Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Budget Gaming

27 Oct 2013 10:18 #134601 by Χριστιάνα Θάνου
Hello, hello. Μετά από έρευνα και προσωπική εμπειρία, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι σε όλους αρέσουν τα gaming περιφερειακά αλλά δεν αρέσει η τιμή τους! Μεταξύ μας, ποιός δεν θα ήθελε να είχε ένα κορυφαίο MMO mouse στη μισή τιμή; Εγώ πάντως δεν θα έλεγα όχι :D

Υπάρχουν όμως μερικά περιφερειακά-διαμαντάκια που σημαίνει ότι είναι αξιόλογα και σε αρκετή χαμηλή τιμή! Στο GameWorld.gr σκεφτήκαμε να κάνουμε μια νέα εκπομπή που θα ονομάζεται Budget Gaming και θα σας παρουσιάζουμε οικονομικά και ταυτόχρονα πολύ καλά gaming ποντίκια, πληκτρολόγια, headsets και ότι άλλο βρούμε!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Oct 2013 10:45 #134603 by Θοδωρής Κώτσελας
πολυ καλη ιδεα! :D

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Oct 2013 10:56 #134604 by Argiris Papaioannoy
Replied by Argiris Papaioannoy on topic Budget Gaming
Παρα πολυ αξιολογη ιδεα. Δεν ειναι μονο τα Razer, Steelseries και και και που υπαρχουν και ειναι αρκετοι που θελουν περιφεριακα για gaming αλλα οταν βλεπουν τιμες σε αυτα απομακρυνονται! Επισης ειναι αρκετα δυσκολο να διαλεξουν γιατι λιγο πολυ δεν μπορουν να ξεχωρισουν διαφορες περαν της τιμης!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Oct 2013 11:13 #134605 by Βασίλης Καμακάρης
Μια χαρά διότι ένα βασικό στοιχείο για τον gamer είναι και η ερευνά αγοράς :cool:
Για μένα Roccat, logitech άλλα βρήκα και μια άλλη σειρά της omega varr, θα δω εκεί τι παίζει. Πάντως έξυπνη ιδέα :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Oct 2013 11:59 #134608 by Petros Kitsaras
Replied by Petros Kitsaras on topic Budget Gaming
Πολυ , πολύ καλη ιδέα! εγώ εχω Gaming Keyboard Skiller :p 17euro και είναι εξερετικό! και όντος δεν είναι μόνο Razor etc..

STEAM: TheGamerUrsoEAOrigin: TheGamerUrso
UPlay: GamerUrso Battle.net: GarfangGR

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Oct 2013 14:05 #134615 by Χριστιάνα Θάνου
Χαίρομαι που σας άρεσε η ιδέα. Έχουμε μιλήσει ακόμα και με μεγάλες εταιρίες όπως η Razer και η Steelseries και γενικά ψάχνουμε για φθηνά περιφερειακά.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Oct 2013 15:38 #134617 by Θοδωρής Κώτσελας
και η turbo x κανει τελευταια πολυ καλη προσπαθεια σε gaming περιφερειακα

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Oct 2013 18:44 #134620 by Πας Παρτού
Replied by Πας Παρτού on topic Budget Gaming
Δεν ξέρω αν μετράει σαν περιφερειακό παιχνιδιών διότι δεν ήμουν ποτέ τόσο «παίκτης» για να με απασχολήσει σε τέτοιο βαθμό αλλά δηλώνω εντυπωσιασμένος από τα ποντίκια με το σήμα τής Μicrosoft τουλάχιστον ως προς την αξιοπιστία τους. Το ποντίκι που έχω τώρα έχει κλείσει δεκαετία και λειτουργεί άψογα από κάθε άποψη (ακόμα και η ροδέλα ρολάρει τέλεια). Το προηγούμενο ποντίκι μου είναι άλλα εφτά χρόνια παλιότερο και λειτουργεί ακόμα άψογα. Είναι με μπίλια και είναι το μόνο ποντίκι με μπίλια που δεν με εκνευρίζει καθόλου.

Και είναι κάτι χρόνια που δεν χρησιμοποιώ Windows...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Oct 2013 20:51 #134621 by Μάνος Γρυπάρης

lucinos wrote: Δεν ξέρω αν μετράει σαν περιφερειακό παιχνιδιών διότι δεν ήμουν ποτέ τόσο «παίκτης» για να με απασχολήσει σε τέτοιο βαθμό αλλά δηλώνω εντυπωσιασμένος από τα ποντίκια με το σήμα τής Μicrosoft τουλάχιστον ως προς την αξιοπιστία τους. Το ποντίκι που έχω τώρα έχει κλείσει δεκαετία και λειτουργεί άψογα από κάθε άποψη (ακόμα και η ροδέλα ρολάρει τέλεια). Το προηγούμενο ποντίκι μου είναι άλλα εφτά χρόνια παλιότερο και λειτουργεί ακόμα άψογα. Είναι με μπίλια και είναι το μόνο ποντίκι με μπίλια που δεν με εκνευρίζει καθόλου.

Και είναι κάτι χρόνια που δεν χρησιμοποιώ Windows...


Σκέψου απλά ότι εδώ και 4 χρόνια χρησιμοποιώ Habu Gaming Mouse της Microsoft γιατί δεν με βολεύει κανένα άλλο.

Καλή αρχή και ζήτω το φθηνό hardware. :icon welcome:

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Oct 2013 22:06 #134622 by Ανδρέας Αθανασίου
Ωραία ιδέα!
Πάντως Logitech, Steelseries και Razer έχουν υψηλά τον πήχη των τιμών. Η Logitech μπορεί να έχει κάποια ποντίκια φθηνά, αλλά δεν προορίζονται για gaming.

Από την άλλη, υπάρχουν μερικά "διαμάντια" headsets με σχετικά χαμηλή τιμή που κάνουν την δουλειά τους και με το παραπάνω.

Θέλει ψάξιμο πολύ όμως!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification