Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Razer: Γενική Συζήτηση

04 Aug 2015 12:46 #166905 by Πιέρρος Φουστέρης
Φίλε darkinject0r, οι μόνες διαφορές ανάμεσα στα 2 headsets είναι τα χρώματα του Chroma και η τιμή (Chroma>Classic).

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Aug 2015 12:50 - 06 Aug 2015 12:50 #167075 by G
Ποιά razer headset θεωρείτε καλά εώς πολύ καλά και γιατί?
Γνωρίζετε αν υπάρχει και κανένα wireless? Είμαι κατά των καλωδίων(είτε σε keyboard, mouse, gamepad και από όπου αλλού μπορώ να "κόψω", "κοβώ") γι'αυτό ρωτάω μιας και δεν έχω βρεί κάτι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Aug 2015 13:50 #167079 by Μάνος Γρυπάρης
Τα Razer Kraken 7.1 πρέπει να αγοράσεις (είτε απλά, είτε Chroma δεν έχει σημασία).
Από ασύρματα υπάρχουν τα Chimera 5.1 για Xbox 360 και τα Adaro Wireless για PC.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Aug 2015 14:34 #167084 by G
Ευχαριστώ πολύ Μάνο για την απάντηση! Το Razer Adaro wireless απ'ότι βλέπω δεν είναι μόνο για gaming αλλά και για μουσική. Τα έχεις δοκιμάσει? Έχει καλό ήχο και για τα δύο?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Oct 2015 01:31 #169572 by Μάνος Γρυπάρης

Rasmo wrote: Ευχαριστώ πολύ Μάνο για την απάντηση! Το Razer Adaro wireless απ'ότι βλέπω δεν είναι μόνο για gaming αλλά και για μουσική. Τα έχεις δοκιμάσει? Έχει καλό ήχο και για τα δύο?

Τα Razer Adaro Wireless έχουν κορυφαία ποιότητα ήχου αλλά κοστίζουν 180 ευρώ. Oπότε δεν στα συστήνω και τόσο λόγω της τιμής. Επίσης δεν εχουν μικρόφωνο το οποιο καποια στιγμη μπορει να χρειαστεις. Σε αυτη την τιμη θα επρεπε να εχουν ενα mic που να μπαινει εστω εσωτερικά.

Θα σου πρότεινα τα Razer Kraken 7.1

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Oct 2015 16:35 - 10 Oct 2015 16:36 #169587 by Χριστιάνα Θάνου


Η Razer ανακοίνωσε το BlackWidow Ultimate 2016. Για αρχή να πω ότι η τιμή του θα κυμαίνεται στα 100-110 ευρώ, κάτι που είναι θετικό. Από την άλλη, δεν θα υπάρχουν τα macro keys στα αριστερά, ουτε chroma φωτισμός παρά μόνο τα διάφορα effects π.χ Ripple κτλ. Για περισσότερα διαβάστε το άρθρο του Μάνου .
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Oct 2015 12:24 - 19 Oct 2015 12:25 #169882 by G

Manos wrote:

Rasmo wrote: Ευχαριστώ πολύ Μάνο για την απάντηση! Το Razer Adaro wireless απ'ότι βλέπω δεν είναι μόνο για gaming αλλά και για μουσική. Τα έχεις δοκιμάσει? Έχει καλό ήχο και για τα δύο?

Τα Razer Adaro Wireless έχουν κορυφαία ποιότητα ήχου αλλά κοστίζουν 180 ευρώ. Oπότε δεν στα συστήνω και τόσο λόγω της τιμής. Επίσης δεν εχουν μικρόφωνο το οποιο καποια στιγμη μπορει να χρειαστεις. Σε αυτη την τιμη θα επρεπε να εχουν ενα mic που να μπαινει εστω εσωτερικά.

Θα σου πρότεινα τα Razer Kraken 7.1


Ευχαριστώ Μάνο για την απάντηση! Το μικρόφωνο στάνταρ θα το χρειαστώ-μιας και δεν έχω γενικά- και το θέλω ενσωματωμένο με το headset αλλιώς θα το έπαιρνα δίχως δέυτερη σκέψη. Ο λόγος που το θέλω wireless, είναι επειδή έχω μια μανία με τα καλώδια, να τα "αφαιρώ" απο όπου μπορώ, πχ ποντίκι, keyboard, gamepad όλα wireless, και το pc μου, εκτός απο την οθόνη του, το έχω και σε tv και δεν θέλω να τραβάω καλώδιο του headset μέχρι πέρα (αν φτάνει κιόλας). Γνωρίζεις Μάνο καθόλου ή οποιοσδήποτε άλλος, αν υπάρχει η βλέψη στην razer να ενσωματώσει και μικρόφωνο στο συγκεκριμένο μοντέλο? Ευχαριστώ!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Oct 2015 15:29 - 21 Oct 2015 04:09 #169888 by Χριστιάνα Θάνου
Δεν εχει εκφρασει κατι τετοιο μεχρι στιγμης η Razer. Μακαρι να ξεραμε αν θα βαλει μικροφωνο αλλα τα σχεδια αυτης της εταιριας παραμενουν κρυφα μεχρι τελευταια στιγμη. Μιας και θελεις ομως ασυρματα και με μικροφωνο, περιμενε να κανω review το μοντελο Logitech G633 και μετα παρε την αποφαση σου. Οπως και να εχει, μην βιαστεις καθως μιλαμε για ενα σεβαστο ποσο και οχι για πειραματισμους των 50-60 ευρω.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Oct 2015 16:14 - 21 Oct 2015 04:09 #169919 by G
Ευχαριστώ πολύ Χριστιάνα για την απάντηση. Άν και μ'αρέσει η razer σαν ποιότητα και όλο το πακέτο του design/αισθητικής της, θα περιμένω να δώ και το review σου για το μοντέλο της Logitech G633 που ανέφερες. Ισχύει, δεν έχει νόημα να σκάσω 180 ευρώ για headset χώρις mic, εκτός κι αν είχε ή θα βγάλει, θα τα έδινα/δώσω χωρίς 2η σκέψη (για το συγκεκριμένο μοντέλο της razer και μόνο). Αναμένω λοιπόν.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Nov 2015 01:44 #171736 by Δημήτρης Τσετσώνης
Συνεργασία δυναμίτης Lenovo-Razer

Σχόλια, απόψεις;;; Σίγουρα θα δούμε δυνατά προϊόντα!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification