Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Έχεις ποτέ.......?

07 Mar 2017 00:10 #194732 by Angel
Replied by Angel on topic Έχεις ποτέ.......?

Dovahkiin wrote:

Blood Prince wrote: Ερώτηση:Σου έχει τύχει να εκνευριστείς τόσο πολύ με ένα videogame ώστε να έχεις την επιθυμία να κάνεις κομμάτια το laptop/πληκτρολόγιο/κονσόλα σου και να αρχίσεις να σπας κεφάλια ; :lol:


Ω, μα εννοείται! Και ποιος δεν το 'χει νιώσει αυτό. :lol: Όμως ευτυχώς, δεν έχω καταφύγει σε κάτι τέτοιο και στη χείριστη θα αρκεστώ στην εκφώνηση βωμολοχιών.

Έχεις ποτέ σκεφτεί κάτι πολύ κακό -όπως να πάθει κάτι άσχημο- για κάποιον που δεν πας ή/και μισείς?


More than once :D :P
Σου έχει τύχει να πάθει κάτι όντως απο αυτά που ευχήθηκες; :P

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Mar 2017 13:11 #195119 by Αγγελική Γοργορίνη

Divine Raiden wrote:

Dovahkiin wrote:

Blood Prince wrote: Ερώτηση:Σου έχει τύχει να εκνευριστείς τόσο πολύ με ένα videogame ώστε να έχεις την επιθυμία να κάνεις κομμάτια το laptop/πληκτρολόγιο/κονσόλα σου και να αρχίσεις να σπας κεφάλια ; :lol:


Ω, μα εννοείται! Και ποιος δεν το 'χει νιώσει αυτό. :lol: Όμως ευτυχώς, δεν έχω καταφύγει σε κάτι τέτοιο και στη χείριστη θα αρκεστώ στην εκφώνηση βωμολοχιών.

Έχεις ποτέ σκεφτεί κάτι πολύ κακό -όπως να πάθει κάτι άσχημο- για κάποιον που δεν πας ή/και μισείς?


More than once :D :P
Σου έχει τύχει να πάθει κάτι όντως απο αυτά που ευχήθηκες; :P


Μόνο για ένα άτομο είχα σκεφτεί κάτι άσχημο κι ευτυχώς που δε συνέβη, γιατί μπορεί μεν να μην πιστεύω σε αυτά, αλλά όπως και να 'χει θα ένιωθα περίεργα άσχημα μετά.

Έχεις ποτέ γλιτώσει παρά τρίχα από ένα σοβαρό ατύχημα?

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Mar 2017 13:24 - 13 Mar 2017 13:25 #195120 by Angel
Replied by Angel on topic Έχεις ποτέ.......?
Όταν λέμε παρατρίχα...πιο κυριολεκτικά δεν υπάρχει.Εκεί που πήγαινα με τα 50 με το μηχανάκι χαλαρά πετάγεται στη μέση του δρόμου ενα μ*****νο παιδί(δεν ήταν πάνω απο 8-9).Οχι μονο πετάχτηκε αλλα ΚΆΘΙΣΕ και μεσα στη μέση σαν να μην συμβαίνει τίποτα...Πατάω φρένο,χαράζω ενα υπέροχο φεγγάρι με τέτοια "κωλιά" που έκανα και δε ξέρω πως κράτησα το μηχανάκι και δεν έφυγα πάνω σε κανένα αυτοκίνητο για να μη χτυπήσω το παιδάκι.Το ίσιωσα ευτυχώς και συνέχισα κανονικά...Οχι τίποτα δεν φορούσα και κράνος εκείνη τη μέρα γιατί είχα βγει για δρομολόγιο 300 μέτρων...
Έχει τύχει ποτέ να έχεις δει στον ύπνο σου ένα σκηνικό και αυτό το σκηνικό να το ζήσεις αργότερα μέσα στη μέρα;

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Mar 2017 13:26 #195121 by Παναγιώτης Πολυδεύκης

Dovahkiin wrote:

Divine Raiden wrote:

Dovahkiin wrote:

Blood Prince wrote: Ερώτηση:Σου έχει τύχει να εκνευριστείς τόσο πολύ με ένα videogame ώστε να έχεις την επιθυμία να κάνεις κομμάτια το laptop/πληκτρολόγιο/κονσόλα σου και να αρχίσεις να σπας κεφάλια ; :lol:


Ω, μα εννοείται! Και ποιος δεν το 'χει νιώσει αυτό. :lol: Όμως ευτυχώς, δεν έχω καταφύγει σε κάτι τέτοιο και στη χείριστη θα αρκεστώ στην εκφώνηση βωμολοχιών.

Έχεις ποτέ σκεφτεί κάτι πολύ κακό -όπως να πάθει κάτι άσχημο- για κάποιον που δεν πας ή/και μισείς?


More than once :D :P
Σου έχει τύχει να πάθει κάτι όντως απο αυτά που ευχήθηκες; :P


Μόνο για ένα άτομο είχα σκεφτεί κάτι άσχημο κι ευτυχώς που δε συνέβη, γιατί μπορεί μεν να μην πιστεύω σε αυτά, αλλά όπως και να 'χει θα ένιωθα περίεργα άσχημα μετά.

Έχεις ποτέ γλιτώσει παρά τρίχα από ένα σοβαρό ατύχημα?


Ναι, τουλάχιστον 2-3 θυμάμαι. Μία όταν ήμουν στα 13-14 και έτρεχα στο κτήμα που έχουμε στο χωριό και παραλίγο να πέσω από ένα διάζωμα όπου από κάτω είχε βάλει ο παππούς μου όρθια ξύλα για να μην πηγαίνουν τα σκυλιά σε κάτι λουλούδια. Σουβλάκι θα γινόμουν. Κρατήθηκα και ανέβηκα αλλά στην προσπάθεια έσπασα το χέρι μου. Μια άλλη φορά, πάλι ίδια περίοδο και τοποθεσία, πάω να βγω από το υπόγειο, την ίδια ώρα έμπαινε ο μικρός μου ξάδερφος, κουτουλήσαμε, παραπάτησα και έπεσα πάνω σε έναν κόφτη ξύλων και μου έκοψε ευτυχώς ξόφαλτσα το αριστερό μπράτσο. Ακόμα έχω την τεράστια ουλή. Έχω πάθει και άλλα μικροατυχήματα, κοπάνημα με ρακέτα στο κεφάλι πχ :p

Σου έχει τύχει να κοιμηθείς εν ώρα μαθήματος, είτε στο σχολείο είτε σε σχολή/πανεπιστήμιο;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Mar 2017 13:28 #195122 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Με πρόλαβε ο Άγγελος! Ας απαντήσει ο επόμενος στην δικιά του ερώτηση.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Mar 2017 13:30 #195123 by Angel
Replied by Angel on topic Έχεις ποτέ.......?
Στο σχολείο.Κοιμήθηκα λίγο στην Ιστορία...Καλά ήταν,δεν έχω παράπονο.
Η ερώτηση μου είναι στο πιο πάνω ποστ μιας και ποστάραμε ταυτόχρονα με τον Πάνο :D

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Mar 2017 13:43 - 13 Mar 2017 13:44 #195125 by Αγγελική Γοργορίνη

Divine Raiden wrote: Όταν λέμε παρατρίχα...πιο κυριολεκτικά δεν υπάρχει.Εκεί που πήγαινα με τα 50 με το μηχανάκι χαλαρά πετάγεται στη μέση του δρόμου ενα μ*****νο παιδί(δεν ήταν πάνω απο 8-9).Οχι μονο πετάχτηκε αλλα ΚΆΘΙΣΕ και μεσα στη μέση σαν να μην συμβαίνει τίποτα...Πατάω φρένο,χαράζω ενα υπέροχο φεγγάρι με τέτοια "κωλιά" που έκανα και δε ξέρω πως κράτησα το μηχανάκι και δεν έφυγα πάνω σε κανένα αυτοκίνητο για να μη χτυπήσω το παιδάκι.Το ίσιωσα ευτυχώς και συνέχισα κανονικά...Οχι τίποτα δεν φορούσα και κράνος εκείνη τη μέρα γιατί είχα βγει για δρομολόγιο 300 μέτρων...
Έχει τύχει ποτέ να έχεις δει στον ύπνο σου ένα σκηνικό και αυτό το σκηνικό να το ζήσεις αργότερα μέσα στη μέρα;


Εγώ πάντως Άγγελε, μία φορά βρέθηκα στα μέρη σου για κανά τρίωρο, κι εκείνη τη μία φορά παραλίγο να αποχαιρετήσω αυτόν τον κόσμο μ' ένα αυτοκίνητο που πήγαινε σφαίρα σ' έναν μεγάλο ανοιχτό δρόμο και για ούτε μισό μέτρο δε με χτύπησε. Όσο σκέφτομαι ότι ένα δευτερόλεπτο νωρίτερα να είχα ξεκινήσει να περπατάω... :P

Ναι, αρκετές φορές μου έχει τύχει αυτό, ή μπορεί το σκηνικό να μη γίνει την ίδια μέρα ακριβώς αλλά μία απ' τις επόμενες.

Έχεις ποτέ σκεφτεί εντελώς ασυνείδητα ένα άτομο, και μετά από λίγα λεπτά να το δεις στο δρόμο?

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Mar 2017 14:03 - 13 Mar 2017 14:04 #195127 by Angel
Replied by Angel on topic Έχεις ποτέ.......?
Εγω πάντως Αγγελική είχα ξεχάσει αυτο το πιστόλι.Μπράβο που μου το θύμησες :P
Και ναι μου έχει γίνει άπειρες φορές.Είτε τους πετυχαίνω στον δρόμο είτε με παίρνουν τηλέφωνο....
Έχει τύχει ποτέ να βρίσκεστε μπροστά σε κάποιο ατύχημα;

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Mar 2017 14:21 #195128 by Βασιλης Γαλανος
Ναι, πριν κάνα χρόνο ένας μεθυσμένος πήγε και έχωσε το αμάξι του μέσα στην πυλωτή μιας πολυκατοικίας 4-5 τετράγωνα πιο κάτω από την δική μου περνώντας παραμάζομα και 1 κάδο σκουπιδιών. Όταν τον είδα ότι βγήκε και παραπατόντας από το διαλυμένο αμάξι του και άρχισε να φωνάζει στους ενοίκους της πολυκατοικίας, με πήραν τα γέλια για τα καλά :lol:

Σου έχει συμβεί ποτέ να πάρεις λάθος λεωφορείο/τρένο (κτλ) εν άγνοια σου και να βρεθείς όπου να ναι?

''Stand fast. Stand Strong. Stand together. Hackett out."

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Mar 2017 14:25 #195130 by Αγγελική Γοργορίνη

Divine Raiden wrote: Εγω πάντως Αγγελική είχα ξεχάσει αυτο το πιστόλι.Μπράβο που μου το θύμησες :P
Και ναι μου έχει γίνει άπειρες φορές.Είτε τους πετυχαίνω στον δρόμο είτε με παίρνουν τηλέφωνο....
Έχει τύχει ποτέ να βρίσκεστε μπροστά σε κάποιο ατύχημα;


Παντού πιστόλια βλέπεις ρε συ χαχαχα. :lol: Μάλλον δεν έχεις αναλογιστεί τις τόσες ώρες ταξίδι που ήμουν και το γεγονός ότι ήμουν σ' ένα ξένο μέρος που δεν ήξερα τίποτα από δρόμους, το πού βρίσκομαι κλπ. Αλλά έπρεπε να σε φέρω τόσο δρόμο μέχρι το αεροδρόμιο για να τα πούμε ένα μισάωρο, ναι θα ήταν πολύ λογικό. :P

Ναι έχει τύχει, δυο φορές νομίζω με μηχανάκι αλλά ευτυχώς δεν ήταν κάτι το πολύ σοβαρό.

Σου έχει τύχει ποτέ να ακούσεις κάτι εκεί που κάθεσαι (πχ σπίτι), εντελώς απροσδιόριστο, που μπορεί να φέρνει σε λέξη αλλά την πηγή του να μη μπορείς να την εντοπίσεις και να νιώσεις λες και δεν προέρχεται απ' το γνωστό μας υλικό κόσμο? Εμένα μου 'χει τύχει κάποιες φορές -μην το γελάτε!-, γι' αυτό και το ρωτάω. Ήταν κάπως creepy εμπειρία.

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification