Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Βιβλία: Γενική συζήτηση

25 Jun 2007 20:20 #33819 by Νικολής Ασημάκης
Πήγα να πάρω το "Έλρικ" αλλά είχε μόνο το 5ο μέρος οπότε παρήγγειλα το 1ο και θα το πάρω μόλις γυρίσω απ'το εξωτερικό. όμως, επειδή όταν πάω σε βιβλιοπωλείο, σπάνια φεύγω με άδεια χέρια, αγόρασα το βιβλίο "Ο Παντοτινός Βασιλιάς" από τον Τ.Χ. Γουάιτ, το οποίο μιλά για τον βασιλιά Αρθούρο. Κυρίως είναι φανταστικό, δηλαδή μιλά για το Εξκάλιμπερ και πως ο Αρθούρος ήταν μαθητής του Μέρλιν, αλλά από ότι μου είπε ο βιβλιοπώλης, έχει και μερικά ιστορικά γεγονότα. Μόλις το διαβάσω θα σας ενημερώσω. Α, και κάτι ακόμα. Το βιβλίο είναι περίπου 953 σελίδες, επειδή περιέχει 5 βιβλία. (Από ότι μου είπε ο βιβλιοπώλης, στο εξωτερικό είχε βγει σε 5 τόμους, αλλά στην Ελλάδα βγήκε κατευθείαν σ'ένα τόμο όλα μαζί.)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Jun 2007 02:56 #33961 by penny
Replied by penny on topic Βιβλία
Δώστε Μούρκοκ στο λαό! :cool:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Jun 2007 14:24 #34004 by Κωνσταντής Νικολάου
Κοντεύω να τελειώσω το Illuminati αν και παλιό βιβλίο δεν είχα τον χρόνο να το διαβάσω και έτσι αποφάσισα να το ξεκινήσω πριν κάνα μηνα. Παντος με έχει μαγέψει ο τρόπος γραφής του Dan Brown. Φαντάζομαι το Illuminati στην μεγάλη οθόνη και ανατριχιάζω :)

Greeks do not fight like heroes... heroes fight like Greeks (Winston Churchill, 1941)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Jul 2007 16:41 #34374 by Nikos
Replied by Nikos on topic Βιβλία
ξερει κανεις το βιβλίο ο Γιος του Οντιν....ή καπως ετσι...πληροφοριες please

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Jul 2007 21:27 #35491 by Νικολής Ασημάκης
Τελικά πήρα το 1ο βιβλίο της σειράς Έλρικ και κουφάθηκα. Ο Μούρκοκ είναι θεός! Δεν έχω ξαναδιαβάσει βιβλίο που να κοπανά τόσο τα προτερήματα, αλλά και τα ηθικά λάθη του πρωταγωνιστή! Θα τα αγόραζα όλα τα βιβλία μαζί, αλλά είμαι ψιλοάφραγκος! :mrgreen: Μάλλον θα τα πάρω λίγα-λίγα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Jul 2007 21:33 #35492 by Esperos
Replied by Esperos on topic Βιβλία
Βίκινγκ, Ο Γιος του Όντιν από τον Tim Severin εκδόσεις φανταστικός κόσμος! :cool:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Jul 2007 23:06 #35496 by Νικολής Ασημάκης

aposperittis\ wrote: Βίκινγκ, Ο Γιος του Όντιν από τον Tim Severin εκδόσεις φανταστικός κόσμος! :cool:



Μήπως δούλευες σε βιβλιοπωλείο; Λέω εγώ τώρα...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Jul 2007 23:41 #35500 by penny
Replied by penny on topic Βιβλία

aposperittis\ wrote: Βίκινγκ, Ο Γιος του Όντιν από τον Tim Severin εκδόσεις φανταστικός κόσμος! :cool:


Από ποιο κατάστημα f/s?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Jul 2007 00:06 #35503 by Βιβή Κεφαλωνίτη

tiamat\ wrote: Από ποιο κατάστημα f/s?


Η λογική λέει ότι θα το βρεις στην Πρωτοπορία -χωρίς να βάζω το χέρι μου στη φωτιά- αλλά το συγκεκριμένο έχει πολλά (αν όχι όλα) αυτού του είδους και για μένα είναι και το φθηνότερο!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Jul 2007 13:38 #35521 by Esperos
Replied by Esperos on topic Βιβλία
Νικολή πολλά λες!!!!! :cool:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification