Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Στρατός: Γενική συζήτηση

18 Oct 2005 20:40 #4170 by Γιώργος Γκούμας
Λοιπον επειδη με απασχολησε το θεμα του στρατου μιας και σε 5-6 χρονια μαλλον θα παω, και αεπειδη λενε οτι ειναι απο τις χειροτερες εμπειριες του ανδρος οσοι απο εσας εχετε παει πειτε μας και κανενα περιστατικο....Να ξερουμε τι θα περιμενουμε....Τωρα οσοι δεν εχετε παει αλλα εχετε ακουσει απο ατομα εμπιστοσυνης σας,,,Ενδιαφεροντα πραγματα πειτε τα και  σε εμας να ξερουμε τι να περιμενουμε....Αλλωστε δεν βλεπω να την γλυτωνει και κανεις απο το στρατο....Ολοι μας θα παμε.......Δυστυχως.....

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Oct 2005 20:49 - 06 Dec 2008 22:53 #4171 by Μάνος Γρυπάρης
Σε 5-6 χρόνια?  8O
Αφού τώρα όπου να' ναι παίρνεις το πτυχίο. Μήπως έχεις κανένα βίσμα και θα πάρεις παράταση...μακράς διαρκείας?  :wink:

Λοιπόν, περιμένουμε να μας πείτε όχι μόνο εμπειρίες αλλά και αρκετές λεπτομέρειες. Όπως πόσες ώρες κοιμόσασταν, εξόδους, πλάκες κτλ.  :armata hit:  :armata crazy:  :armata double gun:

www.army.gr/n/g/info/camp/
www.army.gr/n/g/info/duty/


Δείτε και μερικά...βίντεα!
[youtube:177pskaf]
[/youtube:177pskaf]
[youtube:177pskaf]
[/youtube:177pskaf]
[youtube:177pskaf]
[/youtube:177pskaf]
[youtube:177pskaf]
[/youtube:177pskaf]
[youtube:177pskaf]
[/youtube:177pskaf]
[youtube:177pskaf]
[/youtube:177pskaf]
[youtube:177pskaf]
[/youtube:177pskaf]
[youtube:177pskaf]
[/youtube:177pskaf]

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Oct 2005 21:08 #4173 by Τάσος Γεωργίου
μέχρι το 2013 που έχω εγώ θα έχει γίνει κατασκήνωση πάντως... :mrgreen:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Oct 2005 00:45 #4193 by Orestis Domis
Wx, egw paw prwtos apo olous? Ela re mathimatiko athinas, na sai kala na mou dwseis alla 2 xronia anaboli!! Kanonika ligei ton allo dekembri emena, alla mallon den tha teleiwsw fetos gia na parw ki alli anaboli na figw agglia gia metaptixiako...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Oct 2005 00:54 #4195 by Γιώργος Γκούμας
Ti βισμα βρε αθλιε.....Μετα το πτυχιο παω αγροτικο και μετα ειδικοτητα....Εχω χρονια ακομα...Αν παρω και διδακτορικο τοτε δεν θα με δουν καθολου εκει....

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Oct 2005 10:15 #4221 by Kostas Giagias
Ο στρατός στα χρόνια μου ήταν 18 μήνες.

18 χαμένοι μήνες από την ζωή μου, αφού δεν πήρα τίποτα.

Αν είσαι πιτσιρικάς μαθαίνεις, αλλά αν πας στα 25-30 και δουλεύεις από τα 18 και γενικά είσαι μέσα στην ζωή, ο στρατός απλά σου δίνει κάποιους μήνες χαλάρωσης και ξεκούρασης. Μόνο στον στρατό κατάφερα να κοιμάμαι περισσότερο από ποτέ!!!

Βέβαια περνάς καλά όταν είσαι σωστός με τους άλλους φαντάρους και δεν γλύφεις. Μπορείς να περάσεις πολύ καλά και να δικτυωθείς χαλαρά χωρίς να είσαι το "βυσμα"...

Εξυπνάδα θέλει αλλά όχι πονηριά....
ΨΑΡΑΚΛΕΣ !!!

I love racing because football and basketball require only one ball...
Hellenic Racing Team

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Oct 2005 12:48 - 06 Dec 2008 22:54 #4224 by Μάνος Γρυπάρης
Μεχεχεχε. Ο παλιός καθάρισε  :mrgreen:

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Oct 2005 16:13 #4294 by Kostas Giagias
Αυτά είναι ανάλογα με το όπλο...

Στους μαύρους και λίγο σε πεζικό αυτά θα τα έχεις. Εγώ είχα πάει διαβιβάσεις και ήμουν λοχίας.

Βέβαια στον λόχο δεν υπηρχε καμία διαφορά μεταξύ λοχία-δεκανέα-οπλίτη. Μα κάμια. Ούτε κάποιος ΥΠΑΞ επιδίωξε ποτέ να υπάρχει.. Φαντάροι είμασταν όλοι !!!

Μία φορά πήγε να μου την πει ένας 5ετής δεκανέας και καλά την είχε δει στρατηγός...Αφού λοιπόν ήθελε τυπικά (κάτι που είχαμε εν αγνοία) του τα χώνω κόντρα γιατί δεν αναφέρθηκε σε ανώτερο και τέτοιες μαλακίες... Χέστηκε πάνω του και από τότε ήταν όλο γλύκες... Στις διαβιβάσεις έπεσα σε φουρνιά που δεν υπήρχαν καθόλου βύσματα και κάναμε παρέα (ειδικά οι μεγάλοι ακόμα και με υπολοχαγούς). Ιδιες ηλικίες είχαμε...

I love racing because football and basketball require only one ball...
Hellenic Racing Team

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Oct 2005 13:00 #4348 by Antwnhs
πωωωωωω...πωωωωωω...καλα με αναβολικα ειστε ολοι? :mrgreen:
Λοιπον υπηρετησα στην 35 Μοιρα Καταδρομων στην Κυπρο και μην τρομαξεται αλλα παρουσιαστηκα 87 κιλα και απολυθηκα 73 :roll: :roll: :roll: ..Προσοχη λοιπον στο σωμα που θα δηλωσεται και μην σας πιασουνε κοροιδα..Αλλα και παλι τι ειναι πια 12 μηνες,μολις καταλαβεις τι σημενει στρατος φευγεις κιολα,ασε που πεζει να μειωθει κιαλο οποτε..

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Oct 2005 13:08 #4349 by Μπάμπης Κάιδος
Opos exei eksaggelthei proeklogika kai apo ta dio kommata, mexri to 2008 (liksi tetraetias) i thitia tha miothei sto 6mino... Afou epaggelmatopiitai o stratos (monimoi oplites ktl...)

Please Log in or Create an account to join the conversation.