Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Football Manager 2014

17 Oct 2013 18:58 #134163 by Βασίλης Καμακάρης
Αυτή την στιγμή σε ορισμένα καταστήματα μπορείτε να κάνετε Pre-order το Football Manager 2014 με προκαταβολή 5€ τα οποία θα αφαιρεθούν μετά την τιμή και δώρο θα πάρετε ένα κωδικό για την beta εκδοσή του παιχνιδιού λίγες εβδομάδες πριν την κυκλοφορία του.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Oct 2013 15:26 #134700 by Μάνος Γρυπάρης
Εντυπώσεις
Σε λίγες ώρες ανεβάζω το review του Football Manager 2014. Έχω να σας πω τα εξής. Καταρχήν οι βελτιώσεις από πέρυσι είναι ελάχιστες. Όσοι έχετε θέμα με τα αγγλικά σας είστε και οι μόνοι που θα ευχαριστηθείτε την ελληνική μετάφραση. Το FMGreece έκανε εξαιρετική δουλειά. Οι υπόλοιποι που διαθέτετε βασικές γνώσεις αγγλικών δεν θα αντέξετε ούτε δεκάλεπτο.

Οι λόγοι είναι οι εξής:
- Οι θέσεις των παικτών αναγράφονται με τα ελληνικά αρχικά. Το ΤΦ είναι το μόνο που υποφέρεται. Από τους αμυντικούς μέχρι τους επιθετικούς πάει κάπως έτσι:



Άντε να ξεσυνηθίσουμε οι παλιοί από τα DC, M/AM R να βλέπουμε αυτό. Αγγλικά και πάλι αγγλικά.
- Τα στατιστικά των παικτών στα ελληνικά έχουν αλλάξει σειρά γιατί πάει ως γνωστών αλφαβητικά. Οπότε και από αυτή την άποψη θα μπερδευτείτε γιατί έχετε συνηθίσει που θα βλέπετε το Handling του τερματοφύλακα, το Passing, το Finishing κτλ.

Ευτυχώς στην αναζήτηση παικτών, είτε γράψετε π.χ. Στέφανος Καπίνο, είτε Stefanos Kapino, θα τον βρει κανονικά τον παίκτη. Δέχεται αγγλικά και ελληνικά.

Περισσότερα στο review που ακολουθεί.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Oct 2013 20:44 #134715 by Βασίλης Καμακάρης
Ο Μάνος Γρυπάρης ετοίμασε την ομάδα για αγώνα καθώς μας παρουσιάζει το Review του Football Manager 2014 . Παράλληλα μπορείτε να δοκιμάσετε το demo που είναι διαθέσιμο στο steam .

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Nov 2013 23:38 #134876 by Μάνος Γρυπάρης
Αύριο Δευτέρα σταματάει η beta. Όσο παίξατε παίξατε :)

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Nov 2013 10:36 #135036 by Swtos Apollon Basileiou
pedia kseri kanis pos allazo glossa sto football manager 2014 ? to katevasa apo steam kai einai agklika kseri kanis pos to kano ellinika?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Nov 2013 13:17 #135040 by Βασίλης Καμακάρης
Το Steam το έχεις στα Ελληνικά? γιατί συνήθως αυτό πιάνει στα games της Valve.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Nov 2013 22:54 #135049 by Μάνος Γρυπάρης

pedia kseri kanis pos allazo glossa sto football manager 2014 ? to katevasa apo steam kai einai agklika kseri kanis pos to kano ellinika?


Ανοίγεις το FM 2014, κάνεις Load Last Game και πάνω δεξιά έχει ένα βελάκι με το σήμα του FM, το πατάς και μετά πας στα Preferences και εκεί που λέει Laguage αλλάζεις σε Ελληνικά.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Nov 2013 21:13 #135212 by Βασίλης Καμακάρης
Το Football Manager 2014 απέκτησε ένα αδερφάκι, το Football Manager Handheld 2014 το όποιο είναι διαθέσιμο για Android, ενώ και οι δύο εκδόσεις κοστίζουν 8,99 ευρώ.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Nov 2013 16:55 #135510 by Στράτος Τσάκωνας
καλησπερα σε ολους τους συν-καμμενους, συναδελφους gamers.
Πριν απο λιγες μερες αγορασα το fm14 με την ελπιδα να παρω την ομαδα μου (ναι θα το πω, Α.Ε.Κ) και να την επαναφερω στην superleague.

Το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι δεν μπορω να βρω πουθενα την Α.Ε.Κ και να την επιλεξω ως ομαδα καριερας.

Οποιος μπορει ας βοηθησει ρε σεις, κανω κατι λαθος εγω? (μαλλον)
Ακομη γιατι εχει μονο superleague και Β Εθνικη ενω απουσιαζει η Γ Εθνικη? (εκει που ειναι η Α.Ε.Κ δηλαδη)

Μπορει να μου πει καποιος τι κανω βημα-βημα? (και σε pm αν ειναι μεγαλη η απαντηση)

Ευχαριστω παιδια!

Fear Not The Darkness

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Nov 2013 17:11 #135512 by Μάνος Γρυπάρης
Δεν υπήρχε ποτέ Γ' Εθνική στο Football Manager. Μπορείς να κατεβάσεις το patch της ΑΕΚ. Κάνε κλικ εδώ για λεπτομέρειες:
www.sportdog.gr/article/201598/n ... ll-manager

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification