God of War (PS4)

19 Mar 2021 22:32 #248095 by Γεώργιος Χιντζιδης-Τοπαλιδης
Το Ragnarok πιστεύω θα έχει τα καλύτερα γραφικά μέχρι τώρα σε PlayStation games όταν βγει,όπως και το God of War στο PS4 εκείνη την εποχή. Προσωπικά δεν με απασχολεί πότε θα βγει αλλά να γίνει αξιόλογη δουλειά και να είναι ένα από τα καλύτερα God of War αν όχι το καλύτερο. Θα ήθελα να δω παραπάνω ποικιλία στις μαγείες όπως να υπάρξει και ηλεκτρισμός και να χειρίζεσαι ο ίδιος το τόξο. 

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Mar 2021 23:31 #248105 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic God of War (PS4)

Το πήρα!!!  Όπου είναι Βαλκιρίες έχει και raven απλά την ώρα της μάχης είναι λίγο δύσκολο να τα προσέξεις. Είμαι έτοιμος για Ragnarok :)
Μπράβο ! Εγώ θα το λιώσω όταν πάρω πλατίνα στα a plague tale innocence και ratchet and clank.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Mar 2021 12:07 #248539 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic God of War (PS4)
Εβαλα το CD του God of War και μου έβγαλε 1,35 2 GB Patch...ρε πάνε καλά ; Αφού δεν έχω ούτε PS5 ούτε PS4 Pro, που θα με ωφελήσει το patch ; Μήπως αν το κατεβάσω θα είναι τζάμπα ; Δεν έχω την πολυτέλεια να κατεβάζω οτιδήποτε βρίσκω.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Mar 2021 14:35 - 30 Mar 2021 14:36 #248556 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic God of War (PS4)
Κατεβάζω το patch τελικά.Ελπίζω να δω κάποια διαφορά στο απλό ps4.Περιλαμβάνει τα εξής :
  • Added 60fps and 4K enhanced performance mode for PS5
  • Added fixes for crashing and freezing issues with God Of War 1.35.
  • Added fixes for stuttering and lag issues.
  • God Of War 1.35 added performance and stability improvements.
  • Added fixes for players reported glitches.
  • Various other minor changes.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Apr 2021 12:15 - 12 Apr 2021 12:16 #249241 by Giorgos Tsolaridis
Replied by Giorgos Tsolaridis on topic God of War (PS4)
Επαγγελματίας φωτογράφος αναλύει το Photo Mode του God of War Ο YouTuber Mir-or-Image μοιράζεται συμβουλές για καλύτερες φωτογραφίες.

To Photo mode στα games που παίζουμε μας επιτρέπει να απαθανατίζουμε στιγμές και να δημιουργούμε μοναδικές εικόνες. Αν όμως θέλατε να μάθετε περισσότερα για την λειτουργία των tabs και το πως μπορείτε να βγάλετε το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα από το Photo mode, τότε βρίσκεστε στο σωστό άρθρο. Ένας επαγγελματίας φωτογράφος αναλύει τα  in-game  settings του Photo mode στο God of War σε βίντεο που ανέβασε στο κανάλι του στο YouTube.

Ο YouTuber Mir-or-Image ρίχνει μια ματιά στην λειτουργία και τις δυνατότητες του Photo mode του God of War στα πλαίσια της εκπομπής με τίτλο Photo Mode Perspective. Στο βίντεο ο Mir-or-Image αναλύει το πως οι παίκτες μπορούν να τραβήξουν καλύτερες φωτογραφίες στα αγαπημένα τους games, ενώ αξιοσημείωτο είναι ότι οι συμβουλές που δίνονται μπορούν να εφαρμοστούν και στην φωτογράφιση γενικότερα.



Ο Mir-or-Images δηλώνει: "Κανονικά, αν πάτε να βγάλετε φωτογραφία κάποιον, προσπαθήστε να αποφύγετε ευρυγώνιους φακούς εκτός και αν θέλετε να απαθανατίσετε κάποιο background ή κάτι το οποίο περιβάλλει τον άνθρωπο. Έτσι πρέπει να χρησιμοποιούνται οι ευρυγώνιοι φακοί, αν όμως θέλετε να τραβήξετε φωτογραφία κάποιου ανθρώπου, χρησιμοποιήστε telephoto, καθώς θα λειτουργήσει λίγο καλύτερα". Ο YouTuber συνέχισε εξηγώντας τις διάφορες ρυθμίσεις που μπορείτε να κάνετε και τα οφέλη τους.

Μέχρι στιγμής δεν έχει γίνει γνωστός ό τίτλος του sequel του God of War, κάτι το οποίο λογικά θα μάθουμε στο σύντομο μέλλον.

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Apr 2021 17:10 - 21 Apr 2021 17:21 #249765 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic God of War (PS4)
Μπήκα μιλάμε στο menu και πρός εκπληξή μου διαπίστωσα πως τα saves δεν έχουν διαγραφεί (ενώ το είχα διαγράψει το παιχνίδι) οπότε δεν είναι απαραίτητο να ξαναπαίξω το main story καθώς το έχω τερματίσει και στο new game + και μπορώ να ασχοληθώ με τις δευτερεύουσες αποστολές !

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Apr 2021 23:56 #249775 by Γεώργιος Χιντζιδης-Τοπαλιδης
Σε όλα μένουν τα saves απλά σε μερικά ίσως χρειαστεί να τα κάνεις αντιγραφή επικόλληση στο συγκεκριμένο game. 
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Apr 2021 01:21 #249779 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic God of War (PS4)

Σε όλα μένουν τα saves απλά σε μερικά ίσως χρειαστεί να τα κάνεις αντιγραφή επικόλληση στο συγκεκριμένο game. 

Πραγματικά δεν το περίμενα.

Στο Bloodborne είχα χάσει τα saves και είχα αναγκαστεί να το παίξω από την αρχή με άλλον χαρακτήρα, αλλά αν θυμάμαι καλά δεν τα έχασα επειδή το διέγραψα αλλά επειδή τα είχα βάλει σε usb stick, κάτι είχα κάνει και την πάτησα.αλλά τέλος καλό, όλα καλά αφού πήρα την πλατίνα.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Apr 2021 02:29 #249780 by Γεώργιος Χιντζιδης-Τοπαλιδης
Εγώ έχω σε στικακι αυτά που μου αρέσουν περισσότερο και ίσως επιστρέψω κάποια στιγμή εφόσον τα σβήσω. Αναγκάζομαι να το κάνω γιατί έχω και την έκδοση με τα 500 Gb.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Apr 2021 03:15 #250057 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic God of War (PS4)
Πήρα πλατίνα.    Το παιχνίδι ήταν απλά υπέροχο.

 

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Attachments:
The following user(s) said Thank You: Απόστολος Μητσακούλης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification