Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

PlayStation 3: Συζήτηση/Νέες ειδήσεις

14 Aug 2006 19:16 #18097 by Σπύρος Κλαουδάτος
sacri, απο παιχνιδια η Σονυ πρεπει να μας δειξει πολλα περισσοτερα απο οτι εχουμε δει μεχρι τωρα...Το καινουριο pro evolution ειναι ανακοινωμενο μονο για 360 εκτος απο current gen, ενω και το GTA 4 ερχεται την ιδια μερα και σε ps3 και σε 360. Η Σονυ πρεπει να κανει τη διαφορα με τα first parties της δεν εχει αλλη επιλογη. Εντωμεταξυ οι φημες πως το assassin's creed θα ανακοινωθει στη Λειψια και για 360 και pc οργιαζουν...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Aug 2006 23:13 #18103 by Χριστόφορος

Sacri\ wrote:

person\ wrote: H SONY μάλλον θέλει να προωθήσει ένα media pc παρά μία νέα παιχνιδομηχανή. Αυτό το λέω γιατι δεν έχει κάποιος τίτλος που να μας παθιάσει σε σημείο να αναγκαδτούμε να πάρουμε την κονσόλα.Εντάξει το MGS4 πλησιάζει,αλλά πόσο καλύτερο μπορεί να είναι από το HALO 3, το GEARS OF WAR ή το CRYSIS;.

Όχι μάλλον αυτός είναι ο πρώτος στόχος τις SONY. Όχι μονο να βγάλει την καλύτερη παιχνιδομηχανή που έχει βγει ποτε (και το πιστεύω πως θα το καταφέρει αυτό).Αλλα ταυτόχρονα να μπορέσει να φέρει την επανάσταση στο gaming όπως το έχουμε γνωρίσει σήμερα. Μπορεί πολλούς το μπλού-ray να μην τους λέει τίποτα αλλα αυτό θα κάνει όλη την δουλειά.Συγκρίνετε το παιχνίδι από CD σε DVD και πείτε μου. Αυτή θα είναι και η διαφορα του DVD με του Μπλού-ray Disc. Μπορεί εσένα να σου άρεσε μονο το MGS αλλα Πολλοί περιμένουν πολλές άλλες συνέχειες. Όπως το GT5 η το ISS6 η ακόμα και την F1 2006. Εγώ πάντως περιμένω και το GTA IV....

Εγώ είμαι σίγουρος πως το PS3 θα βγει [για άλλη μια φορα] πρώτο στις προτιμήσεις. Μονο και μονο άμα δεις την διαφορα του XBOX από του PS2 σε πωλήσεις. Και το XBOX βγήκε πιο νωρίς από ότι θυμάμαι (δεν είμαι σίγουρος)


Άμα θα χρειαστώ μία επάνασταση στο πως παίζω τα games 1000% θα προτιμήσω το Wii.Έχουν ανακοινωθεί παιχνίδια που κινούν έντονα το ενδιαφέρον(συμπεριλαμβανομένου ενός καινούργιου επεισοδίου του FarCry) χάρις την έξυπνη ιδέα του motion sensor στο χειρηστήριο ενώ και η τιμή του θα κυμαίνεται σε λογικά επίπεδα.

PSN: personGR

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Aug 2006 00:42 #18104 by Ηρακλης Κορωναιος

Και το XBOX βγήκε πιο νωρίς από ότι θυμάμαι (δεν είμαι σίγουρος)


Οχι, το xbox βγηκε μετα το ps2

Οσον αφορα το επαναστατικο του θεματος δεν με καλυπτει η μεγαλυτερη χωρητικοτητα του bluray. Το θεμα δεν ειναι ποσα data θα χωρεσουν σε ενα παιχνιδι αλλα τι ειδους θα ειναι αυτα. Με αυτο το σκεπτικο η Nintendo και το Wii ειναι σε πραγματικα επαναστατικο μονοπατι...θα δειξει

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Aug 2006 10:17 #18111 by Σπύρος Κλαουδάτος
Τωρα μπαινει και ενα αλλο θεμα στη συζητηση, αυτο του χειρισμου. Μακαρι οι devs πραγματικα να εκμεταλλευθουν το motion sensing και του wii αλλα και του ps3. Πχ με το warhawk ειχαν μολις δυο εβδομαδες να το δοκιμασουν αλλα τελικα βγηκε πετυχημενο στην Ε3. Η απωλεια του rumble ομως με χαλαει απιστευτα...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Aug 2006 11:32 #18112 by DIMITRIS
enas fan tis sony 8a to pari sigoura giati an pari to xbox360 8a prepi na ksekinisi pali apo tin arxi p.x. dokimes,kritikes k.a. gia kapoia games
eno an pari to ps3 kseri pano kato tous titlous kai tis senixies tous
pantos i sony mexri tora gia psone ps2 eixe kali stratigiki kai pistevo pos 8a sinexisi etsi. to ps3 exi edreo8i apo tora kai den ginete na xasi tin maxi

LOAD THE DREAM
SAVE THE GAME!!!!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Aug 2006 20:10 #18173 by Chris Zotos
Μακάρι να έμενα στη Νέα Ζηλανδία !!! :cry:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Aug 2006 21:11 #18174 by Korentzelis Iraklis
Εγώ ψήφισα οτι είναι καλές γιαυτο που παίρεις.
Σου προσφέρει νέες τεχνολογίες και ναι το blue ray μπορει να μας φαίνετε "μικρό" αλλα μην τρελαθούμε κιολας...
αντι να πάιζεις τα παιχνίδια που παίζεις τώρα που είναι 1-2 dvd θα ειναι να σαν παίζεις 7-8 dvd game.
Δεν είναι και λίγο.
Συν οτι θα προσφέρει και καλύτερα γραφικά που θα είναι αντάξια στο να μπορείς να τα παίξεις και σε προτζεκτορα.
Θα μου πείς τι μασ νοίαζει ο προτζέκτορας..
Εμ τότε αν δεν σας ενδιαφέρει τοτε πάρτε την απλη έκδοση που δεν προσφέρει hdmi.
Καλύτερα γραφικά, μεγαλύτερα σε διαρκεια παιχνίδια(οχι πάντα βεβαια) και blue ray δεν αξίζει τα χρήματα του?
Αν και πάλι δεν θέλετε να δώσετε τόσα, έ, πάρτε το 6 μηνες μετά.
Θα έχει πέσει κατα πολύ η τιμή του και θα έχουν βγει και παιχνίδια να διαλέξετε.
Η πιτα ολόκληρη και ο σκύλος χορτάτος δεν γίνετε.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Aug 2006 01:19 #18179 by Σπύρος Κλαουδάτος
Οσο περναει ο καιρος η MS ολο και δεν αποκλειει τη χρηση του HD DVD για παιχνιδια. Παρ'ολο που προσωπικα νομιζω οτι αν γινει κατι τετοιο θα ειναι αυτοκτονια, φαινεται οτι κατι ετοιμαζουν και περιμενουν να δουν καποια πραγματα πριν προχωρησουν σε ανακοινωση. Σας το λεω απο τωρα, η στιγμη που η MS ανακοινωσει (αν τελικα ανακοινωσει) χρηση του HD DVD για games, θα ειναι η στιγμη που η Sony θα κερδισει ολοκληρωτικα τον πολεμο.

Επελεξαν το DVD και πλεον δεν υπαρχει αλλη λυση, 10 εκατ 360 (συμφωνα παντα με τη MS) θα εχουν πουληθει μεχρι το Νοεμβριο και δεν υπαρχει γυρισμος. Οπως εστρωσαν θα κοιμηθουν. Αν τελικα αποδειχτει οτι η Σονυ εκανε τη σωστη επιλογη τοτε μαγκια της και το 500αρι και το 600αρι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Sep 2006 11:08 #19610 by Tasos Georgos
Εγώ πιστεύω ότι το Desing του PS3 είναι τσόντα. Μια χαρά και τα χειριστήρια και όλα. Σε όποιον δεν αρέσει να παίζει με τα παλιά.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Sep 2006 14:24 #19617 by Tasos Georgos
Έχω μια απορία. Τα χειριστήρια πως θα πέρνουν ρεύμα; Με μπαταρίες ή θα υπάρχει φορτιστής;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification