Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

HOL: Γενική συζήτηση

29 Jan 2015 00:31 - 28 Jul 2015 17:09 #156096 by Γιάννης Πετρόχειλος


Σε αυτό το topic θα συζητάμε για την HellasOnline. Απόδοση σύνδεσης, router, τυχόν προβλήματα, εξυπηρέτηση, τιμές κτλ.

Ένας φίλος μου είναι στη HOL και θέλαμε να δούμε αν υπάρχει κανένα update για το router του...μπαίνω στο σαιτ, και δεν υπάρχει πουθενά σελίδα με firmwares για κανένα router. Ξέρετε τι παίζει; Οι άλλες εταιρίες (OTE, Forthnet) έχουν!
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Jan 2015 03:53 #156098 by Γιώργος Λόλας
Καλησπέρα Γιάννη. Ποιο router έχει ο φίλος σου; Ας ψάξει στο επίσημο site της εταιρείας, εκεί θα υπάρχουν σίγουρα. Πάντως, αν δεν αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα με το internet, δε νομίζω να χρειάζεται να κάνει update το firmware. Ας μιλήσει και με την τεχνική υποστήριξη μήπως τον διαφωτίσουν για κάποιο ενδεχόμενο πρόβλημα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Jan 2015 16:36 #156108 by Γιάννης Πετρόχειλος
To ΖΤΕ Η108Ν έχει...αν εταιρία εννοείς τη HOL δεν έχει τίποτα...θα κοιτάξω στο σαιτ της ΖΤΕ! Ευχαριστώ!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Jul 2015 17:10 - 28 Jul 2015 17:11 #166344 by Μάνος Γρυπάρης


HOL: Προσωρινό πρόβλημα browsing
Στο traceroute πολλών ξένων sites.

Όσοι έχετε Hellas Online για provider σίγουρα θα έχετε παρατηρήσει ορισμένα θέματα τις τελευταίες ώρες με το browsing σε κάποια sites.

Το πρόβλημα οφείλεται σε traceroute της HOL με ιστοσελίδες όπως το Facebook, το YouTube κτλ. Το browsing σε κάποια sites γίνεται επιτυχώς και σε κάποια άλλα όχι, ενώ το ADSL ή VSDSL Speedtest θα παρατηρήσατε ότι δεν σας εμφανίζει κάποια διαφορά στην ταχύτητα.

Μετά από επικοινωνία μας με το τεχνικό τμήμα της Hellas Online ενημερωθήκαμε ότι τις απογευματινές ώρες το θέμα θα έχει αποκατασταθεί. Αξίζει πάντως να σημειωθεί ότι η HOL πολύ σπάνια εμφανίζει τεχνικά θέματα σε σχέση με άλλους providers της χώρας μας.

Αυτό που μπορείτε να κάνετε για να βελτιώσετε (ελάχιστα) την κατάσταση είναι να χρησιμοποιήσετε Opera ή Firefox browser αντί των Chrome και Comodo Dragon. Επίσης, το πρόβλημα ενδεχομένως να μην αφορά όλους τους συνδρομητές HOL.

Οπότε αναμονή λίγες ωρίτσες για την επιδιόρθωση.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Jul 2015 19:00 - 28 Jul 2015 19:16 #166349 by Δημητρης Χοντας
Μανο και σε μενα εχει γινει :P απλος εγω εχω το προβλημα παρα πολλα χρονια λογου το pc μου και δεν το εκανε ποτε το Internet αργουσαν ολα να ανοιξουν γιατι ειχα full cpu στο facebook και youtube!

Αλλα παρατηρησα αυτο στο Teamspeak 3 server του alt-tab απο 0.70 packet loss το μεσημερι ειχα 20.00 η 25.00 και τωρα 7 η 8
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Jul 2015 19:57 #166357 by Μάνος Γρυπάρης
Το πρόβλημα μάλλον αποκαταστάθηκε πλέον. Δοκιμάστε κλείσιμο router, reset και επανεκκίνηση.
Να σημειώσω ότι συνδέομαι με Chrome.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Sep 2015 13:47 #169030 by Μάνος Γρυπάρης


Με HOL VDSL 50άρα δείτε ταχύτητες.
Στο προηγούμενο speed test εμφάνιζε 1,8 αλλά δυστυχώς δεν το κράτησα.
Το δίκτυο της HOL έχει πρόβλημα στις VDSL εδώ και μία εβδομάδα στο Download (όπως βλέπετε) λόγω υπερβολικά φορτωμένου δικτύου. Προφανώς του δίνουν και καταλαβαίνει κι έχουν βάλει πολλοί VDSL. Λογικό αφού η HOL έχει σε προσφορά την 50άρα στα 33€/μήνα.

Με ενημέρωσαν ότι μέχρι τέλος του μήνα το πρόβλημα θα αποκατασταθεί. Κρατάω μικρό καλάθι πάντως.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification