Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Nvidia: Γενική συζήτηση

27 Jul 2007 14:37 - 28 Jan 2016 13:05 #35839 by Μάνος Γρυπάρης

tigraki wrote: Παιδιά έχω ένα Laptop Acer Aspire 9112 WLMi και έχω πρόβλημα με το Call of Duty 2 με την κάρτα γραφικών. Θέλει καινούριους drivers και δεν βρίσκω πουθενά...
Έχω καταιβάσει μερικούς που λένε ότι υποστιρίζουν και αυτό το μοντέλο αλλά τζίφος... μόλις πάω να τρέξω το αρχείο εγκατάστασης λέει ότι δεν υποστιρίζει αυτό το μοντέλο...
Γνωρίζει κανείς τίποτα για αυτό? (Τους τελευταίους drivers της Acer τους έχω καταιβάσει αλλά το πρόβλημα συνεχίζεται.)
Έχω Windows XP pro

Μίλησε με την Acer καλύτερα για να δεις γιατί στο βγάζει. Δες επίσης ότι έχεις κάνει όλα τα Windows updates και στη χειρότερη αναμένεις για πιθανή εγκατάσταση νέων Windows στο μέλλον μήπως λυθεί το θέμα. Η μοίρα των laptop, τι να κάνουμε.


Θέλω να βάλω μία κάρτα γραφικών Nvidia σε PC που δέχεται μόνο AGP. Έχετε στα υπόψη σας ποιο είναι το τελευταίο μοντέλο της Nvidia για θύρα AGP? (η καλύτερη δυνατή πρόταση δηλαδή)

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Jul 2007 14:49 #35842 by Ανδρέας Γρυπάρης
7800GS ήταν η καλύτερη σε AGP με 370E~ αλλά πλέον δεν αξίζει γιατί με πολύ λιγότερα χρήματα μπορείς να πάρεις μια ATI 1950pro από το πλαίσιο. Είναι πολύ ποιο γρήγορη από την GS και έχει και 512ΜΒ μνήμη.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Jul 2007 15:25 #35843 by Esperos
Nαι αντε στους κλεφτες που πουλανε προιοντα με ημ παραγωγης 2 ετων και!!! ελα εδω ρε να σε φτιαξω εγω! :cool:
α και κατι αλλο 4πυρινος

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Aug 2007 12:53 #36667 by Μάνος Γρυπάρης
Μίλησα τώρα με Πλαίσιο. 7800GS είχε 30 ευρώ όταν την αποσύρανε.
Είχε μείνει όμως stock στην αποθήκη μερικές 7600GS. 69Ευρώ τελική με ΦΠΑ. Κι όχι...370! Έρχεται αύριο μαζί με ολοκαίνουργιο τηλέφωνο Panasonic με έγχρωμη οθόνη.

(τεχνόλοτζι!

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Aug 2007 13:19 #36671 by Esperos
Εύγε! ήθελα να ήξερα τα thread μου είναι αόρατα? Δε βλέπετε τι γράφω?
Καταρχάς το 370 που το είδες? Τόσο έχει η Pci-e όχι η agp!
Εμείς την gs την έχουν 60ε...αντε κορόιδα ταίστε το πλαίσιο!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Aug 2007 17:05 #36681 by Μάνος Γρυπάρης

Pokemon\ wrote: 7800GS ήταν η καλύτερη σε AGP με 370E~ αλλά πλέον δεν αξίζει...

Εδώ τι έγραφε βρε στραβάδι?


Ρε μην ακούτε τα λαμόγια. Ο ένας γλύφει την ATI μήπως του δώσει μίζα κι ο άλλος παίρνει επίσημη μίζα-bonus. ΟΥΣΤ!!!!

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Mar 2008 16:05 #41219 by Petros Kitsaras
Πήρα μια Motherboard Evga Nvidia Nforce 630i intel socket 775 Intel Core duo E4600 , 2GB of ram και μια κάρτα γραφικών Nivdia Geforce 9600 GT έχω ένα ανεμιστήρα για το επεξεργαστή και ένα άλλο μπροστά στο κουτί. όλα τα παιχνιδια τα παίζω τέλεια αλλά στο Assasin creed μου κώλυσε το PC μετά από 1 ώρα παιχνιδιου και μου το έκανε 3-4 φορές . ενώ στο Crysis μόνο μια φορά μου το έκανε. έχει κανείς καμιά ιδέα; Μήπως είναι θερμοκρασία;

STEAM: TheGamerUrsoEAOrigin: TheGamerUrso
UPlay: GamerUrso Battle.net: GarfangGR

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Mar 2008 16:47 #41226 by Esperos
Κατέβασες τους τελευταίους drivers απο nvidia για την 9600?
Δοκίμασε να τα παίξεις στις πιο χαμηλές αναλύσεις να δεις αν κολάνε.
Τι τροφοδοτικό έχεις? Αμα ειναι μικρό δεν αντέχει την πίεση των υψιλών αναλύσεων και βγάζει προβλήματα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Mar 2008 20:42 #41231 by Petros Kitsaras
Ναι έχω εγκαταστήσει τις νεώτερες δεν κολλάει το παιχνίδι αλλά όλως ο υπολογιστής κολλάει, νομίζω 400ασαρι
Επίσης δεν ξέρω αν ξέρεις τον Εκτυπωτή HP Photosmart D5160 που πείρα πρόσφατα στο οποίο μπορείς να βάλεις ένα CD/DVD και να γράψεις πάνω του εικόνα αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα όταν κάνω όσα λέει μου λέει ότι μπλοκάρετε η κεφαλή. Κοίταξα ότι όντως μέσα οι κεφαλές χρώματος δεν πάνε λίγο ποιο πάνω από ότι έπρεπε έχετε καμιά ιδέα? θα το παω στο Multirama Pc experts που το πείρα... αλλά

STEAM: TheGamerUrsoEAOrigin: TheGamerUrso
UPlay: GamerUrso Battle.net: GarfangGR

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Mar 2008 21:41 #41233 by a Guest
Replied by a Guest on topic Nvidia: Γενική συζήτηση
όλος ρε, όλος, είπαμε ορθογραφικά επιτρέπονται, αλλά κάποιες φορές κάνουν μπαμ

Βάζε και καμια κόμα, διάβασα τουλάχιστον 4 φορές το κείμενο για να ψιλοκαταλάβω τι παίζει

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification