Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Netflix: Γενική συζήτηση

07 Jan 2016 00:57 - 22 May 2018 12:11 #174915 by Γιώργος Λόλας

Netflix: Διαθέσιμο και στην Ελλάδα

Κατά την διάρκεια της CES 2016, το Netflix ανακοίνωσε ότι οι υπηρεσίες του είναι πλέον διαθέσιμες σε περισσότερες χώρες, μέσα στις οποίες βρίσκεται και η Ελλάδα.

Μέσω του Netflix, μπορείτε να παρακολουθήσετε όλες τις τηλεοπτικές σειρές και τις ταινίες που διαθέτει, αν και για την ώρα δεν διατίθεντε ελληνικοί υπότιτλοι. Σύμφωνα με αναφορές χρηστών, αυτή την στιγμή δεν έιναι διαθέσιμο όλο το περιεχόμενο του Netflix, αλλά ένα μέρος αυτού.

Οι υποστηριζόμενες πλατφόρμες είναι πάρα πολλές και έτσι μπορείτε να απολαμβάνετε τις υπηρεσίες της εταιρείας μέσω PC, Mac, PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, iOS, Android. Apple TV, Smart TVs, Chromecast, Set Top boxes και blu-ray players.

Η Basic συνδρομή κοστίζει 7.99 ευρώ τον μήνα και σας παρέχει περιεχόμενο σε SD ανάλυση σε μια συσκευή. Από εκεί και πέρα, μπορείτε να επιλέξετε την Standard ή Premium συνδρομή με κόστος 9.99 ευρώ ή 11.99 ευρώ μηνιαίως που σας δίνουν πρόσβαση σε ταινίες και τηλεοπτικές σειρές σε HD αναλύσεις σε 2 έως 4 συσκευές ταυτόχρονα.

Ο πρώτος μήνας στο Netflix παρέχεται δωρεάν και μπορείτε να εγγραφείτε μέσω του επίσημου site .

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Jan 2016 01:09 #174916 by Aνέστης Αδαμίδης
Και πάνω που έλεγα να γράψω για την είδηση αυτή, με πρόλαβες :P

Προσωπικά περίμενα πώς και πώς τη μέρα που θα γινόταν η ανακοίνωση αυτή. Άκουγα κάτι φίλους που έχω στο εξωτερικό να μου λένε για κάτι σειρές που ήθελα να δω και ότι θα τις έχει το Netflix σίγουρα, αλλά εγώ δεν μπορούσα να τις δω! Ε, νομίζω ότι είναι πλέον η ώρα!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Jan 2016 03:41 - 07 Jan 2016 03:42 #174919 by Γιώργος Λόλας
Χαχαχα σε πρόλαβα στο παρατσάκ; :P

Στην Αμερική γίνεται πανικός με το Netflix είναι η αλήθεια. Αυτό που δε ξέρω, είναι αν θα υποστηρίζει PVR και σε εμάς. Θα γραφτώ για τον δωρεάν μήνα να το τσεκάρω, ψήνομαι να κατεβάσω και την εφαρμογή στο Xbox one, αν είναι διαθέσιμη. Πιστεύω γενικά ότι αξίζει ως υπηρεσία. Για να αποκτήσουν όμως πολλοί συνδρομή, πρέπει να προσθέσουν και ελληνικούς υπότιτλους. Βέβαια, θέλει αρκετό χρόνο για να βάλεις υπότιτλους σε δεκάδες χιλιάδες αρχεία, οπότε μάλλον θα το προχωρήσουν σταδιακά.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Jan 2016 11:25 #174926 by Νικολής Ασημάκης
Αν και εμένα μου αρέσει αυτή η είδηση, με έβαλε σε σκέψεις, καθώς ήρθε από το "πουθενά", αλλά σχετικά κοντά με το χαμό που έγινε τόσο με το Popcorn Time όσο και με το gamato. Δεν μου φαίνεται τόσο τυχαίο πλέον. :P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Jan 2016 12:47 - 07 Jan 2016 12:49 #174929 by Marios Ntallaris
Πολύ καλό που ήρθε και στην Ελλάδα κατά την γνώμη μου. Και πραγματικά το παραδέχομαι που στα promo και στο teaser έχει βάλει την αγαπημένη μου σειρά ever.


Δείτε και το teaser

"I'm just trying to make my city a better place"

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Jan 2016 13:01 #174933 by Χριστίνα Χριστοδουλίδη
Πιο πανω ο Λολας λεει " Θα γραφτώ για τον δωρεάν μήνα" δηλαδη μετα τον δωρεαν μηνα τι? πληρωνουμε ? :ohmy:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Jan 2016 13:30 #174942 by Frank
ναι Salina:

geololj wrote: Η Basic συνδρομή κοστίζει 7.99 ευρώ τον μήνα και σας παρέχει περιεχόμενο σε SD ανάλυση σε μια συσκευή. Από εκεί και πέρα, μπορείτε να επιλέξετε την Standard ή Premium συνδρομή με κόστος 9.99 ευρώ ή 11.99 ευρώ μηνιαίως που σας δίνουν πρόσβαση σε ταινίες και τηλεοπτικές σειρές σε HD αναλύσεις σε 2 έως 4 συσκευές ταυτόχρονα.


προσοχη παντως για οσους θελουν σειρες του στιλ House of Cards (παραγωγη Netflix), House κλπ που τις εχουν αγορασει τα Ελληνικα καναλια (στην περιπτωση του HOC το OTEtv, το House M.D στο Star κλπ) οι σειρες αυτες δεν ειναι διαθεσιμες μεσω του Netflix για εμας και το συνολικο πακετο ειναι αρκετα μικροτερο απ οτι σε Αμερικη και Καναδα λογω δικαιωματων.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Jan 2016 13:59 #174949 by Anastasios Vozatzidis
Λοιπόν για να καταλάβω θα πρέπει να πληρώνω συνδρομή για να έχω προγάμματα τηλεόρασης χωρίς υπότιτλους?
Guess what, torrent is my best friend!!!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Jan 2016 17:08 #174965 by Χριστίνα Χριστοδουλίδη
Ναι καλα ας περιμενουν! Τorrent FTW! :lol: στη χειροτερη μπαινω στο teniesonline!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Jan 2016 17:24 #174968 by Γιώργος
Πολύ ωραία. Έκανα εγγραφή. Καιρός ήταν να έρθει και στην χώρα μας. Bye bye nova κλπ.

Υπάρχει τρόπος να βάλετε Ελληνικούς υπότιτλους. Χρειάζεται το super netflix (add on στο googlechrome) και μετατροπή των υποτίτλων από το subflicks για να διαβάζει το netflix τον υπότιτλο. Το πολύ πολύ να χρειαστεί συγχρονισμός το οποίο γίνεται στο προαναφερθέν site.

Αλλά αφού θα βάλουν Ελ.Υπότιτλους κανένα πρόβλημα. Δυστυχώς δεν έχει game of thrones, walking dead.Δεν πειράζει. :P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification