Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Resident Evil Village

15 Mar 2021 01:25 - 15 Mar 2021 01:27 #247862 by Γεώργιος Χιντζιδης-Τοπαλιδης
Με αυτό το game και με τη σειρά που έρχεται στο Netflix δεν θα βγαίνουμε από το σπίτι στο τέλος! Οι ομοιότητες που θα έχει το game με το Resident Evil 4 είναι κάτι που μου αρέσει και ελπίζω να ειναι ένα από τα καλύτερα της σειράς. 

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Mar 2021 12:42 #247865 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Resident Evil Village

Με αυτό το game και με τη σειρά που έρχεται στο Netflix δεν θα βγαίνουμε από το σπίτι στο τέλος! Οι ομοιότητες που θα έχει το game με το Resident Evil 4 είναι κάτι που μου αρέσει και ελπίζω να ειναι ένα από τα καλύτερα της σειράς. 
Δεν πιστεύω να μην βγαίνουμε από το σπίτι λόγω Resident Evil.Φυσικά και ανυπομονώ να το λιώσω όπως έλιωσα το 7, το Revelations και το 2 αλλά εγώ δεν θα βγώ από το σπίτι όταν αγοράσω το Assassin's Creed Valhalla καθώς θα βρώ ευκαιρία να ξαναπαίξω τα Assassin's Creed Origins και Odyssey.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Mar 2021 12:54 - 15 Mar 2021 12:55 #247867 by Γεώργιος Χιντζιδης-Τοπαλιδης
Εγώ το σκέφτομαι να παίξω το Valhalla γιατί μοιάζει πολύ με το Odyssey και μετά από κάποια στιγμή γίνεται επαναλαμβανόμενο. Έχω παίξει σχεδόν όλα τα Assasin's αλλά το συγκεκριμένο ακόμα το σκέφτομαι όπως είπα και πριν. Για το Resident Evil ανυπομονώ γιατί δεν παίζω και τόσο συχνά παιχνίδια horror με zombies και κάτι μου λέει θα αξίζει. 

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Mar 2021 14:11 - 15 Mar 2021 14:31 #247871 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Resident Evil Village

 Για το Resident Evil ανυπομονώ γιατί δεν παίζω και τόσο συχνά παιχνίδια horror με zombies και κάτι μου λέει θα αξίζει. 
Φήμες λένε πως το Village δεν θα έχει Zombies.Επίσης
Warning: Spoiler!


Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά έχω την εντύπωση πως θα έχει λυκάνθρωπους,βαμπίρ και NPCs χωρίς να έχει ζόμπι.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

The following user(s) said Thank You: Γεώργιος Χιντζιδης-Τοπαλιδης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Mar 2021 16:22 #247872 by Απόστολος Μητσακούλης
Αν έχει μέχρι και vampire χαλαρά θα είναι ένα απο τα top 10 της χρονιάς.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Mar 2021 23:11 #248045 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Resident Evil Village

Εγώ το σκέφτομαι να παίξω το Valhalla γιατί μοιάζει πολύ με το Odyssey και μετά από κάποια στιγμή γίνεται επαναλαμβανόμενο.  
Με έβαλες σε σκέψεις ! Εκτός από το Resi Evil Village φυσικά θα αγοράσω το Ghosts of Tsushima και μετά βλέπουμε.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Mar 2021 03:12 #248055 by Γεώργιος Χιντζιδης-Τοπαλιδης
Καλά θα κάνεις το Ghost of Tsushima θεωρείται απαραίτητο. Εγώ πάλι θέλω να παίξω Resident Evil γιατί έχω αρκετό καιρό και μου έλειψε. 
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Mar 2021 12:49 - 24 Mar 2021 12:49 #248283 by Giorgos Tsolaridis
Resident Evil Village: Οι απαιτήσεις στα PC Ανακοινώθηκαν στην Ιαπωνική σελίδα της Capcom.Η Capcom ανακοίνωσε μέσω της  Ιαπωνικής της σελίδας , τις απαιτήσεις που θα έχει το Resident Evil Village στα PC.Στην δημοσίευση αναφέρεται ότι θα δοθεί προτεραιότητα στα fps και πως ακόμα και στα PC με χαμηλότερες δυνατότητες το Resident Evil Village θα τρέχει στα 60fps με ανάλυση 1080.

 Ελάχιστες Απαιτήσεις:
Λειτουργικό Σύστημα: 64-bit Windows 10
DirectX 12
Επεξεργασία: Intel Core i5-7500 ή AMD Ryzen 3 1200
RAM: 8 GB
Κάρτα Γραφικών: Nvidia GeForce GTX 1050 Ti 4 GB ή AMD Radeon RX 560 4 GB

Προτεινόμενες απαιτήσεις χωρίς Ray-Tracing:
Λειτουργικό Σύστημα: 64-bit Windows 10
DirectX 12
Επεξεργαστής: Intel Core i7-8700 ή AMD Ryzen 5 3600
RAM: 16 GB
Κάρτα Γραφικών: Nvidia GeForce GTX 1070 ή AMD Radeon RX 5700

Προτεινόμενες απαιτήσεις με Ray- Tracing:
Λειτουργικό Σύστημα: 64-bit Windows 10
DirectX 12
Επεξεργαστής: Intel Core i7-8700 ή AMD Ryzen 5 3600
RAM: 16 GB
Κάρτες Γραφικών: Nvidia GeForce GTX 2070 (4K/45fps), Nvidia GeForce GTX 2070 (4K/60fps), AMD Radeon RX 6700 XT (4K/45fps), AMD Radeon RX 6800 (4K/45fps), AMD Radeon RX 6900 XT (4K/60fps)

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Mar 2021 13:18 - 24 Mar 2021 13:19 #248291 by Giorgos Tsolaridis
Resident Evil RE: Verse: Multiplayer Shooter στο σύμπαν των Resident Evil Η Capcom ανακοίνωσε την ημερομηνία έναρξης της beta.
To επερχόμενο multiplayer Resident Evil με τίτλο Re:Verse, το οποίο θα συνοδεύει το Resident Evil Village, μπαίνει σε περίοδο beta μέσα στον επόμενο μήνα.

Η  Capcom ανακοίνωσε  ότι η beta θα ξεκινήσει στις 8 Απριλίου και ώρα 9 π.μ. και θα ολοκληρωθεί στις 11 Απριλίου την ίδια ώρα. Η open beta θα είναι διαθέσιμη για PC (Steam), PS4 και Xbox One και μπορείτε να ξεκινήσετε το download σας από τις 6 Απριλίου στις 3:00 το χάραμα.

Οι πληροφορίες σχετικά με το Re:Verse είναι μέχρι σήμερα λιγοστές, όμως η δοκιμαστική περίοδος λογικά θα μας λύσει πολλές απορίες.  
Το RE: Verse θα κυκλοφορήσει στις 7 Μαΐου μαζί με το Resident Evil Village για PC, PS4, PS5, Xbox One και Xbox Series X/S.

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Mar 2021 13:52 - 24 Mar 2021 13:52 #248311 by Giorgos Tsolaridis
Resident Evil Village Showcases  
Μία δεύτερη παρουσίαση έρχεται τον Απρίλιο.

Με αφορμή τα 25α γενέθλια της σειράς Resident Evil, η Capcom ανακοίνωσε και ένα δεύτερο Resident Evil Village Showcase, το οποίο θα διεξαχθεί τον Απρίλιο. Σε αυτό θα δούμε και το RE:Verse που θα είναι το multiplayer mode του παιχνιδιού.

Η Capcom δεν διευκρίνισε την ημέρα και ώρα της παρουσίασης, παρά μόνο ότι θα γίνει τον άλλο μήνα. Συντονιστείτε για το σχετικό update της ακριβής ώρας. Η παρουσίαση θα γίνει στα κανάλια της Capcom στο YouTube και το Twitch.Το Resident Evil Village θα κυκλοφορήσει για PC, PS5, Xbox Series X, PS4 και Xbox One στις 7 Μαϊου.
 

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification