Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Now Playing: Ποια games παίζετε σήμερα?

19 Feb 2019 20:07 #223386 by Κωστας Σουφλακος
Μια γνωμη θα πω . Τα εχω παιξει και τα δυο games . Και το racing , οσο προχωρουσα το Origins ηταν αυτο που με τραβουσε ολο και λιγοτερο . Αλλα οσων αφορα τους χαρακτηρες , η ιστορια του Bayek για μενα ειναι πιο σκοτεινη και ενδιαφερουσα . Προτιμω να δω ενα sequel με τον Bayek παρα με την Kassandra

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Feb 2019 22:56 - 19 Feb 2019 22:58 #223393 by Blood Prince

The Creed wrote: Μια γνωμη θα πω . Τα εχω παιξει και τα δυο games . Και το racing , οσο προχωρουσα το Origins ηταν αυτο που με τραβουσε ολο και λιγοτερο . Αλλα οσων αφορα τους χαρακτηρες , η ιστορια του Bayek για μενα ειναι πιο σκοτεινη και ενδιαφερουσα . Προτιμω να δω ενα sequel με τον Bayek παρα με την Kassandra


Δηλαδή η ιστορία της Κασσάνδρας είναι λιγότερο ενδιαφέρουσα ; Ενδιαφέρον,πάντως μέχρις στιγμής δεν έχω εντυπωσιαστεί από την ιστορία Bayek και θεωρώ την εξέλιξη κάπως αναμενόμενη-προβλέψιμη.Μπορεί να κάνω λάθος βέβαια καθώς έχω διαβάσει φήμες πως το τέλος στο AC Origins είναι λυπηρό.Δεν το έχω τερματίσει βέβαια για να ξέρω σίγουρα τι ισχύει.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Feb 2019 17:44 - 20 Feb 2019 17:46 #223422 by Blood Prince
Eπειδή Odyssey και Origins είναι παρόμοια είναι φορές που σκέφτομαι πως καλύτερα να είχα αγοράσει μόνο το Odyssey καθώς απ'οτι βλέπω δεν σκοπεύω να αγοράσω άλλο AC ή να είχα αγοράσει το Shadow of the tomb raider μιας που τώρα τελευταία δεν μου πολυαρέσουν οι μάχες και προτιμώ την εξερεύνηση.Επιπλέον θα είχα την σέξι Λάρα κάτι πιο χαλαρωτικό και όχι τον μαυριδερό Bayek.

btw Πολύ πιθανόν το επόμενο παιχνίδι να είναι το Shadow of the Tomb Raider και όχι το AC Odyssey.

Τώρα αποφάσισα να παίξω Fifa 15 μετά από καιρό.To Life is Strange το βαρέθηκα,και το απεγκατέστησα έχοντας 100 % achievements στα 4 από τα 5 επεισόδια.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Feb 2019 18:48 - 20 Feb 2019 18:54 #223423 by Κωστας Σουφλακος
Φιλε μου αυτη ειναι απλα η γνωμη μου . Η ιστορια του Bayek (σαν χαρακτηρας ) μου αρεσε περισσοτερο , και ανετα μπορει να εχει sequel . Η ιστορια του Odyssey ειχε περισσοτερη πλοκη και plot twists . Αλλα η Kassandra απλα μου αρεσε σαν χαρακτηρας και παικτης , δεν μου εβγαλε καποιο συναισθημα ομως , και επισης δεν νομιζω πως μπορει να εχει sequel
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Feb 2019 00:04 #223434 by Blood Prince
Εμένα πάντως ο χάρτης στο AC Origins αν εξαιρέσουμε την Αλεξάνδρεια,θυμίζει αρκετά Velen -Witcher 3.Πολύ ερημικός.......έχω διαβάσει πως στο Odyssey ο πληθυσμός είναι μεγαλύτερος.

btw έβαλα να παίξω Fifa 15 και όχι μόνο το antivirus μου εντόπισε απειλές λολ,με πετάει έξω το σύστημα κάθε φορά που πάω να το φορτώσω....ότι να'ναι και το έχω στο Origins και retail. (παλιότερα που έπαιζα θυμάμαι είχα απενεργοποιήσει το antivirus)

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Feb 2019 12:49 - 22 Feb 2019 12:55 #223468 by Blood Prince
Τελικά στο PC δεν μπορώ να βάλω τίποτα να παίξω lol

Βάζω FIFA γνήσιο και όχι πειρατικό και μου δημιουργεί θέμα με Antivirus (δεν πρόκειται να το απενεργοποιήσω)

Βάζω Skyrim-Mods πάλι βαριέμαι αρκετά μετά από 1500 ώρες αλλά και με εκνευρίζουν ορισμένα Mods μέσα από την πολυπλοκότητα εγκατάστασης .Γνωρίζω για Nexus Mod Manager κ.λ.π αλλά βαριέμαι να ψάχνω κατάλληλο SKYUI και όλα τα λοιπά.....εξάλλου έχω και διάβασμα.

Σκέφτομαι για AC3 αλλά είναι 20 GB download (περίπου αν θυμάμαι καλά) και στο φοιτητικό internet που έχω αν ξεπεράσω ένα Giga πάνω από το συμβόλαιο θα κοστίσει ακριβά.

Οπότε έχω το PS4.

Ο χάρτης του AC Origins έχω παρατηρήσει πως έχει σε μεγάλο βαθμό το υγρό στοιχείο μέσα από τις λίμνες και τον Νείλο κάτι που δεν το γουστάρω.Υποτίθεται ο δημιουργός και του Black Flag είχε δηλώσει πως όπου υπήρχε θάλασσα είχε βάλει στεριά lol

Οι πυραμίδες μου αρέσουν αρκετά αλλά δεν τις έχω επισκεφτεί ακόμα.

Οταν μου λείπει το Odyssey (σκέφτομαι κατά το καλοκαιράκι να το αγοράσω αν και δεν είμαι αποφασισμένος 100 % ),σκέφτομαι να κάνω μια βόλτα στην Great Green Sea να χαλαρώσω στο θαλάσσιο περιβάλλον (όπου δεν θα έχω τις Σειρήνες του Witcher 3 να με αποσπούν) ιδιαίτερα χρήσιμο όταν έχω αγχωθεί λόγω εξεταστικής κ.λ.π και θέλω να χαλαρώσω μέσα από το gaming.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Feb 2019 18:06 - 23 Feb 2019 19:03 #223498 by Blood Prince
AC Origins έκαψα και σήμερα,ολοκλήρωσα 10 αποστολές από Αλεξάνδρεια στις 11 και μετά από 50 ώρες έχω ολοκληρώσει 52 missions/129.Ακόμα είμαι κάτω από τo 50 % και αποφάσισα για Break.

Στα αγωνίσματα στον Ιππόδρομο αποφάσισα να το βάλω στο easy (ενώ τα πάντα όλα τα έχω στο Hard),και κέρδισα το Pharaohs Horse Chariot !

Βέβαια αν κερδίσω και τα Elite θα αποκτήσω το Roman Warhorse αλλά τα Elite είναι ζόρικα ακόμα και στο Easy.

btw Τώρα είμαι Level 25/40 και έχω ετοιμάσει βίντεο με την Ναυμαχία στο hard,το οποίο ίσως ανεβάσω κάποια στιγμή.

Φωτό

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Feb 2019 16:50 - 25 Feb 2019 16:59 #223554 by Blood Prince
Σήμερα έχοντας κλείσει 60 ώρες στο AC Origins έφτασα στο Μέμφις και η περιοχή πραγματικά μου αρέσει πάρα πολύ.Τελικά περιοχές όπως Γκίζα και Μέμφις (σημερινό Καϊρο) μου αρέσουν περισσότερο από Αλεξάνδρεια.

Είναι φορές που πιστεύω πως το παιχνίδι είναι μεγάλο και άλλες φορές που λυπάμαι που είμαι κοντά στο 50 % και μου φαίνεται μικρό.Μετά το Μέμφις θα έχω ολοκληρώσει 64 στις 129 αποστολές καθώς όλες τις side missions τις κάνω παράλληλα με τις main missions.

Το The Witcher 3 μπορεί να είχε περισσότερες αποστολές αλλά οι αποστολές στο AC Origins παρουσιάζουν μεγαλύτερο ενδιαφέρον και οι side είναι εξίσου ενδιαφέρουσες με τις main.Εξαίρεση αποτελούν ορισμένες από τις βασικές αποστολές στο The Witcher 3 π.χ Bloody Baron.

Επιπλέον η Κλεοπάτρα μου αρέσει περισσότερο από Aya.

Το Μέμφις με τις μούμιες είναι πραγματικά φοβερό ! Εχω ξετρελαθεί !

Φωτό

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Feb 2019 12:32 #223649 by Blood Prince
Καλά τι γίνεται εκεί στο AC Origins ; Υπάρχει το ελληνικό στοιχείο τόσο πολύ που βαρέθηκα.

Παντού βλέπω Greek Soldiers,ελληνικά ονόματα περιοχών,νομούς,δραχμές κ.λ.π Πηγαίνοντας σε Γκίζα και Μέμφις ξέφυγα λίγο και μετά στο Fayum ένιωσα σαν να επέστρεψα Αλεξάνδρεια lol....θα προτιμούσα περισσότερο Αρχαία Αίγυπτο παρά έλληνες παντού.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Feb 2019 13:13 - 28 Feb 2019 13:16 #223651 by Κωστας Σουφλακος
Φιλε bloode prince χαιρομαι που σου αρεσε το Origins σε γενικες γραμμες , και εχεις ακομα πολλα να δεις . Η ιστορια θα σε εντυπωσιασει στο τελος ( τουλαχιστον εμενα μου αρεσε ) . Εγω προς το παρον παιζω Apex legends . Μπειτε να γραψετε τα Id σας στο topic Παιζουμε Apex Legends στην κατηγορια online για να παιξουμε ολοι μαζι
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification