Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Αntivirus: Γενική συζήτηση/Προτάσεις

06 Jun 2013 00:14 #125217 by Φίλιππος Δαουκόπουλος
Αυτό με το avast το έχω δει και εγώ σε laptop ενώ αν αρχίσει το checking αρχειων στην μνήμη δεν σταματάει χειροκίνητα. Επίσης, αν πας να κάνεις defrag θα μαρτυρήσεις. Οντως αυτά τα "θέματα" δεν τα έχεις με το Security Essentials αλλά σαν antivirus είναι απλά επαρκές όπως αναφέρει και η Χριστιάνα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Jun 2013 17:49 #125315 by Σταύρος
Βασικά Glamorous...ένα αρκετά μεγάλο ποσοστό δεν γνωρίζει και πολλά από PC ότι και antivirus να έχει (και σε αυτούς πιστεύω δεν ανήκω). Και συγκεκριμένα αν είσαι ψιλό άσχετος καλύτερα να έχεις ένα antivirus με full κάλυψη όπως λες και εσύ γιατί ενδέχεται να κανεις πολλές βλακείες. Αν κάποιος ξέρει συμβιβάζεται και με λιγότερα γιατί 1on ξέρεις τι κανεις και σε τι site μπαίνεις και 2on χρησιμοποιείς και αλλα προγράμματα παράλληλα για πλήρη κάλυψη. Όπως το Spybot που έγραψαν κάποιοι. Απο εκεί και πέρα δεν διαφωνώ πως το MSE σου προσφέρει βασική κάλυψη

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Jun 2013 21:31 #125326 by Νίκος Τριανταφύλλης
οτι ειπε και ο soulseeker !!! Εγω εχω παντως mse και ειμαι κομπλε !!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Jun 2013 18:17 #125523 by Vagelis Azariadis
Πιστός μια ζωή σε avast καθώς ποτέ μου δεν έχει κολλήσει ο υπολογιστής μου κάτι πολύ επικίνδυνο. Ως εναλλακτικό έχω πάντα το AVG

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Jun 2013 18:53 #125536 by Δήμιο Καραπιπέρης
To AVG δεν θα το έλεγα καλό, μάλλον "υπερποστατευτικό".
Εγώ χρησιμοποιώ το Avira, που το προτιμώ από το Avast, για διάφορους λόγους.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Jun 2013 21:22 #126099 by Γιώργος Λακαφώσης
Eγώ έχω το avast 4.8 και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Απλό στην χρήση με καλή προστασία δεν νομίζω να το αλλάξω σύντομα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Jun 2013 03:30 #126741 by Μάνος Γρυπάρης
Είχα το iobit Advanced SystemCare 6 PRO μαζί με το Antivirus.

Τελικά η εφαρμογή αποδεικνύεται ότι καλό θα ήταν να χρησιμοποιείται μόνο για να καθαρίζει το PC από υπολείμματα εφαρμογών και τίποτε άλλο. Μου φόρτωνε λευκή σελίδα σε αρκετά sites (κάτι σαν υπερβολικό firewall) ώσπου το έκανα Uninstall.

Avast εδώ και κάνα μήνα περίπου και όλα back to normal.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Jul 2013 13:26 #127190 by Giannhs
σήμερα ξέμεινα από antivirus λόγο ότι έληξε είχα το norton..
και ρώτησα κανένα καλο και free (craked)
και μου είπαν πως κρακαρισμενο = προβληματικό
και μου πρότειναν αυτός της microsoft
πια είναι η άποψη σας ;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Jul 2013 01:55 #127789 by Μάνος Γρυπάρης
Θα σου προτεινα: Avast ή Iobit Advanced System Care with Antivirus (παρα τα οποια θεματα).
Επισης δεν εχω τσεκαρει τις τελευταιες εκδοσεις του Kaspersky το οποιο γενικα θεωρειται αξιοπιστο.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Sep 2013 16:57 #132502 by Kryogen
Εγω εδω και πολλά χρόνια χρησιμοποιώ το avast σε συνδυασμό με το spybot και με προσεκτικό surfing καθώς και downloading (και manual update τουλάχιστον 1 φορά την ημέρα μετα απο το boot) ποτε δεν ειχα θέμα και για τίποτα, τα έχω προτείνει και σε πελάτες καθώς και σε συναδέλφους ποτε δεν μου παραπονέθηκε κανένας, τα συνιστώ ανεπιφύλακτα για freeware ειναι επαρκή.

"Εκείνος που θέλει να τελειοποιείται,
πρέπει να βλέπει τις ήττες του σαν μαθήματα"

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification