Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Now Playing: Ποια games παίζετε σήμερα?

05 Dec 2019 11:46 #228961 by Παναγιώτης Πολυδεύκης

Blood Prince wrote: Κέρδισα και το τρίτο boss σήμερα στην τοποθεσία Undead Settlement το οποίο ήταν τρομερά εύκολο.

Διάβασα όμως στο Wiki πως έχασα ένα Armour του Lucatiel το οποίο μου αρέσει πολύ και θα πρέπει να περιμένω να πάω NG Plus.

Διαπίστωσα πως δεν το απολαμβάνω όπως πρέπει όταν ψάχνω να βρώ την κάθε λεπτομέρεια.Θα κάνω loot αλλά και να χάσω κάτι δεν πειράζει.

Επίσης με τα NPCs Quests παίζει μπέρδεμα καθώς υπάρχει αλληλοεξάρτηση μεταξύ τους.


Εννοείς το armor ΤΗΣ Lucatiel, είναι αυτή από το 2 με την μάσκα άμα θυμάσαι. Δεν το έχασες, μπορείς να το πάρεις ακόμα τσέκαρε στο google Mirrah Set Dark Souls 3, σου λέει που είναι. Τσέκαρε βίντεο στο youtube να δεις το σημείο.

Όπως σου είπε και ο Sephiroth γίνεται και offline να κάνεις τα covenant, φαρμάρεις τα αντικείμενα τους από εχθρούς, απλά θέλει πολύ πολύ grinding...Πολύ υπομονή θα χρειαστείς. Τσέκαρε πάλι στο google, έχει σημεία που φαρμάρεις και τα αντικείμενα που χρειάζεσαι που αυξάνουν το item discovery. Έχει πολύ ψάξιμο γενικά το παιχνίδι, ακολούθα με προσοχή τα quest line γιατί μπορούν έυκολα να χαθούν, έχουν αρκετά βήματα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Dec 2019 18:32 #228972 by Blood Prince
Σοβαρά τώρα ; Το Dark Souls 3 είναι δυσκολότερο από το Dark Souls 2 ;

Αναφέρομαι σε διάφορες φήμες.

Σήμερα κέρδισα και τους Abyss Watchers ,δεύτερη προσπάθεια,και level 32.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Dec 2019 18:33 - 05 Dec 2019 18:40 #228973 by Blood Prince

Shikabane_Hime7 wrote:

Blood Prince wrote: Κέρδισα και το τρίτο boss σήμερα στην τοποθεσία Undead Settlement το οποίο ήταν τρομερά εύκολο.

Διάβασα όμως στο Wiki πως έχασα ένα Armour του Lucatiel το οποίο μου αρέσει πολύ και θα πρέπει να περιμένω να πάω NG Plus.

Διαπίστωσα πως δεν το απολαμβάνω όπως πρέπει όταν ψάχνω να βρώ την κάθε λεπτομέρεια.Θα κάνω loot αλλά και να χάσω κάτι δεν πειράζει.

Επίσης με τα NPCs Quests παίζει μπέρδεμα καθώς υπάρχει αλληλοεξάρτηση μεταξύ τους.


Εννοείς το armor ΤΗΣ Lucatiel, είναι αυτή από το 2 με την μάσκα άμα θυμάσαι. Δεν το έχασες, μπορείς να το πάρεις ακόμα τσέκαρε στο google Mirrah Set Dark Souls 3, σου λέει που είναι. Τσέκαρε βίντεο στο youtube να δεις το σημείο.

Όπως σου είπε και ο Sephiroth γίνεται και offline να κάνεις τα covenant, φαρμάρεις τα αντικείμενα τους από εχθρούς, απλά θέλει πολύ πολύ grinding...Πολύ υπομονή θα χρειαστείς. Τσέκαρε πάλι στο google, έχει σημεία που φαρμάρεις και τα αντικείμενα που χρειάζεσαι που αυξάνουν το item discovery. Έχει πολύ ψάξιμο γενικά το παιχνίδι, ακολούθα με προσοχή τα quest line γιατί μπορούν έυκολα να χαθούν, έχουν αρκετά βήματα.


Το ξέρω πως είναι Η Lucatiel......το έχασα γιατί έπρεπε να το πάρω κατά την διάρκεια του quest με το NPC Catarina.

Τώρα για Platinum και να μην το πάρω μικρό το κακό...το να το τερματίσω με νοιάζει...πάντως το καλό που έχει το Trophy Hunting είναι πως αυξάνει το Replayability.

Φυσικά και θα πάρω όσα πιο πολλά Trophies μπορώ αλλά δεν θα καθίσω να σκάσω για τρία Trophies που θα μου στερήσουν το Platinum.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Dec 2019 16:36 #228983 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Νομίζω μπορείς να ξανά πας σε εκείνο το σημείο, δοκίμασε το. Κρίμα να χάθηκε έτσι και εγώ αυτό το armor είχα μέχρι την μέση του παιχνιδιού. Έχει 3 τερματισμούς το παιχνίδι και ένα 4ο που δεν δίνει όμως achievement όπως οι άλλοι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Dec 2019 21:55 #228992 by Blood Prince

Shikabane_Hime7 wrote: Νομίζω μπορείς να ξανά πας σε εκείνο το σημείο, δοκίμασε το. Κρίμα να χάθηκε έτσι και εγώ αυτό το armor είχα μέχρι την μέση του παιχνιδιού. Έχει 3 τερματισμούς το παιχνίδι και ένα 4ο που δεν δίνει όμως achievement όπως οι άλλοι.


Δυστυχώς δεν υπάρχει η σανίδα πλέον για να ξαναπάω στο σημείο.Κρίμα αλλά θα πρέπει να πάω NG+ για να το αποκτήσω.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Dec 2019 13:23 #228995 by A
Έπαιξα το Rage 2, βαρετό, πανομοιότυποι εχθροί και φυσικά κατώτερο του πρώτου.

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Dec 2019 23:19 #228999 by Blood Prince
Το Dark Souls 3 είναι πολύ εθιστικό.Θέλω να παίζω ασταμάτητα.

Μέχρις στιγμής έχω κερδίσει τα μισά bosses στο παιχνίδι (9/19,χωρίς να υπολογίζω τα bosses του DLCs) και τον Pontiff Sulyvahn τον κέρδισα με lvl 62.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Dec 2019 03:12 #229003 by Blood Prince
Μόλιςς κέρδισα τον Aldrich Devourer of Gods που θεωρείται από τα δυσκολότερα bosses στο παιχνίδι με Level 68.

Πόσο το χάρηκα δεν λέγεται ! Σκεφτόμουν πως δεν θα τον νικήσω ποτέ ! Ξόδεψα και 11 Embers και τελικά τον κέρδισα χωρίς Ember.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Dec 2019 10:53 #229004 by A
Εγώ απολαμβάνω το yooka laylee. Λίγη φαντασία θέλει και γίνεται εθιστικό

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Dec 2019 11:48 #229006 by Παναγιώτης Πολυδεύκης

Blood Prince wrote: Μόλιςς κέρδισα τον Aldrich Devourer of Gods που θεωρείται από τα δυσκολότερα bosses στο παιχνίδι με Level 68.

Πόσο το χάρηκα δεν λέγεται ! Σκεφτόμουν πως δεν θα τον νικήσω ποτέ ! Ξόδεψα και 11 Embers και τελικά τον κέρδισα χωρίς Ember.


Είναι δύσκολος αλλά μόλις μάθεις τις κινήσεις του τον έχεις σχετικά εύκολα και εμένα με είχε δυσκολέψει, μου έκανε συνέχεια την κίνηση που πετάει τα βέλη.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification