Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Μουσική: Γενική Συζήτηση

26 Apr 2007 00:29 #30646 by penny
Replied by penny on topic Χρήστος Χολίδης

Tilion\ wrote: Ώπα, ώπα !!! Δηλαδή θέλετε να σας πω τι ακούω ???


Εγώ μαζί σου! :P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Apr 2007 13:13 #30657 by Chris Zotos
^ Δηλαδή ??? :?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Apr 2007 13:17 #30659 by Δημήτρης Σκιάννης
Δεν συνέκρινε κανείς τον Καλλίδη ή τον Κιάμο με τον Τερζή ή τον Μητροπάνο...indeed ιεροσυλία θα ήταν...

+ τζές

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Apr 2007 14:32 #30663 by Πανος Π
Και οι κλόουν διασκεδαστές είναι αλλά δυστυχώς αμφιβάλω αν τσεπώνουν 4000-5000 euros τη βραδιά! Εντάξει ρε παιδιά, το ότι πάμε και τους ακούμε και ανοίγουμε και 5 μπουκαλάκια και τους πετάμε και ένα νεκροταφείο γαρύφαλα δεν τους κάνει αυτομάτως τραγουδιστές! Αλλά, στην Ελλάδα μια ζωή οι καλοί τραγουδιστές ήταν αυτοί που κάνανε σημαία την καψούρα ή, τα τελευταία 20 χρόνια περίπου, την κιλότα (string την τελευταία δεκαετία)! Άσε που από τη στιγμή που κατάφερε να γίνει και ο Κιάμος λαϊκή τραγουδιstarα ήταν η αρχή της κατηφόρας και τα μετέπειτα έρχονται μοιραία. Εντάξει, δεν είναι πολύ άσχημο αυτό αρκεί πάντα να να μην μπερδεύουμε ότι το σκυλί είναι σκυλί και ο τραγουδιστής είναι τραγουδιστής.

"2 ώρες είναι θα περάσουν...": Καθημερινά 12:00-14:00.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Apr 2007 14:40 #30664 by Chris Zotos
^ Αν δεν κάνω λάθος ανήκεις και στο kithara.uv, έτσι ???

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Apr 2007 14:46 #30667 by Πανος Π
Στο kithara.gr είμαι αλλά αν το χρησιμοποιήσεις συνειρμικά για να βγάλεις συμπεράσματα για τα μουσικά μου ακούσματα θα πέσεις πολύ έξω..

"2 ώρες είναι θα περάσουν...": Καθημερινά 12:00-14:00.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Apr 2007 14:57 #30668 by Anna R
Καλός και ο Κιάμος καλά και τα σκυλάδικα (μιας και ολοι μας εχουμε παει εστω και μια φορα) αλλα όχι και στην υπερβολή.
Επειδη βγάζουν κάθε φορά και μια σκυλο-επιτυχια δεν σημαινει οτι είναι και φωνάρες.
Στο κατω κατω θεωρω πολυ πιο ωραιο και διασκεδαστικο να πηγαινεις με την παρεα σου σε γνησια παραδοσιακά ρεμπετάδικα που θα ακουσεις ολα αυτά τα ρεμπετικα και λαϊκα τραγούδια (που τραγουδουν και στα μεγαλα κεντρα), που δεν θα χρειαστει να υποστεις και τα τραγουδια καθε Κιαμου και καθε Καλλιδη και στην τελικη θα περασεις το ιδιο καλά.

Υ.Γ. Φιλε Τillion εκτος απο Κότσιρα και Θαναση Παπακωνσταντινου, σε ολα τα αλλα με βρίσκεις συμφωνη. :mrgreen:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Apr 2007 15:23 #30673 by Πανος Π

Tilion\ wrote: Υ.Γ.: Την προηγούμενη Παρασκευή ο Πασχαλίδης ήταν Πάτρα !!! Η συναυλία του καταπληκτική !!! Το καλοκαίρι μας έρχεται και ο Πλιάτσικας !!!
Έλα, έτσι, να παίρνει ζωή σιγά σιγά η πόλη !!!


Τώρα το είδα αυτό.. Φίλε μου, συγνώμη αλλά με Πλιάτσικα και Πασχαλίδη πάει την βλέπω να κόβει φλέβα η πόλη. Ας μην φτάνουμε σε ακρότητες και ας δίνουμε απλά και ωραία στον καθένα την αξία που τους πρέπει. Σίγουρα, κάποιοι είναι ένα βήμα πιο κοντά στην ποιότητα, αλλά δεν μπορείς να διασκεδάσεις με Θηβαίο και Ιωαννίδη. Και όταν λέω να διασκεδάσεις, εννοώ, να τα πιείς, να χορέψεις, να κάνεις κέφι τέλος πάντων. Αν κάποιοι, βέβαια, διασκεδάζουν με τέτοια ακούσματα είναι απόλυτα σεβαστό. Άλλωστε, η διασκέδαση είναι θέμα γούστου και το γούστο είναι καθαρά υποκειμενικό. Αλλά είπαμε, τα σκυλιά είναι σκυλιά και οι τραγουδιστές είναι τραγουδιστές.

"2 ώρες είναι θα περάσουν...": Καθημερινά 12:00-14:00.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Apr 2007 17:37 #30683 by ΓΕΩΡΓΙΑ
Πιστεύετε οτι κάποιος μπορεί να ακούει πολλά ήδη μουσικής;

Για παράδειγμα εγω διασκεδάζω με λαϊκά τραγούδια αλλά ψυχαγωγούμε με Αλκίνοο όπως λέει και ο tilion.
Όταν θέλω πραγματικά να ηρεμήσω θα ακούσω πυξ-λαξ.ορφέα περίδη, παπάζογλου!!
Αύτό δεν αποκλείει το οτι θα πάω σε ένα κουτούκι να ακούσω ωραία λαΪκά κομμάτια!
Πίστευω είναι λάθος να συγκρίνουμε ήδη μουσικής και να αποκλείουμε μερικά από αυτά....

Η ΖΩΗ ΘΕΛΕΙ Τ Ρ Ε Λ Α!!!!!!!!!!
"ΣΟΒΑΡΟΤΗΣ ΜΗΔΕΝ" ΚΥΡΙΑΚΗ 12.00-14.00!!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Apr 2007 18:45 #30687 by alexis
Nikos Oikonomopoulos!!!paidia!!

Alexk - Alexis Kapellas
Dj Akapell@

2 wRes EinaI tha perasoun, etsi LeNe!!
12:00-14:00 Kathe prwi akoume..Deutera Ws Paraskeui
Thn KaluTeri ParEa MonO sto gamesRadio!!

www.gamesradio.gr

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification