Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Σειρές: Γενική συζήτηση/Ποιες βλέπετε

07 May 2017 20:13 #198032 by Angel
Εγώ ξεκίνησα την σειρά Shooter η οποία είναι παρόμοια με την ομώνυμη ταινία.Έχω δει μόνο τρία επεισόδια και δεν γίνεται τίποτα συνταρακτικό αλλά η εξέλιξη της πλοκής γίνεται λιγό πιο πιστά απ'οτι στην ταινία.Το λεω με επιφύλαξη βέβαια γιατί πάνε πολλά χρονιά απο τότε που είδα την ταινία.

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 May 2017 23:18 #198037 by Βασιλης Γαλανος

aims wrote: To prison break απλα δεν βλεπεται...
Πωπω μαγκες,τι πατατα..Τι το ηθελαν να το ξανα-αρχισουν?

Πραγματικά κρίμα και όντας φαν του παλιού Prison Break το περίμενα πως η σεαζόν αυτή θα ήταν κατώτερη αλλά είπα να κρατήσω ανοιχτό μυαλό. Δυστυχώς όμως όσοι την βλέπουν λένε το ίδιο πράγμα.

''Stand fast. Stand Strong. Stand together. Hackett out."

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 May 2017 23:21 #198090 by Blood Prince

aims wrote: To prison break απλα δεν βλεπεται...
Πωπω μαγκες,τι πατατα..Τι το ηθελαν να το ξανα-αρχισουν?


Παλιότερα το είχα λιώσει παράλληλα με το Lost και το Heroes αν και πιο πολύ εκείνο το διάστημα μου άρεσαν τα Lost και Heroes απο Prison Break.

Τώρα το πέτυχα στο Fox αλλά νόμιζα πως ήταν επαναλήψεις.By the way έχω αλλάξει γούστα σε σχέση με 10 χρόνια πριν που έβλεπα την σειρά και δεν μου τραβάει πλέον το ενδιαφέρον.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 May 2017 23:23 #198091 by Αλέξανδρος - Ηλίας Κορίνθιος
Τι λέτε ρε παιδιά για το Prison Break; Το Prison Break είναι πάρα πολύ καλό! Γιατί το λέτε πατάτα; Το λατρεύω. Δε χάνω επεισόδιο!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 May 2017 00:05 #198095 by Νικολής Ασημάκης
Αυτή την περίοδο κάνω catch-up στα super ηρωϊκά της DC (Supergirl, Flash, Arrow, Legends of Tomorrow).

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 May 2017 22:49 #198452 by Marios Ntallaris
To πρώτο πλήρες trailer για τη δευτερη πραγματικη συνεργασία της Marvel με τη FOX.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 May 2017 15:42 #198702 by Blood Prince
Το τρέχον διάστημα μετά απο καιρό άρχισα να ξαναβλέπω Vikings την τέταρτη σεζόν. Εχω ήδη ετοιμάσει 7 στα 20 επεισόδια και χθες είδα τα πρώτα τρία.

Φαίνεται αρκετά ενδιαφέρουσα και φοβερή σεζόν και
Warning: Spoiler!
Για τον λόγο αυτό δεν με ενδιαφέρει η πέμπτη σεζόν.

Αυτή την φορά την βλέπω και με αγγλικούς υπότιτλους και είναι αρκετά πιο απολαυστική καθώς την τρίτη σεζόν την είδα χωρίς υπότιτλους και ήταν σαν να μίλαγαν αλαμπουρνέζικα.


File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 May 2017 22:14 #198976 by Βασίλης
Ειδα το πρωτο επεισοδιο της 3ης σεζον του επικου twin peaks..
Oτι και να γραψω ειναι λιγο..
Αυτες ειναι σειρες.
Μια απο τις καλυτερες σειρες ολων των εποχων.Απο πλευρας ατμοσφαιρας παντως,σιγουρα η καλυτερη...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 May 2017 00:15 - 31 May 2017 01:05 #199201 by Blood Prince
Εψαξα να βρω αντίστοιχο topic για την σειρά Vikings μιας που την έχω κάψει τελευταίες μέρες καθώς θέλω να γράψω κάποιες εντυπώσεις αλλά δεν βρήκα οπότε θα γράψω εδώ.

Εχοντας δει 19 στα 20 επεισόδια στην τέταρτη σεζόν με την μάχη στο τέλος να είναι όλα τα λεφτά,έχω παρατηρήσει,πως παρόλο που η σειρά προβάλλεται απο το History Channel και υποτίθεται παρουσιάζει αληθινά ιστορικά γεγονότα κατά κάποιον τρόπο,γνώμη μου είναι πως παρουσιάζει τους Βίκινγκς πιο έξυπνους και ευστροφείς απ'οτι πραγματικά ήταν .

Βλέποντας την τελευταία μάχη στο 19 επεισόδιο
Warning: Spoiler!

Αλλά απο τηλεοπτική σειρά αφιερωμένη στους Βίκινγκς,τι να περιμένει κανείς.Ειδικά ο τομέας της μάχης,εγώ πιστεύω πως αν σκηνοθετούνταν απο παραγωγούς του Game of Thrones θα σκηνοθετούνταν καλύτερα. :cheer:

P.S Για το 20 και τελευταίο επεισόδιο το επόμενο που θα δω έχω διαβάσει πως
Warning: Spoiler!
τουλάχιστον να δω και κάποιον νεκρό Viking..αυτό του να τα σαρώνει όλα η μια πλευρά μόνο στο πεδίο της μάχης..πολύ μου την σπάει.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 May 2017 11:58 #199208 by Blood Prince
Σήμερα είδα και το τελευταίο επεισόδιο της τέταρτης σεζόν απο την σειρά Vikings και τελικά εκεί που σκέφτομαι να σταματήσω να την βλέπω,ανυπομονώ και για την πέμπτη σεζόν..τουλάχιστον στα πρώτα επεισόδια.

Ακολουθούν Spoiler απο το εικοστό επεισόδιο.

Warning: Spoiler!

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification