειραματα στο ιδρυμα' ωστε να πιστευει οτι ειναι ο daNte.
Γι' αυτο αλλωστε εξακολουθουσε να τον ρωταει ο αλλος "What's your name?"



Εξου και το ονομα.Τυχαιο?Μαλλον. :P
23 Sep 2010 17:42

predictor wrote: Παιδια, εχω την εντυπωση οτι δεν ειναι αυτος ο daNte, απλως του εχουν κανει πειραματα στο ιδρυμα' ωστε να πιστευει οτι ειναι ο daNte.
Γι' αυτο αλλωστε εξακολουθουσε να τον ρωταει ο αλλος "What's your name?"

Ενδιαφερουσα η προσεγγιση σου, δε το ειχα σκεφτει ετσι. Η νεα εμφανιση παντως ειναι ενα χαλι, ισως ειναι επιτηδες ετσι και μπορει στην πορεια του παιχνιδιου να μας γινει λιγο πιο οικεια ως προς την φιγουρα του Dante...
23 Sep 2010 16:15
Replied by knut on topic DmC (Devil May Cry 5)
Καλά και οι ίδιοι feedback ψάχνουν, όπως και με τον Cole στο Infamous 2 που τελικά τον αλλάξανε. Πάντως, ελπίζω σε εξέλιξη του gameplay με διαδραστικά περιβάλλοντα και... λιγότερη καγκουριά(το τελευταίο ΔΕΝ το κόβω...).
21 Sep 2010 19:17

predictor wrote: Παιδια, εχω την εντυπωση οτι δεν ειναι αυτος ο daNte, απλως του εχουν κανει πειραματα στο ιδρυμα' ωστε να πιστευει οτι ειναι ο daNte.
Γι' αυτο αλλωστε εξακολουθουσε να τον ρωταει ο αλλος "What's your name?"


Εμένα τώρα μου μπήκαν άλλες σκέψεις στο μυαλό. Το είδα σε σχόλιο στο youtube και γι' αυτό το λέω και σε σας. Μήπως ο τύπος είναι κάνας γιος του Dante; Όσο να το κάνουμε αυτή η Trish είναι κουκλάκι. Μπορεί ο να εκφράστηκε ο διάβολος! :twisted:
21 Sep 2010 19:09
Replied by pReDiCtOR on topic DmC (Devil May Cry 5)
Παιδια, εχω την εντυπωση οτι δεν ειναι αυτος ο daNte, απλως του εχουν κανει πειραματα στο ιδρυμα' ωστε να πιστευει οτι ειναι ο daNte.
Γι' αυτο αλλωστε εξακολουθουσε να τον ρωταει ο αλλος "What's your name?"
21 Sep 2010 17:15
Μα γιατί να είμαστε επιεικής βρε Nikoli; Το παιχνίδι είναι χάλια! Τέλος. Δηλαδή εγώ δεν το καταλαβαίνω αυτό..... Πως στο διάλο τολμήσανε να αλλάξουνε την φιλοσσοφία του παιχνιδιού;

Απ'ότι είδα στο βίντεο που έχει πιο πάνω, είναι λες και τον έχουν συλλάβοι οι Γερμανοί και τον ανακρίνουν! Χαλάσανε την και την εμφάνιση του και τώρα άντε να πιστέψει ο άλλος ότι αυτό το παιχνίδι είναι της σειράς Devil May Cry ή όπως θέλουν να το λένε DMC και ότι αυτός είναι ο Dante. Εμένα μου φέρνει και λίγο από Prototype. Μήπως γνωρίζει κανείς αν εργάστηκε η συγκεκριμένη εταιρία για το παιχνίδι αυτό;

Σε κάθε περίπτωση, πιστεύω πως από την στιγμή που υπήρχε ήδη η συνταγή της επιτυχίας, έπρεπε απλά να μείνουν σε αυτήν. Καλά είναι τα εξτρά ακροβατικά και οι φιγούρες και οι σκοτωμοί, αλλά εγώ δε θυμάμαι σε όσα παιχνίδια της σειράς έχω παίξει να έχει τόσο πολύ φως στην οθόνη.

Κάτι άλλο που με απασχολεί, είναι το πως σχεδίασαν να φαίνεται ο Dante όταν μεταμορφώνεται σε κερατάς(έτσι τον λέω όταν γίνεται διάβολος).

Ειλικρινά, με έχει προβληματίσει ιδιαίτερα ο συγκεκριμένος τίτλος. Αναρωτιέμαι τι μπορεί να σκέφτονται και αλλού. :-k
21 Sep 2010 16:30
To Tokyo Game Show 2010 μας επιφύλασσε μία σκανδαλώδη -ως προς τις αντιδράσεις- έκπληξη.
Ήταν κοινό μυστικό εδώ και λίγο καιρό πως στο Tokyo Game Show 2010 θα βλέπαμε ένα νέο παιχνίδι της σειράς Devil May Cry. Οι φήμες υπήρχαν και το μόνο που έμενε για να συμπληρωθεί το παζλ ήταν και κάποιο χειροπιαστό υλικό που να αποδεικνύει πως ο Dante είναι ζωντανός. Όντως κάτι τέτοιο έγινε, μόνο που είχαμε...παρατράγουδα. Με τα νέα δεδομένα λοιπόν, η Ninja Theory θα είναι ο νέος developer του τίτλου της Capcom και ως αποτέλεσμα αυτού, ο πρωταγωνιστής έπαθε ένα extreme makeover: gaming edition!

[youtube:gsnvj1dh]
[/youtube:gsnvj1dh]

Η δημιουργός του Heavenly Sword, αποφάσισε να κάνει ένα reboot στο franchise. Καταρχήν το παιχνίδι θα ονομάζεται "DMC", θα φέρει δηλαδή τα αρχικά του, με τα οποία πολλοί το προφέρουν ούτως ή άλλως εδώ και χρόνια. Στο DMC λοιπόν, ο Dante είναι πολύ νέος και δεν έχει ούτε καν τα χαρακτηριστικά ασημί μαλλιά του. Το κούρεμα του μοιάζει με ''καπελάκι'' και το ψυχιατρικό ίδρυμα στο οποίο κρατείται δείχνει πως η συμπεριφορά του θα είναι βίαιη και αλλοπρόσαλλη απέναντι στους πάντες. Μήπως θα δούμε έναν δαιμονικό-κάφρο Dante που δε θα διστάζει να σκοτώσει με αποκρουστικούς τρόπους; Μάλλον η απάντηση σε αυτήν την ερώτηση είναι ναι, αλλά θα αναμένουμε περαιτέρω πληροφορίες για να το επαληθεύσουμε.

Πέρα από το τρέιλερ, δεν διέρρευσαν περισσότερα στοιχεία για το DMC, πέραν της κυκλοφορίας του σε PS3 και Χbox 360, πιθανότατα μέσα στο 2011.


Κωνσταντίνος Κουτσούμπας




Δεν ξέρω για εσάς, αλλά αυτό που βλέπω εγώ είναι επιοικώς απαράδεκτο. :armata NO:
28 Apr 2010 22:53
Replied by krassas21 on topic DmC (Devil May Cry 5)
Γιουχουυυ! Το είχα λατρέψει το 4, ελπιζω το 5 να κυμαίνεται στα ίδια επίπεδα και, γιατί οχί, να είναι ακόμη καλύτερο!
28 Apr 2010 20:28
Devil May Cry 5 για το PS3

Πανικός επικρατεί τις τελευταίες ημέρες, ύστερα από την "φυγή" του Devil May Cry από την Capcom.

Μετά από τέσσερις επιτυχημένους τίτλους και εκατομμύρια πωλήσεις, το Devil May Cry δεν ανήκει πλέον στην Capcom και κατευθύνεται προς άγνωστα νερά. Η φημολογία θέλει το γνωστό παιχνίδι δράσης να αναπτύσσεται ήδη στα γραφεία της Ninja Theory. Θυμίζουμε πως η Ninja Theory είναι η προγραμματιστική ομάδα που δημιούργησε το Heavenly Sword, ένα από τα πρώτα μεγάλα παιχνίδια δράσης του Playstation 3.

Οι φήμες ωστόσο φαίνεται να επαληθεύονται, αφού πρόσφατα η Ninja Theory δήλωσε πως δεν φοβάται πλέον το PS3. Κατά τη δημιουργία του Heavenly Sword, είχαν έρθει στην επιφάνεια πολλά προβλήματα όπως ο δύσκολος κώδικας του PS3, αλλά και η ακριβή του τότε τιμή. Πλέον τα πράγματα είναι διαφορετικά και η εταιρία υποστηρίζει πως όντως δουλεύει επάνω σε ένα παιχνίδι για την κονσόλα της Sony. Ίσως το παιχνίδι αυτό να είναι το Devil May Cry 5, που όλοι οι οπαδοί του περιμένουν με μεγάλη λαχτάρα.

[youtube:jugljev7]
[/youtube:jugljev7]

ΥΓ. Ισως το νεο Devil May Cry να ξαναπαρει το δρομο της αποκλειστικοτητας σε μια κονσολα. Αυτες φαινεται να ειναι οι προθεσεις της Ninja Theory, η οποια συμφωνα με τις φημες αναπτυσσει τη νεα περιπετεια του διαβόλου. Κλικ στον τίτλο για περισσοτερες λεπτομερειες.

19 Feb 2010 18:11
Απαντάω απλά για την ιστορία, ότι το παιχνίδι το ετοίμαζε η Capcom, αλλά τελικά ακυρώθηκε.
07 Jul 2008 11:59
Devil May Cry (PSP) was created by mv79
Κυκλοφόρησε στο διαδίκτυο σε μια Ιαπωνική ιστοσελίδα η φημη οτι ετοιμαζεται Devil May Cry για τοPSP. Επεσε στην αντιληψη κανενος τιποτα νεοτερο? Σουπερ δεν θα ηταν μια περιπετεια του Dante και στο PSP? Η φορητη κονσολα εδειξε τα δοντια της με το God of War, οποτεXtes kykloforise sto diadiktio se mia iaponiki istoselida i fimi oti etoimazete devil may cry gia to psp?epese stin antilipsi kanenos tipota neotero?Super den tha itan mia peripeteia tou Dante kai sto psp.I foriti konsola edeikse ta dontia tis me to God ofWar οποτε τιποτα δεν αποκλειεται. Μακαρι.
07 Jun 2008 13:37
PC Demo του Devil May Cry 4

Κλικ για Download. Απολαύστε το κι αναμένουμε σχόλια.

Μόλις το κατέβασα και το έπαιξα. Είναι port απ' την έκδοση για 360 (κλασικά πράγματα). Τέλεια! Παίρνετε ένα Xbox 360 controller στο PC σας κι απολαμβάνετε Next-gen γραφικά. Ο παράδεισος των PCάδων
Displaying 166 - 180 out of 218 results.
Notification