Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Now Playing: Ποια games παίζετε σήμερα?

05 Feb 2021 23:37 #245839 by Blood Prince

Kadaz wrote:

Blood Prince wrote:

FrazzleGR wrote: Τέσπα, σήμερα ξεκίνησα το Revelations στο PC και καθώς έχω συνηθίσει γραφικά PS4 , δεν βλέπεται !

Ίσως με "reshade" βελτιώσεις κάπως τα γραφικά.


Thanks.Ισως το δοκιμάσω.


File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Feb 2021 02:20 - 06 Feb 2021 02:23 #245841 by Blood Prince
Το έβαλα το "reshade" και επέλεξα Directx 11 δεν ξέρω αν κάνει κάτι......δεν θέλω να προσθέσω πολλά φίλτρα γιατί θα πέσουν τα frame drops.

Πάντως θυμάμαι όταν το έπαιζα με είχε δυσκολέψει πολύ τότε καθώς έχανα συνέχεια και τώρα στο normal το προχωράω γρηγορότερα...ίσως βελτιώθηκα ως gamer. :P

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

The following user(s) said Thank You: Απόστολος Μητσακούλης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Feb 2021 10:18 - 06 Feb 2021 10:21 #245842 by Frazzle

Blood Prince wrote:

FrazzleGR wrote: Άμα δυσκολεύεσαι τόσο πολύ στο hardcore και θές το τροπαίο, δες κάποιο walkthrough, έχει αρκετά στο Youtube μαζί με tips.


Στο hardcore το έφτασα στο G3 Boss......σε τι θα με βοηθήσει ένα walkthrough όταν πολλοί ή το παίζουν σε χαμηλότερο επίπεδο δυσκολίας ή χρησιμοποιούν infinite ammo.....αυτό που θα μπορούσα να κάνω ήταν να αγοράσω το DLC Pack καθώς κόστιζε 2 € στις προάλλες αλλά δεν πετάω λεφτά για ένα Trophy, οπότε το παράτησα.....όπως έχω ξαναπεί έχω ήδη 8 πλατίνες.....δεν θα καθίσω να ζοριστώ για την πλατίνα στο Resi Evil 2...ούτε λεφτά θα κερδίσω ούτε τίποτα.

Επιπλέον το G3 Boss το έχω κερδίσει στο standard επίπεδο δυσκολίας.....να δω τι από το walkthrough ; Πώς να το κερδίσω ; Δεν στέκει.

Τέσπα, σήμερα ξεκίνησα το Revelations στο PC και καθώς έχω συνηθίσει γραφικά PS4 , δεν βλέπεται !


Eγώ σου έδωσα μια συμβουλή στο τι μπορείς να κάνεις, το τι θα κάνεις είναι στο χέρι σου. :)

Ξεκίνησα πάλι το Skyrim σήμερα με περισσότερα mods, θα δούμε πως θα πάει.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Feb 2021 19:43 - 06 Feb 2021 19:59 #245855 by Blood Prince

Frazzle wrote:

Blood Prince wrote:

FrazzleGR wrote: Άμα δυσκολεύεσαι τόσο πολύ στο hardcore και θές το τροπαίο, δες κάποιο walkthrough, έχει αρκετά στο Youtube μαζί με tips.


Στο hardcore το έφτασα στο G3 Boss......σε τι θα με βοηθήσει ένα walkthrough όταν πολλοί ή το παίζουν σε χαμηλότερο επίπεδο δυσκολίας ή χρησιμοποιούν infinite ammo.....αυτό που θα μπορούσα να κάνω ήταν να αγοράσω το DLC Pack καθώς κόστιζε 2 € στις προάλλες αλλά δεν πετάω λεφτά για ένα Trophy, οπότε το παράτησα.....όπως έχω ξαναπεί έχω ήδη 8 πλατίνες.....δεν θα καθίσω να ζοριστώ για την πλατίνα στο Resi Evil 2...ούτε λεφτά θα κερδίσω ούτε τίποτα.

Επιπλέον το G3 Boss το έχω κερδίσει στο standard επίπεδο δυσκολίας.....να δω τι από το walkthrough ; Πώς να το κερδίσω ; Δεν στέκει.

Τέσπα, σήμερα ξεκίνησα το Revelations στο PC και καθώς έχω συνηθίσει γραφικά PS4 , δεν βλέπεται !


Eγώ σου έδωσα μια συμβουλή στο τι μπορείς να κάνεις, το τι θα κάνεις είναι στο χέρι σου. :)


Μα το να δω walkthrough δεν θα βοηθήσει στο να κερδίσω το G3 Boss στο Hardcore.

Εχω δει walkthrough και δεν βοήθησε.

Σταμάτησα να ασχολούμαι με το Resi 2 Remake.....παίζω Revelations τώρα.Δεν θέλω συμβουλή.

Σήμερα το έφτασα το Revelations στο Επεισόδιο 7/12 , κέρδισα και το πρώτο boss,ήταν αρκετά γελoίο στο normal.

Τα γραφικά είναι αναγκαίο κακό για το Laptop γιατί δεν έχω καλή κάρτα γραφικών.Είναι σαν να παίζω PS3.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Feb 2021 20:51 - 07 Feb 2021 20:58 #245874 by Blood Prince
Σήμερα έφτασα το Revelations στο επεισόδιο 10/12....άυριο το τερματίζω λογικά.

Παρατήρησα πως δεν είναι σχεδόν καθόλου horror....δεν έχει jumpscares ας πούμε που μου αρέσουν (πέρα από μια σκηνή όπου ενώ ήμουν μέσα σε ένα δωμάτιο,ένα τέρας το κατέστρεφε,βέβαια επειδή το είχα ξαναπαίξει το παιχνίδι, την θυμόμουν την σκηνή και δεν με ξάφνιασε) ούτε έναν να με κυνηγάει όπως ο Tyrant του Resi 2.....

Επίσης παρατήρησα πως το Laboratory είναι συνηθισμένο στα Resi Evil....το είδα τόσο στο 2 όσο και στο Revelations.....δεν έχω παίξει άλλα για να ξέρω εάν υπάρχει και εκεί.


Εντωμεταξύ εφόσον η λέξη Resident Evil σημαίνει Κάτοικος Κακού πιστεύω το 7 είναι το πιο Resident Evil απ'ολα......κανονικά εφόσον σχετίζονται με βιολογικές επιθέσεις τα περισσότερα παιχνίδια θα πρέπει να λέγονται Biohazard και όχι Resident Evil.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Feb 2021 02:45 - 08 Feb 2021 03:14 #245891 by Blood Prince
Τελικά μου ήταν τόσο ενδιαφέρον που το τερμάτισα σήμερα το Resident Evil Revelations.

Μου πήρε συνολικά 9 ώρες και 10 λεπτά.

To Normal επίπεδο μου φάνηκε πανεύκολο σε σημείο που απορούσα αν ήταν όντως Normal.

Το Final Boss με ζόρισε μόνο λίγο.


File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Feb 2021 11:50 #245899 by Frazzle
Άφησα το Skyrim στην άκρη για τώρα και ξεκίνησα το Control πάλι. Όμορφο παιχνίδι αν και το στόρυ σε μπερδεύει στην αρχή.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Feb 2021 12:42 - 08 Feb 2021 12:45 #245902 by Blood Prince
Εγώ έχω πορωθεί με το Revelations ! Τώρα που τερμάτισα το campaign στο normal, θα βάλω να παίξω Raid Mode. xD

Εντωμεταξύ, για αργότερα έχω στην λίστα το Resident Evil 7 στο αγαπημένο μου PS4 (PS4 λέμε,ποιό PS5) και μετά σκέφτομαι να ξεκινήσω να βλέπω τις ταινίες στις οποίες πρωταγωνιστεί η Milla Jovovich οι οποίες φυσικά δεν είναι B-Movies αλλά και το σενάριο στα παιχνίδια είναι τρομερό.Πολλοί συντάκτες έχουν βαφτίσει το σενάριο των AAA παιχνίδιών Resi Evil, B-Movie αλλά διαφωνώ κάθετα μαζί τους.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Feb 2021 20:23 #245939 by Blood Prince
Σήμερα έκαψα το Raid Mode. Φυσικά έπαιζα Solo και ολοκλήρωσα τα 15/20 stages......έχει και ένα bonus, αλλά συνιστά level 50 οπότε κάπως χλωμό να το παίξω όταν είμαι level 14.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Feb 2021 01:42 #245951 by Blood Prince
Το έφτασα το raid mode στο Resi Revelations στο τελέυταίο stage 20 chasm solo, μετά έχει τα ίδια stages σε πιο δύσκολο επίπεδο και δεν αξίζει για μένα γιατί δεν βλέπω κάτι το διαφορετικό πχ άλλη πίστα.

Το stage 20 Mad Banquet είναι κάπως ζόρικο γιατί μου τελειώνουν οι σφαίρες...βέβαια συνιστά level 16 και είμαι level 15.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.