Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Ζώα: Γενική συζήτηση, κατοικίδια κτλ.

06 Feb 2007 03:55 - 26 Mar 2015 14:06 #26446 by Μάνος Γρυπάρης
Σε αυτό το topic μπορούμε να μιλάμε για τα ζώα στην ζωή μας, αλλά και περιστατικά που είδαμε ή διαβάσαμε στο Internet.

Τι ρόλο παίζουν τα ζώα στη ζωή σας? Είστε φιλόζωος? Έχετε ή είχατε κάποιο ζωάκι? Αν θέλετε πείτε μας περισσότερες πληροφορίες.

Έχω ένα χάσκι θηλυκό από τα 19 μου. Γεννήθηκε δηλαδή το 2002.


File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Mar 2007 00:04 - 26 Mar 2015 14:03 #28210 by Αντώνης Παπαθανασίου
Οι Ιάπωνες εξοντώνουν τα δελφίνια
Όποιος έχει ΓΕΡΟ στομάχι ας δεί αυτό... Πρόκεται για αυτό που είχα πεί στο χτεσινό Lobby, για Ιάπωνες ψαράδες που στην κυριολεξία δολοφονούν εκατοντάδες δελφίνια κάθε χρόνο αυτή την εποχή.
www.glumbert.com/media/dolphin

Εγώ ευχαρίστως θα τους θέριζα με ένα Кала́шников.

ps: υπάρχει και petition για το συγκεκριμένο θέμα εδώ: www.petitiononline.com/golfinho/

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Mar 2007 00:24 #28211 by Kiriakos
an einai dunaton! prepei kati na ginei! den mporei na sumbainoun auta ston 21 aiwna! den exw xanadei kati tetoio pote xana sth zwh mou kai oute thelw na xanadw! KATI PREPEI NA GINEI! den prepei na sunnexistei auto

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Mar 2007 01:18 #28213 by nm
KAi ego to eixa dei prin apo liges meres kai sokaristika! Ta logia einai liga gia

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Mar 2007 01:23 #28215 by Mitropoulos Kostis
Μου φαίνεται πως ο τίτλος του topic είναι πολύ επιεικής...Δεν ξέρω τί να πώ παρά μόνο πως λυπάμαι βαθύτατα...μακάρι να μπορούσαμε να κάνουμε κάτι παραπάνω από το petition για να σταματήσει συτή η κτηνωδία.


:armata sad:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Mar 2007 01:30 #28216 by Kostas Sotiropoulos
Παιδιά είναι φρικαλέο!! 8O

Για όνομα του Θεού! 8O

Το πιο φιλικό προς τον άνθρωπο ζώο της θάλασσας και να έχει τέτοια τύχη; Παγιδεύουν τα δελφίνια και τα σφάζουν μέσα στο νερό, που από μπλε γίνεται κόκκινο από τα αίματα... :(

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Mar 2007 02:10 #28221 by Lora
Dεν αντεξα να το δω ολο....Πραγματικα φρικτο! :cry:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Mar 2007 02:33 #28224 by Kostas Sotiropoulos
Kι εγώ δε μπόρεσα να το δω όλο... αν είναι δυνατόν δηλαδή! Με τόση απάθεια οι σφαγείς όμως... είναι αδιανόητο!

Φονιάδες! :bio:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Mar 2007 11:53 #28234 by Γιώργος Πάσχος
Αν είχα το δικαίωμα να τους σκοτώσω θα τους σκότωνα κάπως έτσι: :gib:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Mar 2007 12:13 #28236 by a Guest
Replied by a Guest on topic Πόσο ζώα είναι μερικοί;...
Ναι η αλήθεια είναι ότι στην Ελλάδα δεν τρώμε τα δελφίνια... απλά τα σκοτώνουμε και τα ρίχνουμε στην θάλασσα... Βέβαια η αλήθεια είναι ότι τα τελευταία χρόνια το φαινόμενο έχει μειωθεί αρκετά.
Δεν πρόκειται να σχολιάσω τους Ιάπωνες ψαράδες, θα αφήσω τον Άμλετ με την ειρωνία του να το κάνει για μένα:

"What a piece of work is man! How noble in reason! how infinite in faculties! in form and moving, how express and admirable! in action how like an angel! in apprehension, how like a god! the beauty of the world! the paragon of animals! And yet, to me, what is this quintessence of dust? Man delights not me; no, nor woman neither, though by your smiling you seem to say so."

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification