The Last of Us: Part 2

17 Jun 2020 21:26 #235606 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic The Last of Us: Part 2
Το συγκεκριμένο Theme το έχω εγκατεστημένο εδώ και μήνες.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Jun 2020 00:17 #235635 by Μάνος Γρυπάρης
The Last of Us: Part II gameplay video

Παίξαμε στο επίπεδο δυσκολίας Hard αποστολές στα μισά του παιχνιδιού, αφαιρώντας από τα cutscenes ότι spoiler υπάρχει. Δείτε μια πλήρη παρουσίαση του gameplay.



Σκεφτόμαστε να ανεβάσουμε κι ένα ακόμη βίντεο-έκπληξη, φυσικά και αυτό χωρίς spoilers. Θα δείτε σύντομα.

Brazhlias wrote: Μπραβο πολυ καλη δουλεια. Συνεχιστε ετσι δυνατα.


Να 'σαι καλά!

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Jun 2020 18:57 #235667 by Βάσια Κούκια
Η κιθάρα του The Last of Us: Part 2 πωλείται για 2.000 ευρώ

Το κατάστημα PlayStation Gear ανανεώθηκε πρόσφατα προσθέτοντας μία πληθώρα αντικειμένων εμπνευσμένων από το The Last of Us Part 2, αλλά αυτό που τραβάει περισσότερο την προσοχή είναι μία κιθάρα που κοστίζει πάνω από 2.000 δολάρια.
Αυτό το μουσικό όργανο των 50,8 εκατοστών είναι μία ρέπλικα της κιθάρας που έχει η Ellie μέσα στο παιχνίδι. Η κιθάρα φτιάχτηκε από την εταιρεία Taylor και είναι το μοντέλο 314ce, το οποίο και στοιχίζει 2.299 δολάρια ή 2.047 ευρώ. Οι προπαραγγελίες είναι διαθέσιμες μέχρι το τέλος Ιουλίου, όμως η κιθάρα δεν θα σταλεί στους κατόχους πριν από τις 28 Αυγούστου.
Στην περιγραφή της αναφέρονται τα εξής: "Κατασκευασμένο με σταθερό ξύλο sapele στην πλάτη και στα πλαϊνά και ξύλο από έλατο Sitka από πάνω, αυτό το μοντέλο παράγει μία ισορροπημένη φωνή κατά πλάτος του τονικού φάσματος με ένα πλούσιο midrange και καθαρές πρίμες νότες."
Υπάρχει ωστόσο και μία άλλη μικρότερη κιθάρα στο κατάστημα που φέρει την πιο λογική τιμή των 700 δολαρίων ή αλλιώς 623,20 ευρώ. Το πάνω μέρος σε αυτή την έκδοση έχει το tattoo της Ellie. Το PlayStation Gear έχει επίσης και άλλα πράγματα όπως μπλούζες, sherpa μπουφάν, καπέλα baseball και φυσικά φιγούρες Funko Pop και Nendoroid.
The following user(s) said Thank You: Giorgos Tsolaridis

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Jun 2020 18:59 #235669 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic The Last of Us: Part 2
Οποιος έχει λεφτά για πέταμα να την αγοράσει.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

The following user(s) said Thank You: Giorgos Tsolaridis

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Jun 2020 22:37 #235673 by Βασίλης Σπετσιέρης
'Εχει πέσει πολύ γκρίνια και απογοήτευση για την ιστορία του παιχνιδιού. Το πετσόκοψε η ND
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Jun 2020 23:02 #235674 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic The Last of Us: Part 2

Sephiroth wrote: 'Εχει πέσει πολύ γκρίνια και απογοήτευση για την ιστορία του παιχνιδιού. Το πετσόκοψε η ND


Πολλοί έτρεξαν να το αγοράσουν Day One ,πλήρωσαν 50 € και μετά γκρινιάζουν.Καλά να πάθουν.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Jun 2020 23:16 #235675 by Giorgos Tsolaridis

Blood Prince wrote:

Sephiroth wrote: 'Εχει πέσει πολύ γκρίνια και απογοήτευση για την ιστορία του παιχνιδιού. Το πετσόκοψε η ND


Πολλοί έτρεξαν να το αγοράσουν Day One ,πλήρωσαν 50 € και μετά γκρινιάζουν.Καλά να πάθουν.

Ίσως έφταιξε που είδαν διάφορα trailers και λοιπά βίντεο που να τους ανέβασε το Hype και να τους απογοήτευσε γιατί περίμεναν κάτι καλύτερο. Εγώ ούτε καν το Launch trailer δεν είδα παρά ΜΌΝΟ άκουσα τις ελληνικές φωνές. Από βδομάδα θα το ξεκινήσω καθώς δεν θα μπορούσε να μην το πάρω Day One, πράγμα που δεν μετανιώνω καθόλου μέχρι στιγμής.

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.
Attachments:
The following user(s) said Thank You: Ηλιας

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Jun 2020 23:25 #235676 by Giorgos Tsolaridis
Απολαύστε μια μικρή The Last Of Us συναυλία για να γιορτάσετε την κυκλοφορία του δεύτερου μέρους που μόλις κυκλοφόρησε.

Ο συνθέτης του Last of Us Part 2, Gustavo Santaolalla, κυκλοφόρησε μια σύντομη συναυλία με μερικά από τα καλύτερα τραγούδια του παιχνιδιού.

Το Last of Us Part II κυκλοφόρησε σήμερα στο PS4, συνεχίζοντας την ιστορία των Joel και Ellie πέντε χρόνια μετά τα γεγονότα του πρώτου παιχνιδιού.
Ο συνθέτης Gustavo Santaolalla έχει εργαστεί και στις δύο συμμετοχές στη σειρά του Naughty Dog και έχει μοιραστεί ένα δείγμα του soundtrack που εκτελέστηκε ζωντανά για να τιμήσει τη σημερινή κυκλοφορία. Η σύντομη συναυλία αποτελείται από πέντε τραγούδια του παιχνιδιού, συμπεριλαμβανομένου του σκοτεινού The Cycle Continues, και του νέου κύριου θέματος για τη συνέχεια. Μπορείτε να το ακούσετε παρακάτω.

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Jun 2020 23:38 - 19 Jun 2020 23:46 #235678 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic The Last of Us: Part 2

BigGreekGamer wrote:

Blood Prince wrote:

Sephiroth wrote: 'Εχει πέσει πολύ γκρίνια και απογοήτευση για την ιστορία του παιχνιδιού. Το πετσόκοψε η ND


Πολλοί έτρεξαν να το αγοράσουν Day One ,πλήρωσαν 50 € και μετά γκρινιάζουν.Καλά να πάθουν.

Ίσως έφταιξε που είδαν διάφορα trailers και λοιπά βίντεο που να τους ανέβασε το Hype και να τους απογοήτευσε γιατί περίμεναν κάτι καλύτερο. Εγώ ούτε καν το Launch trailer δεν είδα παρά ΜΌΝΟ άκουσα τις ελληνικές φωνές. Από βδομάδα θα το ξεκινήσω καθώς δεν θα μπορούσε να μην το πάρω Day One, πράγμα που δεν μετανιώνω καθόλου μέχρι στιγμής.


Ποτέ δεν έχω καταλάβει όσους παίρνουν παιχνίδια day one.

To AC Odyssey Gold πχ το πήρα 6 μήνες αργότερα και πλήρωσα και λιγότερα.Δεν υπήρχε λόγος να βιαστώ.

Εγώ νόμιζα πως το κέρδισες από το Gameworld. :P

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Jun 2020 23:52 #235683 by Giorgos Tsolaridis

Blood Prince wrote:

BigGreekGamer wrote:

Blood Prince wrote:

Sephiroth wrote: 'Εχει πέσει πολύ γκρίνια και απογοήτευση για την ιστορία του παιχνιδιού. Το πετσόκοψε η ND


Πολλοί έτρεξαν να το αγοράσουν Day One ,πλήρωσαν 50 € και μετά γκρινιάζουν.Καλά να πάθουν.

Ίσως έφταιξε που είδαν διάφορα trailers και λοιπά βίντεο που να τους ανέβασε το Hype και να τους απογοήτευσε γιατί περίμεναν κάτι καλύτερο. Εγώ ούτε καν το Launch trailer δεν είδα παρά ΜΌΝΟ άκουσα τις ελληνικές φωνές. Από βδομάδα θα το ξεκινήσω καθώς δεν θα μπορούσε να μην το πάρω Day One, πράγμα που δεν μετανιώνω καθόλου μέχρι στιγμής.


Ποτέ δεν έχω καταλάβει όσους παίρνουν παιχνίδια day one.

To AC Odyssey Gold πχ το πήρα 6 μήνες αργότερα και πλήρωσα και λιγότερα.Δεν υπήρχε λόγος να βιαστώ.

Εγώ νόμιζα πως το κέρδισες από το Gameworld. :P

Aπό τότε που έμαθα πως θα το φτιάχνουν το ήθελα. Το καλύτερο βέβαια είναι πως κυκλοφόρησε τελικά ανήμερα των γενεθλίων μου. Ωραίο δωράκι μου έκανα xD

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification