Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword
Το GameWorld.gr αναζητά Forum Moderators (21 May 2018)

Το GameWorld.gr επιθυμεί να προσλάβει Forum Moderators.

Grand Theft Auto 4

More
12 Dec 2008 16:33 #49529 by akpe
akpe replied the topic: Grand Theft Auto IV
Υπάρχουν κάποιες πατέντες οι οποίες βελτιώνουν -κάπως- την ποιότητα, αλλά ρίχνουν fps, δεν ανεβάζουν.

π.χ. η εντολή -norestrict στο shortcut... φτιάχνετε shortcut του LaunchGTAIV.exe και μετά στα properties του, στο Target μετά τα εισαγωγικά βάζετε -norestrictions ή/και -nomemrestrict.

π.χ. Target: "C:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto IV\LaunchGTAIV.exe" -nomemrestrict -norestrictions

Μπορείτε να ανεβάσετε την ποιότητα όσο θέλετε, τα fps δεν πέφτουν πολύ (με όλα max εμένα μου ρίχνει περίπου -10fps) αλλά τα μικροκολλήματα αυξάνονται γεωμετρικά...

Εν αναμονή του patch λοιπόν...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

• Manos
  • Manos's Avatar
  • Αρχισυντάκτης
  • Αρχισυντάκτης
  • Για ανταλλαγή απόψεων το ιδανικό μέρος είναι το forum του GameWorld.gr!
More
12 Dec 2008 23:03 #49533 by Manos
Manos replied the topic: Grand Theft Auto IV
Θεϊκό το βιντεάκι του Χίτλερ!
Αυτό με τον "μαλάκα" δεν υπάρχει στην έκδοση του Xbox 360? Γιατί ακόμα δεν έχω τσεκάρει την έκδοση για PC. Πάντως στο 360 δεν χρειάζεται καν να ακούσω τα μπινελίκια. Τα ρίχνω από μόνος μου, όπως όταν βγαίνω στο δρόμο

"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

More
12 Dec 2008 23:05 #49535 by BigBoss
BigBoss replied the topic: Grand Theft Auto IV

Manos\ wrote: Θεϊκό το βιντεάκι του Χίτλερ!
Αυτό με τον "μαλάκα" δεν υπάρχει στην έκδοση του Xbox 360? Γιατί ακόμα δεν έχω τσεκάρει την έκδοση για PC. Πάντως στο 360 δεν χρειάζεται καν να ακούσω τα μπινελίκια. Τα ρίχνω από μόνος μου, όπως όταν βγαίνω στο δρόμο  :mrgreen:

Γεννημενος ταριφας!
Δηλαδη σε κανα 2 χρονακια που θα παρω αυτοκινητο αν σε πετυχω πουθενα στο δρομο να περιμενω μπινελικια;; Ωχ ωχ!

I am you and you are me. Carry that with you wherever you go. Thank you, my friend. From here on out, you're Big Boss.

• Manos
  • Manos's Avatar
  • Αρχισυντάκτης
  • Αρχισυντάκτης
More
24 Mar 2009 16:51 #51661 by Manos
Grand Theft Auto IV: Συνέχεια
Οι νέες εκδόσεις του Grand Theft Auto IV κυκλοφορούν ήδη στην αγορά. Την αρχή έκανε το Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned, το οποίο κυκλοφορεί από τον Φεβρουάριο για Xbox 360. Αυτές τις ημέρες βγαίνει στην αγορά και το Grand Theft Auto: Chinatown Wars στο DS κι έτσι η δημοφιλής σειρά κάνει ντεμπούτο και στην κονσόλα της Nintendo.

(George M. Cohan)

More
09 Apr 2009 23:36 #52060 by akpe
akpe replied the topic: Grand Theft Auto IV
Θεϊκό mod!

Στο αρχείο common\data\WeaponInfo.xml, (αφού κάνετε backup το original αρχείο πρώτα!) κάτω από το <weapon type="M4">, βρείτε τα damage base="30" και physics force="75.0" και αλλάξτε τα σε damage base="900" και physics force="15000.0" αντίστοιχα.

Το αποτέλεσμα:
[youtube:uip3jcpn]
[/youtube:uip3jcpn]

• Manos
  • Manos's Avatar
  • Αρχισυντάκτης
  • Αρχισυντάκτης
More
10 Aug 2009 01:06 #58191 by Manos
Θα πάθετε πλάκα με το παρακάτω βίντεο.

Ο τύπος έβαλε cheat με το οποίο γίνεται άτρωτος. Το GTA IV τα έπαιξε και...ιδού το αποτέλεσμα:

[youtube:1h01s0sl]
[/youtube:1h01s0sl]

Το τέλος είναι όλα τα λεφτά! :mrgreen:

(George M. Cohan)

More
20 Aug 2009 23:10 #58552 by kiiraklis94
kiiraklis94 replied the topic: Grand Theft Auto IV
το παιχνίδι είναι απαράδεκτο κατά την γνώμη μου...
υπερβολικά υπψηλές απιτήσεις, πάρα πολλά bugs...
Δεν καταλαβαίνω γιατί έκαναν τον κόπο να το κυκλοφορήσουν... ελεος δηλαδή... :evil:

Rest in hell... as soon as heaven's server is full...

More
16 Oct 2009 18:56 #62474 by magnum83
magnum83 replied the topic: Grand Theft Auto IV

Panteiakos wrote: Η έκδοση για pc πρόκειτε μέχρι στιγμής για ένα απο τα χειρότερα port στην ιστορία των games. Το παιχνίδι είναι unplayable για τους περισσότερους με τραγικά fps σε δυνατά pc. Κάκιστο optimization, memory leaks κτλ κάτι που εμμέσως πλην σαφώς παραδέχτηκε και η ίδια εταιρία με ανακοίνωση της. Ήδη ετοιμάζοντε patch αλλά και η nvidia -νομίζω και η ATI- κυκλοφόρησε χτες drivers μόνο και μόνο για το παιχνίδι αυτό. Καλά.. δεν τα δοκιμάζουν τα παιχνίδια τους πριν τα βγάλουν στην αγορά? Όσοι θέλουν να το αγοράσουν ας κάνουν λίγη υπομονή να βγούνε τα patch και να διαβάσουμε αντιδράσεις.

Ισχύει απολύτως.
Καινούργιο PC έχω και το παιχνίδι δεν τραβάει όπως θα έπρεπε.
Λίγο έπαιξα και μετά uninstall.. :D

More
16 Oct 2009 18:59 #62475 by Panteiakos
Panteiakos replied the topic: Grand Theft Auto IV

magnum83 wrote:

Panteiakos wrote: Η έκδοση για pc πρόκειτε μέχρι στιγμής για ένα απο τα χειρότερα port στην ιστορία των games. Το παιχνίδι είναι unplayable για τους περισσότερους με τραγικά fps σε δυνατά pc. Κάκιστο optimization, memory leaks κτλ κάτι που εμμέσως πλην σαφώς παραδέχτηκε και η ίδια εταιρία με ανακοίνωση της. Ήδη ετοιμάζοντε patch αλλά και η nvidia -νομίζω και η ATI- κυκλοφόρησε χτες drivers μόνο και μόνο για το παιχνίδι αυτό. Καλά.. δεν τα δοκιμάζουν τα παιχνίδια τους πριν τα βγάλουν στην αγορά? Όσοι θέλουν να το αγοράσουν ας κάνουν λίγη υπομονή να βγούνε τα patch και να διαβάσουμε αντιδράσεις.

Ισχύει απολύτως.
Καινούργιο PC έχω και το παιχνίδι δεν τραβάει όπως θα έπρεπε.
Λίγο έπαιξα και μετά uninstall.. :D

Εμμ...install ξανά.. Το(η τα) patchaki το έβαλες? Έχω ακούσει οτι ανεβάζει πολύ το framerate αν και δεν το έχω δοκιμάσει.. το ποστ μου εκείνο είναι 2-3 μέρες μετά την αρχική κυκλοφορία btw. Μη σε πάρω στον λαιμό μου όμως.. δεν ξέρω πόσο έχει βελτιωθεί

More
16 Oct 2009 21:04 #62476 by magnum83
magnum83 replied the topic: Grand Theft Auto IV
Η αλήθεια είναι ότι τα GTA τα ψιλοβαρέθηκα μετά το Vice City.
Το Patch δεν το δοκίμασα να σου πώ την αλήθεια, αλλά κάποια στιγμή θα το δοκιμάσω. Πού και πού χρειάζεται αυτή η χωρίς λόγο βία που διακατέχει αυτά τα παιχνίδια, αν και πιστεύω ακόμη ότι το Vice City και το 1ο GTA (και το London 1969) είναι τα καλύτερα της σειράς.

Time to create page: 0.824 seconds
Notification