Dead Space 2 remake

27 Jan 2023 17:31 #269340 by Μάνος Γρυπάρης
Το Dead Space remake κρύβει easter egg, σύμφωνα με το οποίο θα δούμε και...Dead Space 2 remake.

Η Electronic Arts θα συνεχίσει απ' ότι φαίνεται να "αρμέγει την αγελάδα". Η πληροφορία για Dead Space 2 remake προέρχεται από τα εξής. Όταν τερματίσετε το παιχνίδι, μπορείτε αν θέλετε να το ξαναπαίξετε με το New Game Plus, το οποίο είναι κάπως πιο δύσκολο. Κατά την διάρκεια του New Game Plus, υπάρχουν emails με αναφορές σε τοποθεσίες του Dead Space 2.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Jan 2023 19:34 #269341 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Dead Space 2 remake
Έχω παίξει το αρχικό παιχνίδι και είδα και το trailer του remake, περισσότερο ένα φτηνό remastered μου θυμίζει. Προσωπικά δεν παρατήρησα καμία ιδιαίτερη διαφορά αν και ένα dead space 2 είναι ευπρόσδεκτο γιατί είναι το μόνο από την τριλογία που δεν έχω παίξει.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Jan 2023 03:23 #269359 by Nikos Georgopoulos
Dead Space 2 remake




Σύμφωνα με easter egg .

Το Dead Space remake κρύβει easter egg, σύμφωνα με το οποίο θα δούμε και...Dead Space 2 remake.

Η Electronic Arts θα συνεχίσει απ' ότι φαίνεται να "αρμέγει την αγελάδα". Η πληροφορία για Dead Space 2 remake προέρχεται από τα εξής. Όταν τερματίσετε το παιχνίδι, μπορείτε αν θέλετε να το ξαναπαίξετε με το New Game Plus, το οποίο είναι κάπως πιο δύσκολο. Κατά την διάρκεια του New Game Plus, υπάρχουν emails με αναφορές σε τοποθεσίες του Dead Space 2.

Το Dead Space remake κυκλοφόρησε για PC, PS5 και Xbox Series X/S.

Δείτε ακόμη τι παίζει με την ταινία Dead Space.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Apr 2024 10:41 #275597 by Nikos Georgopoulos
Ακυρώθηκε ή δεν υπήρξε ποτέ σε ανάπτυξη



Ο Jeff Grubb του GiantBomb, δήλωσε ότι έχει πληροφορίες στα χέρια του που λένε ότι η Electronic Arts ακύρωσε το Dead Space 2 remake.
Εν τω μεταξύ, η Electronic Arts, η οποία είχε δώσει ενδείξεις ότι αναπτύσσει το εν λόγω remake, δήλωσε δημόσια ότι "Το Dead Space 2 remake δεν υπήρξε ποτέ σε ανάπτυξη". Τώρα, το κατά πόσο όντως ισχύει αυτό δεν το γνωρίζουμε.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification