Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

PS4:"Close Application" και "Remove Disc"

02 Feb 2015 21:59 #156277 by Γεώργιος Λούτος
Καλησπέρα! Όταν θέλω να βγάλω ένα δισκάκι από το PS4, πατάω κατευθείαν το "Remove Disc", χωρίς να πατάω το "Close Application". Αυτό μπορεί να κάνει κάποια ζημιά στην κονσόλα PS4;
Ευχαριστώ!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Feb 2015 23:16 #156280 by Άγγελος Φασούλης
Καμία ζημιά στο ps4. Όμως μπορεί να κάνεις corrupt το save file.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Mar 2019 16:37 - 10 Mar 2019 17:01 #223940 by Blood Prince
Πρόσφατα είχα χάσει ένα save file στο Bloodborne και πάλι καλά που το είχα αποθηκεύσει και το επανέφερα με το Usb Stick και απορούσα γιατί την έπαθα στα καλά καθούμενα.

Ο λόγος μάλλον ήταν πως δεν είχα κάνει close application....θέλω να πω,πως το παιχνίδι φυσικά το είχα κλείσει αλλά δεν είχε κλείσει τελείως....βασικά ποτέ δεν κάνω close application...πατάω exit,πάω στο menu του PS4 αλλά το παιχνίδι στην ουσία παραμένει ανοιχτό.Το έχω καταλάβει όταν μέσα από τα settings ήθελα να αποθηκεύσω στο USB κάποια save files μου ζητούσε να κλείσω την εφαρμογή ενώ πίστευα πως ήταν ήδη κλειστή !

Το παρακάτω βίντεο είναι χρήσιμο !


File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification