Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Ποια Anime πρέπει να έχει δει κάποιος

02 Feb 2011 22:26 #89146 by Γιώργος Λόλας
Δεν έχω δει πολλά αν και στην wishlist μου έχω βάλει μερικά για να τα δω κάποια στιγμή. Από αυτά που έχω δει μου άρεσαν τα εξής:

- Tenjou Tenge
- Inuyasha
- Samurari Jack (το έβλεπα παλιά στην Nova)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Jan 2014 23:26 #138876 by Αλέξανδρος Μυρωνίδης
Νομίζω ότι το βασικό για τον Έλληνα φαν των άνιμε είναι το Dragonball Z.Αναμφίβολλα όλοι μας το έχουμε ακουστά από κάπου,και για μένα αξίζει απίστευτα.Τώρα για άλλα anime,σίγουρα θα έλεγα το Rurouni Kenshin και το Full Metal Alchemist,καθώς και τα Fate/Stay Night και Fate/Zero

Ρωτήστε με ότι θέλετε πάνω στο League of Legends,και θα σας απαντήσω στο επόμενο login μου!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Jan 2014 00:04 #138894 by Aris Chatzitheocharis
*Εγω θεωρω κορυφαιο anime το Death Note.
**Προτεινω επισης το Sword Art Online για οσους δεν το εχουν δει...Εχει σχεση με gaming και virtual reality Κλπ.
***Ωραιο επισης και μικρο ειναι το Btoom αν και ισως το οτι δεν ειναι σιγουρο αν θα συνεχιστει κανει καποιους να μην το θεωρουν αξιολογο
****One piece και Hunter x Hunter απο τα καλυτερα επισης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Jan 2014 13:36 #138916 by ΔΗΜΗΤΡΑ ΔΙΑΜΑΝΤΟΥΛΗ
MY TOP 10 (ΤΥΧΑΙΑ ΣΕΙΡΑ):
1. ONE PIECE
2. TSUBASA RESERVOIR CHRONICLE
3. BLOOD-C (+ TH TAINIA BLOOD-C:THE LAST DARK)
4. ELFEN LIED
5. DEATH NOTE
6. NARUTO
7. BLACK ROCK SHOOTER
8. CLANNAD (POMANTIKO-ΔΡAMATIKO)
9. HIGHSCHOOL OF THE DEAD
10. DEVIL MAY CRY

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Jan 2014 15:21 #138920 by Βασίλης Καλφούντζος
Μιας και δεν έχω δει ποτέ μου Anime, τι θα μου προτείνατε να αρχίσω;;;
Θέλω ένα που να είναι σχετικά μικρό ώστε όταν το βλέπω να μην έχω στο νου μου ότι έχω να δω άλλες 1500 season + fillers :D

[align=center] GameWorld Facebook page [/center]

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Jan 2014 17:21 #138931 by Alex Filos

HourFiend wrote: Μιας και δεν έχω δει ποτέ μου Anime, τι θα μου προτείνατε να αρχίσω;;;
Θέλω ένα που να είναι σχετικά μικρό ώστε όταν το βλέπω να μην έχω στο νου μου ότι έχω να δω άλλες 1500 season + fillers :D


Μην ξεκινήσεις με τα καινούρια γιατί έχουν πολύ καλά γραφικά και καθόλου ουσία. Επίσης μην ξεκινήσεις με τα πολύ δημοφιλή γιατί θα δεις μια πτυχή των anime που είναι ευχάριστη αλλά με τίποτα το καλύτερο που έχουν να προσφέρουν.

Προσωπικά θα πρότεινα να ξεκινήσεις με Cowboy Beebop και στη συνέχεια Kenshin OVA 1 και RahXephon (τη σειρά, όχι την ταινία, την ταινία μην τη δεις).

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Jan 2014 17:50 #138932 by Αλέξανδρος Μυρωνίδης

HourFiend wrote: Μιας και δεν έχω δει ποτέ μου Anime, τι θα μου προτείνατε να αρχίσω;;;
Θέλω ένα που να είναι σχετικά μικρό ώστε όταν το βλέπω να μην έχω στο νου μου ότι έχω να δω άλλες 1500 season + fillers :D


Τσέκαρε το Ichiban Ushiro no Daimaou ή το Hagure Yuusha no Estetica.Από τα anime που τα έχω κρατήσει στο pc και δεν τα σβήνω με την καμία είναι αυτά :D

Ρωτήστε με ότι θέλετε πάνω στο League of Legends,και θα σας απαντήσω στο επόμενο login μου!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Jan 2014 23:42 #138949 by Νικολής Ασημάκης
Legend of the Galactic Heroes.

Όποιος γουστάρει space opera, να το anime που πρέπει οπωσδήποτε να δει.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Oct 2014 07:18 #150476 by FetaMeSousami

Μιας και δεν έχω δει ποτέ μου Anime, τι θα μου προτείνατε να αρχίσω;;;
Θέλω ένα που να είναι σχετικά μικρό ώστε όταν το βλέπω να μην έχω στο νου μου ότι έχω να δω άλλες 1500 season + fillers :P


Του βαζετε ψαγμενα και ψιλοδυσκολα anime, δεν λεω οχι αλλα για πρωτο καλο ειναι να δει ενα δημοφιλες(οπως αρχισαμε και οι περισσοτεροι) και μετα μπορει να δει και πιο ψαγμενα. Εγω θα προτεινα Death Note, Code Geass και Fullmetal Alchemist Brotherhood σαν μικρα ολοκληρωμενα anime που θεωρουνται αριστουργηματα απο ολους.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Oct 2014 11:07 #150514 by Stelios
κατι που αξιζει να δεις γιατι εχει μακραν τον πιο Badass χαρακτηρα ειναι τα Ova του hellsing.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification