Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Ταινία Tomb Raider (reboot)

05 Mar 2013 18:21 #121283 by Βασίλης Καμακάρης
Το Tomb Raider ξανά στους κινηματογράφους



Αναμένεται reboot της σειράς βασισμένο στο τελευταίο video game.

Διαβάστε Περισσότερες Πληροφορίες

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Jun 2013 21:10 - 22 Mar 2018 12:19 #126015 by Βασίλης Καμακάρης
Η Marti Noxon, συγγραφέας και παραγωγός των τηλεοπτικών σειρών Angel και Buffy the Vampire Slayer είναι η εκλεκτή της Square Enix που θα αναλάβει το σενάριο της νέας ταινίας Tomb Raider, η οποία θα μας παρουσιάζει την Lara Croft σε νεαρή ηλικία, δηλαδή ακριβώς όπως την ζήσαμε στο παιχνίδι.

Παρά την θετική ανταπόκριση των παραπάνω τηλεοπτικών σειρών, η Noxon θα κληθεί να δώσει "εξετάσεις" σε μια μεγάλη παραγωγή του cinema, τη στιγμή που στο αντικείμενο αυτό δεν διαθέτει την ανάλογη εμπειρία.

Όσο για την ηθοποιό, δεν υπάρχει μέχρι στιγμής κατάληξη για το αν η Camilla Luddington, η Angelina Jolie ή κάποια άλλη ηθοποιός θα αναλάβει τον ρόλο της πανέμορφης Lara Croft. Η πρώτη, λόγω της εμπειρίας της από το voice acting του παιχνιδιού αλλά και λόγω ηλικίας και καλύτερης φυσικής κατάστασης αυτή την περίοδο, διαθέτει σίγουρα ένα μικρό προβάδισμα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι το σενάριο ενδέχεται να διαφέρει από αυτό του παιχνιδιού.

Διαβάστε Περισσότερες Πληροφορίες

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Jul 2016 17:02 #183918 by Πιέρρος Φουστέρης
Η Alicia Vikander θα ενσαρκώσει την Lara Croft στη νέα ταινία Tomb Raider, η οποία θα κυκλοφορήσει στους κινηματογράφους στις 16 Μαρτίου 2018! Διαβάστε περισσότερα στη σχετική είδηση !

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Jan 2017 21:42 - 12 Jan 2017 21:44 #192331 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Ο Daniel Wu φημολογείται πως θα προστεθεί στο cast των ηθοποιών για την νέα ταινία Tomb Raider. Τον συγκεκριμένο ηθοποιό τον έχουμε δει στην σειρά Into the Badlands αλλά και στην ταινία Warcraft στον ρόλο του Gul'dan! Ο Daniel Wu είναι γνωστός για τις επιδόσεις του στις πολεμικές τέχνες, κάτι που σημαίνει πως η ταινία Tomb Raider θα περιλαμβάνει αρκετές σκηνές μάχης. Σύμφωνα με το σενάριο, ο Daniel θα βρίσκεται στον ρόλο του Lu Ren, ενός καπετάνιου που θα βοηθήσει την Lara να βρει τον πατέρα της.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Jan 2017 22:24 #193091 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Ο πατέρας της Lara Croft

Ο πατέρας της Lara Croft στην ταινία Tomb Raider θα είναι ο Dominic West. Μέχρι πρότινος στις ταινίες της Angelina Jolie, τον ρόλο αυτό είχε ο Jon Voight.

Ο ηθοποιός του The Wire έχει συμμετάσχει ξανά στο παρελθόν σε ταινία μαζί με την Alicia Vikander σε σχέση πατέρα-κόρης και συγκεκριμένα στο Testament of Youth του 2014. Συνεπώς θα ξανά παίξουν την ίδια σχέση και στο νέο Tomb Raider.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Mar 2017 14:16 #196138 by Angel
Replied by Angel on topic Games και Cinema
Πρώτες Εικόνες

Δόθηκαν στη δημοσιότητα δυο εικόνες απο το reboot του αγαπημένου Tomb Raider.Να υπενθυμίσουμε οτι η ηθοποιός που θα υποδυθεί την αγαπημένη μας Lara Croft,είναι η Alicia Vikander.Δείτε τις εικόνες παρακάτω.


The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Mar 2017 14:19 #196139 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Δεν μου αρέσει σαν Λάρα. Το πρόσωπο της δεν νομίζω πως ταιριάζει ούτε θυμίζει Λάρα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Mar 2017 14:22 #196140 by Angel
Replied by Angel on topic Games και Cinema

Shikabane_Hime7 wrote: Δεν μου αρέσει σαν Λάρα. Το πρόσωπο της δεν νομίζω πως ταιριάζει ούτε θυμίζει Λάρα.

Ούτε εμένα μου γεμίζει το μάτι.Μένει να δούμε την ταινία...

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Mar 2017 14:39 #196141 by Αγγελική Γοργορίνη
Αλήθεια ρε παιδιά? Εμένα μου τη θυμίζει, και φαίνεται να έχει το στυλ τής Lara. Απλά έχει κάπως παιδικό πρόσωπο, κι ίσως αυτό να είναι το θέμα.

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Mar 2017 20:08 #196182 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Είναι περίεργο το πρόσωπο της δεν ξέρω. Τεράστιο κούτελο και γενικά δεν μου θυμίζει Λάρα. Το πρόσωπο και γενικά το κεφάλι της με χαλάει :p Σώμα είναι κομπλέ.

Please Log in or Create an account to join the conversation.