Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Σειρές: Γενική συζήτηση/Ποιες βλέπετε

31 May 2017 13:30 #199209 by Αγγελική Γοργορίνη

Blood Prince wrote: Σήμερα είδα και το τελευταίο επεισόδιο της τέταρτης σεζόν απο την σειρά Vikings και τελικά εκεί που σκέφτομαι να σταματήσω να την βλέπω,ανυπομονώ και για την πέμπτη σεζόν..τουλάχιστον στα πρώτα επεισόδια.

Ακολουθούν Spoiler απο το εικοστό επεισόδιο.

Warning: Spoiler!


Πώς και σκέφτεσαι να σταματήσεις να τη βλέπεις, απ' τη στιγμή που φαίνεται πόσο σε πορώνει η σειρά? :P Έχεις φτάσει κιόλας τόσο μακριά, κρίμα θα ήταν.

Εγώ αυτό το διάστημα είδα ορισμένες mini-series και τις τελευταίες μέρες ξεκίνησα το "13 Reasons Why". Η περιγραφή της με τράβηξε απ' την αρχή, και μιας που έχει βγει μόνο η πρώτη σεζόν, αποφάσισα να την ξεκινήσω. Δυστυχώς όμως δε μου αρέσει ιδιαίτερα, την περίμενα κάπως πιο διαφορετική κι αυτό το teenage στοιχείο που τη διακατέχει, σε συνδυασμό με την υπερβολή σε καταστάσεις και κάποιους χαζούς διαλόγους, με απωθεί. Παρόλα αυτά έχει κάποιο ενδιαφέρον και κάθε φορά ανυπομονώ για το επόμενο επεισόδιο. Θεωρώ όμως ότι η βαθμολογία που έχει πάρει (8,6/10) είναι κάπως υψηλή.

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 May 2017 15:20 - 31 May 2017 15:21 #199215 by Blood Prince
Ο λόγος που σκέφτομαι να σταματήσω να βλέπω είναι πως αλλάζουν πολλά πράγματα και απ'οτι φαίνεται οι σκηνοθέτες δεν έχουν σκοπό να βάλουν ένα τέλος όπως συμβαίνει με το Game of Thrones.

Το γεγονός πως πάντα θα υπάρχει και κάτι καινούριο είναι κάτι που απεχθάνομαι στις σειρές και κάτι που θεωρώ μειονέκτημα ως προς τις ταινίες όπου υπάρχει πάντα ένα τέλος στην ιστορία.

Αυτό,το οποίο ανυπομονώ να μάθω είναι,
Warning: Spoiler!

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Jun 2017 17:38 #199961 by A
Σε ένα σαββατοκύριακο είδα τον πρώτο κύκλο της σειράς Stranger things. Εξαιρετική σε όλα και πολύ περισσότερο στην επιλογή ατόμων που πλαισιώνουν το απίθανο παρεακι.
Ανυπομονώ για τον Αύγουστο με νέα επεισόδια και ελπίζω να μην συμβεί αυτό που γράφει και ο φίλος παραπάνω, δηλαδή να μην την τραβήξουν από τα μαλλιά!!!

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Jun 2017 10:54 #200599 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Έχω ξεκινήσει και την 5η σεζόν του House of Cards και το έχω φτάσει στο 5ο επεισόδιο. Είναι πάρα πολύ καλή η σειρά απλά δεν μπορώ να σκεφτώ αν και για πόσο θα μπορέσουν να την συνεχίσουν.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Jun 2017 12:07 #200607 by Georgios Manolis
Ξεκίνησα το The Mist και αν και στην αρχή δε βλέπεις πολλά νομίζω οτι ξεκίνησε καλά.Ελπίζω να μη πάρει το safe μονοπάτι και να μας δείξει περισσότερα απο τη ταινία του 2007.Αλλιώς για πιο λόγο βγήκε η σειρά?

The fire cracked silently as four Stalkers sat around it. The night was silent, only a small wind and the rustling of grass and leaves to fill the ears. One of the men spoke up suddenly: "Have you children heard the tale of the Monolith?"
- S.T.A.L.K.E.R. local folclore

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Jun 2017 14:47 #200622 by A
Έχω ξεκινήσει να βλέπω την σειρά House of cards, είμαι πρώτη σεζόν και απόψε θα δω τα επεισόδια 8-9. Ο Κεβιν Σπεισι είναι φανταστικός.

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Jun 2017 19:14 #200634 by Giwrgos
Βλεπω the walking dead , Vikings , Game of thrones
Περιμενω να βγουνε οι νεοι κυκλοι για να τους δω , ειδηκα του game of thrones που προβλεπεται να γινει χαμος !!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Jun 2017 11:35 #200671 by Παναγιώτης Πολυδεύκης

the_prophet1987 wrote: Ξεκίνησα το The Mist και αν και στην αρχή δε βλέπεις πολλά νομίζω οτι ξεκίνησε καλά.Ελπίζω να μη πάρει το safe μονοπάτι και να μας δείξει περισσότερα απο τη ταινία του 2007.Αλλιώς για πιο λόγο βγήκε η σειρά?


Δεν το έχω δει ακόμα, αλλά νομίζω πως θα είναι αρκετά διαφορετικό από την ταινία και το βιβλίο, κάτι τέτοιο έβλεπα να γράφουν σε σχόλια. Δεν ξέρω τι έχει δείξει προς το παρόν αλλά ελπίζω να δείξει τα τέρατα και όλα και ακόμα περισσότερα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Jul 2017 11:31 #202037 by Πιέρρος Φουστέρης
Με τη μόνη σειρά που να μου έχουν, μέχρι στιγμής, απομείνουν επεισόδια να είναι το Walking Dead (βρίσκομαι στα μέσα της 7ης και τελευταίας σεζόν), είμαι στα πρόθυρα να ξεκινήσω κάποια καινούρια. Γι' αυτό και θα ήθελα τη βοήθειά σας, ω αγαπητοί φίλοι (και φίλες, νο ντισκριμινέισον). Σας παραθέτω όσες σειρές έχω δει, για να καταλάβετε, περίπου, τα γούστα μου:
Black Sails
Game Of Thrones
Walking Dead
Gotham
Luke Cage
Jessica Jones
Hawaii Five-0
Stranger Things
The Big Bang Theory
Daredevil
Luther
BoJack Horseman
The 100
Banshee
Z Nation
Sherlock
Vikings

Οτιδήποτε κι αν είναι, εσείς πείτε το κι εγώ θα το τσεκάρω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Jul 2017 14:01 #202058 by Βασιλης Γαλανος
Θα σου πρότεινα σίγουρα το Westworld, που κρίνοντας από τα γούστα σου θα σου αρέσει. Πέραν της ωραίας θεματολογίας, έχει τρομερό cast και πολύ ωραία σκηνοθετημένο.

''Stand fast. Stand Strong. Stand together. Hackett out."

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification