Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Έρευνες: Γενική συζήτηση

05 Feb 2008 20:32 #40319 by Gabriel
vasika exo 3exasei to kinito ekpempei panta aktinovolia i mono otan milas klp?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Feb 2008 20:33 #40320 by Νικολής Ασημάκης
Πάντα εκπέμπει, απλώς όταν μιλάς εκπέμπει περισσότερη επειδή προσπαθεί να βρει σήμα. Ακόμα το έχεις και δίπλα στο αυτί σου, οπότε...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Feb 2008 20:53 #40321 by Μπάμπης Χαραλάμπους
Γενικα τα κινητα κατα καποιοπ τροπο δεν χρειαζονται απλα σε περιπτωση αναγκης τι κανεις;;; Τωρα τα μικρα τα παιδια του δημοτικου τι τα θελουν;;; Γιατι αν πας σε δημοτικο θα δεις τα μικρα να κρατανε κινητα.... Που καταντησαμε!!

I am you and you are me. Carry that with you wherever you go. Thank you, my friend. From here on out, you're Big Boss.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Feb 2008 23:00 #40323 by Gabriel
nai alla kai esy an eisoun stin 8esi tous xoris kinito 8a zitouses an oxi epeidi exei sima8itis sou epeidi exei o megalos sou 3aderfos kai lipa

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Feb 2008 01:28 #40329 by a Guest
Replied by a Guest on topic Έρευνες: Γενική συζήτηση

BeCaUsE\ wrote: nai alla kai esy an eisoun stin 8esi tous xoris kinito 8a zitouses an oxi epeidi exei sima8itis sou epeidi exei o megalos sou 3aderfos kai lipa


Kai ti paei na pei ayto? Epeidh zhta to paidi prepei kai na tou to dinoun? Oi goneis prepei na krinoun me vash to ti xreiazetai kai oxi to ti thelei. Kai nai ta thelw exoun thesh alla sta plaisia ths logikhs. Dystyxws einai eykolotero na dineis oti thelei ena paidi.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Feb 2008 13:23 #40331 by Μπάμπης Χαραλάμπους
Και εγω θελω πολλα πραγματα! Παντα ηθελα πολλα πραγματα! Ομως απ'ολα αυτα που θελω αντε να χω παρει το 10% και που αυτο είναι πολυ! Και ολα αυτα μονος μου! Γενικα δεν είναι καλο να ζητας. Αν θες κατι πρεπει να το παιρνεις μονος σου. Θα μου πεις τωρα εσυ τα μικρα παιδια του δημοτικου πως θα τα παρουν; Με υπομονη! Τα παιδια μπορει να μην δουλευουν αλλα μπορουν να μαζευουν χαρτζιλικι. Και παλι πολλες φορες περνουν δωρα πχ τα Χριστουγεννα. Και σχετικα με το συγκεκριμενο θέμα (τα κινητα) ας το παρουμε παλι απο την αρχη.. Ο ξαδερφος ο φιλος ο συμμαθητης του δημοτικου τι το θελει το κινητο;;; Και ναι καποτε και εγω ημουν στην θεση τους και παλι δεν με ενδιεφερε! Σιγουρα δεν είμαι η εξαιρεση γιατι πολλα παιδια το παραδεχονται πως δεν θελουν κινητα.. Μην σου πω κιολας οτι σε καποιες περιπτωσεις οι ιδιοι γονεις αναγκαζουν τα παιδια να παρουν κατι ακριβο για να το δειχνουν στους αλλους δειχνοντας τους ποσο λευταδες ειναι. Και παλι μπορεις να πεις οτι δεν ειναι αυτο και οτι τα παιδια εχουν τα κινητα ετσι ωστε οι γονεις να γνωριζουν που βρισκονται τα παιδια τους. Κι ομως κι αυτο δεν ειναι λογος να εχει ενα παιδι κινητο! Ειναι ανεπητρπτο οι γονεις να μην γνωριζουν που βρισκονται τα παιδια τους ΚΥΡΙΩΣ οταν ειναι σε τετοια ηλικια! Και απο εκει βγαζουμε το συμπερασμα πως τα παιδια δεν φταινε σε τιποτα (σχεδον) και πως ολα αρχιζουν απο τους γονεις.....

(Πωπω! Πρωτη φορα εγραψα τοσο!! :lol: )

I am you and you are me. Carry that with you wherever you go. Thank you, my friend. From here on out, you're Big Boss.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Feb 2008 13:57 #40333 by Νικολής Ασημάκης
Μια που έχεις οίστρο και γράφεις τόσο θα ήθελα να μάθω ποια είναι η θέση σου για τους έφηβους, δηλαδή παιδιά τις ηλικίας μας, που έχουν κινητό. Ισχύει η παραπάνω άποψη και για αυτούς ή εδώ έχεις άλλη άποψη και αν ναι θα ήθελα να την ακούσω.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Feb 2008 14:19 #40336 by Μπάμπης Χαραλάμπους
Κοιτα να δεις, θα μπορουσα να πω μια απο τα ιδια και για τους εφηβους αλλα δεν θα το πω. Οι εφηβοι είναι ενα σταδιο πριν απο τους ενηλικες πως να το κανουμε! Υπαρχουν διαφοροι λογοι για τους οποιους οι εφηβοι εχουν κινητα
1ον) Η καθημερινοτητα τους πνιγει σχολειο, φροντηστηρια, διαβασμα κτλ. Με ολα αυτα καταληγουμε στο οτι δεν

I am you and you are me. Carry that with you wherever you go. Thank you, my friend. From here on out, you're Big Boss.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Feb 2008 14:29 #40338 by Νικολής Ασημάκης
Λογικό μου ακούγετε, αλλά θα διαφωνίσω λίγο με το 1ο. Το ξέρω πως ίναι γεγονός και το αναφέρεις, αλλά σε προσωπικό επίπεδο άμα θέλω να επικοινωνήσω με κάποιον μιλάμε μέσω σταθερού ή στο MSN (αν έχει) και στη μεγάλη ανάγκη του στέλνω μήνυμα στο κινητό. όπως βλέπεις στις επιλογές μου δεν είναι να τον πάρω τηλέφωνο από κινητό σε κινητό.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Feb 2008 14:37 #40339 by Μπάμπης Χαραλάμπους

Nikolis\ wrote: Θα διαφωνίσω λίγο με το 1ο. Το ξέρω πως ίναι γεγονός και το αναφέρεις, αλλά σε προσωπικό επίπεδο άμα θέλω να επικοινωνήσω με κάποιον μιλάμε μέσω σταθερού ή στο MSN (αν έχει) και στη μεγάλη ανάγκη του στέλνω μήνυμα στο κινητό.

Και εγω ετσι κανω απλα λεω οτι πολλα ατομα θεωρουν πως πρεπει ολα να γινονται με το κινητο λες και δεν μπορουν να κανουν οτι ανεφερες παραπανω. Εγω να σου πω και την αληθεια χρησιμοποιω το κινητο για τους 3 λογους που ανεφερα αλλα και για ενα 4ο!! Γνωρίζω ατομα που έχουν κοψει το σταθερο και εχουν μονο κινητα, ετσι αν ειναι να παρω τηλ τους παιρνω απο το κινητο μου λογω χαμηλοτερης χρεωσης :P ... (τσιγουνης εε

I am you and you are me. Carry that with you wherever you go. Thank you, my friend. From here on out, you're Big Boss.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification