Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword
Το GameWorld.gr αναζητά Forum Moderators (21 May 2018)

Το GameWorld.gr επιθυμεί να προσλάβει Forum Moderators.

Pathfinder: Kingmaker

More
07 Jun 2017 21:37 #199513 by LimeBone
LimeBone created the topic: Pathfinder: Kingmaker

Η εταιρεία ανάπτυξης Owlcat Games αποφάσισε να εργαστεί πάνω σε ένα project που βασίζεται στο δημοφιλές επιτραπέζιο παιχνίδι ρόλων της Paizo. Πρόκειται για ένα κλασικό isometric RPG στα χνάρια των Baldur’s Gate, Fallout και Arcanum. Στο Pathfinder: Kingmaker αναλαμβάνετε τον ρόλο ενός ήρωα που φτάνει στην περιοχή Stolen Lands, ένα κατά κύριο λόγο ακατοίκητο μέρος των River Kingdoms. Εκεί θα αναμιχθείτε σε μια αιώνια διαμάχη ανάμεσα σε trolls, ανθρώπους και άλλες φυλές και θα προσπαθήσετε να χτίσετε την δική σας ομάδα και να ολοκληρώσετε τους στόχους σας μέσω διπλωματίας ή ωμής δύναμης.

Σε περίπτωση που η καμπάνια ολοκληρωθεί επιτυχώς, το Pathfinder: Kingmaker θα κυκλοφορήσει για PC τον Αύγουστο του 2018.

Διαβάστε περισσότερα για το Pathfinder: Kingmaker στην αντίστοιχη είδηση.
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
27 Jun 2017 16:50 #200566 by Shikabane_Hime7
Shikabane_Hime7 replied the topic: Pathfinder: Kingmaker
Έφτασε τα 500.000 δολάρια

Το Pathfinder τελικά θα αποκτήσει το δικό του isometric RPG, χάρη στην επιτυχημένη καμπάνια του στο Kickstarter. Το Pathfinder: Kingmaker έχει ήδη πετύχει τον στόχο των 500.000 δολαρίων και η εταιρεία ανάπτυξης θα δώσει πληροφορίες για μερικούς δευτερεύοντες στόχους που ίσως επιτευχθούν τις δύο εβδομάδες που απομένουν για την καμπάνια.

Διαβάστε περισσότερα στη σχετική είδηση.
Attachments:

• Lithras
  • Lithras's Avatar
  • Αρχισυντάκτης
  • Αρχισυντάκτης
  • Hope is the first step on the road to disappointment.
More
11 Oct 2018 20:38 #219346 by Lithras
Lithras replied the topic: Pathfinder: Kingmaker
Το παίζω από το Σάββατο, και όντας επίσης παίκτης του tabletop RPG έχω να πω ότι η μεταφορά των κανόνων από τα βιβλία στα PC είναι απίστευτα πιστή (και όχι τόσο κακή όσο του Neverwinter Nights). Έχοντας παίξει το σενάριο του Kingmaker σε tabletop, μπορώ να πω ότι το σενάριο είναι ολόιδιο και οι περιοχές σχεδόν όπως τις είχα φανταστεί τότε. Να αναμένετε review μου μέσα στις επόμενες ημέρες!
The following user(s) said Thank You: Blood King

More
18 Oct 2018 22:32 #219437 by Blood King
Blood King replied the topic: Pathfinder: Kingmaker
Αναμένω το review του Γιώργου με ανυπομονησία, ένας φίλος έχει καεί εδώ και δύο εβδομάδες και μου μετέφερε τις καλύτερες εντυπώσεις.

• Lithras
  • Lithras's Avatar
  • Αρχισυντάκτης
  • Αρχισυντάκτης
  • Hope is the first step on the road to disappointment.
More
03 Nov 2018 14:59 #219902 by Lithras
Lithras replied the topic: Pathfinder: Kingmaker
Κυριολεκτικά το έλιωσα, όντας λάτρης του tabletop Pathfinder, D&D και εν γένει των P&P RPGs.

Αν και κλασικά πάσχει από το γνωστό πρόβλημα της τελευταίας δεκαετίας που είναι η κυκλοφορία ημιτελών games, όσο πάει και διορθώνεται με hotfixes. Κατά τ'άλλα, μιλάμε για ένα πολυδιάστατο παιχνίδι, με πολλές επιλογές έκβασης της ιστορίας και μεγάλο βαθμό customization του χαρακτήρα σας. Αν περιείχε και τα στοιχεία που εισήγαγαν τα Pillars of Eternity και Divinity: Original Sin II, θα μιλούσαμε για ένα διαμάντι.

Αν ασχολείστε με D&D/Pathfinder, πάρτε το χωρίς δεύτερη σκέψη.

Περισσότερες λεπτομέρειες και ανάλυση της άποψής μου μπορείτε να διαβάσετε στο review μου .

Moderators: Parouakiszax
Time to create page: 0.598 seconds
Notification