Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Best Of - Ψηφοφορία Top 10

23 Sep 2013 20:30 #132652 by Κυριάκος Παπαδόπουλος
Με τη συγκεκριμένη κατηγορία δύσκολα μου κάνει κάτι κλικ, αλλά εγώ θα ψηφίσω:
Broken sword 2, Tomb Raider 2, Legacy of Kain Defiance, Dracula, MediEvil, black mirror!

και το ΠΑΝΔΥΣΚΟΛΟ Voyage: Inspired by Jules Verne (Journey to the Moon αλλιώς)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Sep 2013 21:50 #132655 by akanthithos
Δεν νομίζω πως μπορεί να συγκριθεί κάτι με το Tomb Raider. Η απόλυτη περιπέτεια. Tomb Raider λοιπόν.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Sep 2013 22:03 #132656 by Σπύρος
Εχμ...νομίζω πρέπει να δοθεί κάποιος ορισμός για το εύρος της κατηγορίας adventure.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Sep 2013 22:16 #132658 by Νικολής Ασημάκης
Tomb Raider action δεν είναι;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Sep 2013 22:38 #132659 by Κώστας Προμπονάς

Αν υπηρχε λιστα με τα πιο υποτιμημενα adventures, σιγουρα θα ηταν στην κορυφη. Μπορει να κυκλοφορησε το 1990 αλλα το μοναδικο μουσικο του interface το κανει απολυτα διαχρονικο.

Ηταν το πρωτο που χρησιμοποιησε μουσικες νοτες αντι για ξερα spells (σκεφτειτε οτι το ultra classic της nintendo -και για πολλους το καλυτερο παιχνιδι μεχρι σημερα δηλαδη το Zelda: Ocarina of Time, εχει ακριβως το ιδιο spell mechanic αλλά κυκλοφορησε 8 χρονια αργότερα). Aπο αυτο και μόνο υποψιαζεστε το επιπεδο εμπνευσης που χτυπησαν οι developers της Lucasfilm και συγκεκριμενα ο Brian Moriarty ο οποιος δουλεψε και στο "The Dig".

Αντι παντως να εξηγω το τι και πως, προτρεπω οσους δεν το γνωριζουν να το δοκιμασουν άμεσα αφου ακομα και σημερα η απολαυση που προσφερει στους παικτες μενει αναλοίωτη. Αυτος ειναι και ο λογος που το θεωρω το καλυτερο ever!



Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Sep 2013 23:11 #132761 by Φώτης
Τα action-adventure πιάνονται; Αν ναι,θα πω το GTA 3!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Sep 2013 02:49 #132786 by Γρηγόρης Βούλγαρης
Παιδιά αν γίνεται μην ψηφίζετε Action-Adventures,
Αμιγώς Adventures θα περιλαμβάνει το Top 10, Tomb Raider και GTA δεν θα μετρήσουν ας πούμε

Αν υπάρχουν απορίες ας μελετήσουμε τον ορισμό της Μαμάς-Wikipedia!
en.wikipedia.org/wiki/Adventure_game

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Sep 2013 00:22 #132843 by Γιάννης Μοσχονάς
Εγώ ψηφίζω Sanitarium αν και είναι τόσα πολλά τα αριστουργηματικά adventures, ας είναι καλά ο γίγας Τσουρινάκης που μας πρόβαλλε την ομορφιά τους και μας βοήθησε με λύσεις όταν κάναμε τα πρώτα μας βήματα:)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Sep 2013 00:30 #132844 by Νικολής Ασημάκης

Blood King wrote: Εγώ ψηφίζω Sanitarium αν και είναι τόσα πολλά τα αριστουργηματικά adventures, ας είναι καλά ο γίγας Τσουρινάκης που μας πρόβαλλε την ομορφιά τους και μας βοήθησε με λύσεις όταν κάναμε τα πρώτα μας βήματα:)


Αυτό είναι στη λίστα μου για όταν τερματίσω το I have no mouth, and I must scream.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Sep 2013 02:06 #132855 by Παντελής Δασκαλέλος
Θα δώσω και εγώ το credit μου στο Sanitarium παρόλα αυτά θα ψηφίσω το αλησμόνητο Dark Seed.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification