Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Red Ring of Death

02 May 2008 22:44 #41969 by Μπάμπης Χαραλάμπους
Τι να πω... Ο μοναδικος λόγος που δεν το πήρα... Αν και να το παιρνα με τσιπακια θα το γεμιζα..

I am you and you are me. Carry that with you wherever you go. Thank you, my friend. From here on out, you're Big Boss.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 Jun 2009 22:19 #53769 by Μάνος Γρυπάρης
Όσοι έχετε αντιμετωπίσει πρόβλημα με το Red Ring of Death www.llamma.com/xbox360/repair/Xbox-360-error-codes.htm

Αν έχετε ήδη ανοίξει την κονσόλα τότε θα πρέπει να κάνετε κάτι οι ίδιοι. Κατεβάστε έναν οδηγό σε .pdf να δείτε τι μπορεί να γίνει. Επίσης Δοκιμάστε και αυτό .

Αν η κονσόλα σας δεν έχει ανοιχτεί/flashαριστεί και είναι εντός εγγύησης τότε την στέλνετε κατευθείαν στη Microsoft. Διαφορετικά ακολουθείτε τα παραπάνω.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Jun 2009 17:09 #54371 by OlgaZzZ
Replied by OlgaZzZ on topic Red Ring of Death

poutsoklis wrote:

ένδειξη που μπορεί να εμφανιστεί σε διάφορες περιπτώσεις όπως για παράδειγμα σε μια πτώση τάσης ή διακοπή ρεύματος ελάχιστων δευτερολέπτων


i'm sorry my friend, you are wrong!
OTAN TA 3 APO TA 4 KOKKINA LEDS EINAI ANAMMENA, TOTE EINAI PROBLHMA 8ERMOKRASIAS. gi' auto kai h m$ sto warranty extension kaluptei MONO to problhma me ta 3 KOKKINA LEDS (red ring of death).


en.wikipedia.org/wiki/Red_ring_of_death
(ekei mporeite na diabasete kai gia to problhma me ta scratched disks (gia to opoio DE ftaiei h m$))

gi' auto kai to bbc eipe gia red ring of death.
3ANADES PROSEKTIKA TO VIDEO! 3 KOKKINA LEDS! NO MORE, NO LESS!

poutsoklis -- m$: the road to hell is full of good intentions


I'm sorry my friend YOU are wrong! Πριν λίγο για πρώτη φορά,αυτή η αθάνατη κονσόλα που έχω εδώ και 5 χρόνια μου έβγαλε 3 rings of death κι αυτό γιατί έγινε διακοπή ρεύματος για 2 δευτερόλεπτα! Κι επειδή αυτή η κονσόλα δε λέει να χαλάσει, όταν την άνοιξα πάλι,λειτουργούσε κανονικά..! Οπότε καλά τα λέει το παιδί στο άλλο Post..

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 Aug 2009 20:58 #57903 by someone1
Replied by someone1 on topic Red Ring of Death
Λοιπον πριν απο τεσσερα χρονια αγορασα ενα xbox 360 απο το πλαισιο . Πριν κανα μηνα μου εβγαλε τρια κοκκινα λαμπακια εκει που φαινονται συνηθως αμα ειναι συνεδεμενα τα τηλεχειριστιρια. Το πηγα στο πλαισιο και μου λενε πως δεν μπορουν να το φτιαξουυν, τι μπορω να κανω για να το φτιαξω? ξερετε κανενα μαγαζι να το παω?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Aug 2009 00:03 #57909 by Petros Kitsaras
Replied by Petros Kitsaras on topic Red Ring of Death
πρέπει να πάρεις τηλέφωνο στην Microsoft να τους το στείλεις και να σου το αντικαταστήσουν ή να στο φτιάξουν... αλλά δεν ξέρω τα τηλέφωνά τους αν ξέρει κάποιος. Έχεις το πρόβλημά επειδή το είχες πάρει τότε ...

STEAM: TheGamerUrsoEAOrigin: TheGamerUrso
UPlay: GamerUrso Battle.net: GarfangGR

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Aug 2009 00:24 #57910 by someone1
Replied by someone1 on topic Red Ring of Death
εισαι σιγουρος πως θα μου το φτιαξουν? και αμα ναι ποσο θα κοστισει?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Aug 2009 01:06 #57914 by Stathis Yannacopoulos
Φίλε μου λογικά η εγγύηση που είχες ήταν 3 χρόνια οπότε πιθανόν να θα έχει λήξει. Αυτό που κάνει η microsoft είναι οτι μιλάς με το ελληνικό παράρτημα και να σου στέλνει κούριερ στο σπίτι, παίρνει την κονσόλα σου, πάει ταξιδάκι στην Γερμανία και σου έρχεται σπίτι ξανά έτοιμη. Αν είσαι εντώς εγγύησης δεν πληρώνεις ούτε δεκάρα αν είσαι εκτός λογικά κάτι πλήρώνεις. Δεν γνωρίζω το ακριβές ποσό αλλά ίσως σε αυτή την περίπτωση να άξιζε να ψάξεις ενα τεχνικό στην Ελλάδα. Έχεις 2 επιλογές. Να πάρεις τηλέφωνο την microsoft hellas και να μιλήσεις μαζί τους να δεις και τι συμβαίνει με την εγγύηση σου και να μάθεις τι θα πληρώσεις σε περίπτωση που δεν σε καλύπτει και δεύτερον να βρεις ενα κατάστημα ηλεκτρονικών παιχνιδίων με τεχνικούς καθώς δεν σε νοιάζει αν χαθεί η εγγύηση αφού έχει λήξει. Ίσως κάποιος σου απαντήσει στο φορουμ γι αυτο και σου δώσει κάποια πληροφορία για τεχνικό γιατι εγώ δεν γνωρίζω. Η καλύτερη λύση πάντως σε πρώτη φάση είναι η επικοινωνία με την ms hellas


Εδώ τα στοιχεία της microsoft hellas. Δοκίμασε την τεχνική υποστηριξη

Τηλεφωνήστε μας στο: 211-1206-000
Τεχνική Υποστήριξη: 801 500 3000 (με αστική χρέωση) ή 211 1206500 αν καλείτε από κινητό.
Εταιρική ιστοσελίδα: www.microsoft.com/hellas
Ταχυδρομική διεύθυνση:
Microsoft Ελλάς ΑΕ
Λ. Κηφισίας 221
151 24 Μαρούσι
Αθήνα

Εκεί θα πεις αναλυτικά πότε πήρες την κονσόλα κτλ και θα σου πούνε τι παίζει.

Καλή τύχη.. πάντως σου κράτησε αρκετά αν και απο τις πρώτες παρτίδες που ήταν αστα να πάνε με τεράστιο ποσοστό rrod.

Υ.Γ Αν η κονσόλα σου είναι πειραγμένη θα σε bannaroun αμέσως απο το xbox live και δεν θα σου επισκευάσουν ( νομίζω) την κονσόλα απο την msoft.

EDIT

Βρήκα αυτό στο φορουμ του ελληνικού xbox. Σύμφωνα με τον παρακάτω φίλο πάει 65 ευρώ και ή πληρωμή γίνεται με πιστωτική κάρτα απλά επειδή είναι παλιό το ποστ δεν ξέρω αν ισχυει ακόμα. Πάντως το ξαναλέω πάρε τηλεφωνάκι ms hellas.


"Με το πέρας των 2 χρόνων, και των 3 χρόνων για τις περιπτώσεις 3 Red Light, υπάρχει ένα γενικό μπέρδεμα για το θέμα της επισκευής της κονσόλας σε περίπτωση βλάβης.

Έχουμε λοιπόν και λέμε...

Η κονσόλα ΜΠΟΡΕΙ να επισκευαστεί από την ίδια τη Microsoft. Η διαδικασία είναι η ίδια (τηλέφωνο στο 0080044128732, αποστολή της κονσόλας και επιστροφή της μετά την επισκευή) αλλά υπάρχει χρέωση για τη διαδικασία αυτή η οποία είναι 65 και μπορεί να γίνει (προς το παρόν) ΜΟΝΟ με πιστωτική κάρτα.

Με τη χρέωση των 65 καλύπτεται το κόστος αποστολής, επιστροφής, επισκευής κτλ, ενώ επεκτείνεται και η εγγύηση για τη συγκεκριμένη κονσόλα κατά 1 χρόνο, οπότε ότι και αν προκύψει μετά, η νέα επισκευή (αχρείαστη αλλά θα) είναι δωρεάν.

Ελπίζω αυτό να ξεκαθαρίζει λίγο το μπέρδεμα με τις μετά-τα-3-χρόνια βλάβες και να βοηθήσει όσους έχετε μπερδευτεί με τα διάφορα "εναλλακτικά"...."

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Oct 2009 20:37 #63711 by BilLyGaTe7
Replied by BilLyGaTe7 on topic Red Ring of Death
και ναι το επαθα και εγω τν χειρωτερη περιοδο που γινεται (φθινοπορο) και τωρα καθομαι και κλεω την μοιρα μου

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification