Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Hogwarts Legacy

16 Sep 2020 23:39 #238888 by Μάνος Γρυπάρης
Η Warner Bros. ανακοίνωσε έναν νέο τίτλο Harry Potter με την ονομασία Hogwarts Legacy.

Στο νέο αυτό video game της ομώνυμης σειράς θα βρισκόμαστε στο Hogwarts στο 1800 και θα ελέγχουμε τον δημοφιλή μάγο. Σχετικά με το gameplay, δεν δόθηκαν αρκετές πληροφορίες.

Δείτε το σχετικό τρέιλερ:


File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Jan 2021 22:18 #244590 by Γιάννης Παπαργυρίου
Καθυστερεί για το 2022
Το Hogwarts Legacy, το οποίο αρχικά ήταν προγραμματισμένο να κυκλοφορήσει εντός του 2021, θα καθυστερήσει τελικά για ένα περίπου χρόνο.

Η ανακοίνωση έγινε μέσω Twitter κι αναφέρει ότι η δημιουργία της καλύτερης δυνατής εμπειρίας είναι “πρώτιστης σημασίας” κι επομένως η ομάδα που το αναπτύσσει χρειάζεται περισσότερο χρόνο.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Feb 2021 12:23 - 24 Feb 2021 12:28 #246770 by Giorgos Tsolaridis
Replied by Giorgos Tsolaridis on topic Hogwarts Legacy
Ο lead designer του Hogwarts Legacy είχε ένα anti-social justice κανάλι στο YouTube
Η WB Games το ήξερε εκ των προτέρων.
Ο Troy Leavitt, ο lead designer το επερχόμενου Harry Potter Hogwarts Legacy της WB Games, είχε ένα anti-social justice και anti-feminist κανάλι στο YouTube πριν προσληφθεί από την εταιρία ανάπτυξης.Το 2020 η Avalanche είχε ανακοινώσει ότι θα αναπτύξει ένα νέο Harry Potter RPG βασισμένο στο σύμπαν που είχε δημιουργήσει η JK Rowling. Τότε, η JK Rowling είχε προκαλέσει αντιδράσεις λόγω των τρανσφοβικών δηλώσεών της και η εταιρία ανάπτυξης είχε δηλώσει ότι δεν υιοθετεί τις απόψεις της συγγραφέως. Τώρα, φαίνεται πως η εταιρία ανάπτυξης έχει να δώσει κάποιες εξηγήσεις, αφού ο lead designer Troy Leavitt δημοσίευε βίντεο ως pro-Gamergate YouTuber.
  Δείτε το σχετικό Tweet.
Μέσα στο σαββατοκύριακο, ο Liam Robertson, gaming insider και σχολιαστής, δημοσίευσε μια σειρά από tweets που αποκάλυπταν λεπτομέρειες σχετικά με το παρελθόν και τις απόψεις του Troy Leavitt. Το κανάλι του Leavitt ωστόσο είναι αδρανές από το 2018. Όπως δήλωσε και ο Leavitt: “Είχα γνωστοποιήσει το κανάλι μου στην WB Games και δεν φάνηκε να αποτελεί πρόβλημα. Όχι ότι συμφωνούν με τις απόψεις μου, φυσικά, όμως φαίνεται να τους νοιάζει περισσότερο να αναπτύξουν ένα καλό RPG, παρά να προωθούν συγκεκριμένες ατζέντες.”

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Feb 2021 21:57 #246790 by Γεώργιος Χιντζιδης-Τοπαλιδης
Είχα σταματήσει στο Harry Potter The Prisoner of Azkaban του PlayStation 2  όπως και στις ταινίες στη  μέση περίπου και η αλήθεια είναι θέλω κάποια στιγμή να παίξω και τα υπόλοιπα. Μου άρεσαν σχετικά και τα είχα στο μυαλό μου αλλά τελικά  τα ξέχασα μετά από ένα διάστημα καθώς  ασχολήθηκα με άλλα games. Θα περιμένω για νεότερα μήπως αγοράσω το συγκεκριμένο. 

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Feb 2021 22:22 - 25 Feb 2021 22:50 #246791 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Hogwarts Legacy

Xintzi wrote: Είχα σταματήσει στο Harry Potter The Prisoner of Azkaban του PlayStation 2  όπως και στις ταινίες στη  μέση περίπου και η αλήθεια είναι θέλω κάποια στιγμή να παίξω και τα υπόλοιπα. Μου άρεσαν σχετικά και τα είχα στο μυαλό μου αλλά τελικά  τα ξέχασα μετά από ένα διάστημα καθώς  ασχολήθηκα με άλλα games. Θα περιμένω για νεότερα μήπως αγοράσω το συγκεκριμένο. 


Αφησες τις ταινίες στην μέση ; 

Εγώ τις είδα δύο φορές και μπορεί να τις ξαναδώ στο μέλλον.

Την The Order of the Phoenix να την δείς οπωσδήποτε αν δεν την έχεις ήδη δεί.

To Hogwarts Legacy το έχω στην λίστα και μπορεί να το αγοράσω αν είναι καλό πρώτον και δεύτερον αν δεν βγούν καλύτερα AAA παιχνίδια.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Feb 2021 22:22 #246831 by Γεώργιος Χιντζιδης-Τοπαλιδης
Ναι άστα να πάνε δεν ξέρω πως έκανα αυτό το λαθος. Κάποια στιγμή θα τις ολοκληρώσω όπως και μερικά από τα υπόλοιπα παιχνίδια. 

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Mar 2021 01:48 #247094 by Απόστολος Μητσακούλης
Αναρωτιέμαι αν θα είναι καλό το Hogwarts Legacy. Έχω παίξει μέχρι και το 4. Απ΄το order of the phoenix και μετά τα παιχνίδια δν με ενθουσίασαν. ΟΙ ταινίες απ'την άλλη φοβερές.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Mar 2021 12:28 - 03 Mar 2021 12:29 #247235 by Giorgos Tsolaridis
Replied by Giorgos Tsolaridis on topic Hogwarts Legacy
Οι developers του Hogwarts Legacy έβαλαν inclusive character creator με επιλογή για τρανς χαρακτήρα

Παρά τις αντιρρήσεις των ανωτέρων τους.Σύμφωνα με  πληροφορίες από το Bloomberg , το επερχόμενο RPG βασισμένο στο Harry Potter, Hogwarts Legacy θα δίνει τη δυνατότητα δημιουργίας τρανς χαρακτήρα, παρά τις κατηγορίες της J.K. Rowling από τα social media για τα  τρανσφοβικά της σχόλια .
Δείτε το τρέιλερ:

Σύμφωνα με το ρεπορτάζ του Bloomberg, το character creator δίνει τη δυνατότητα στους παίκτες να αλλάξουν το σώμα τους, τη φωνή τους και τους δίνει την επιλογή να αυτοπροσδιοριστούν ως μάγοι ή μάγισσες. Οι επιλογές αυτές δεν είναι πλήρως φιλικές με την τρανς κοινότητα αφού ένας χαρακτήρας χωρίς φύλο πρέπει να προσδιοριστεί ως άντρας ή γυναίκα. Το πιο σημαντικό όμως είναι ότι αυτές οι επιλογές είναι διαθέσιμες σε ένα παιχνίδι βασισμένο στο Harry Potter. Τα τελευταία χρόνια, η J.K. Rowling έχει γίνει ιδιαίτερα επιθετική προς την τρανς κοινότητα ανεβάζοντας διάφορες εκθέσεις από άντι-τρανς ακτιβιστές και έχει δεχθεί επικριτικά σχόλια από πρώην ηθοποιούς των Harry Potter όπως η Emma Watson και ο Daniel Radcliffe.

H WB Games διστάζει να σχολιάσει πάνω στις τρανσφοβικές πράξεις της J.K. Rowling και δεν έχει κάνει γνωστό το αν η συγγραφέας θα λαμβάνει χρήματα από το Hogwarts Legacy. Ωστόσο η δημιουργία του συγκεκριμένου character creator έγινε χάρις τους developers που την υποστήριξαν παρά τις αντιρρήσεις των ανωτέρων τους. Σύμφωνα με το Bloomberg, ο character creator δίνει την δυνατότητα δημιουργίας τρανς χαρακτήρα ενώ υπάρχει και τρανς χαρακτήρας μέσα στο παιχνίδι, τουλάχιστον μέχρι στιγμής.

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Mar 2021 12:00 - 10 Mar 2021 12:03 #247544 by Giorgos Tsolaridis
Replied by Giorgos Tsolaridis on topic Hogwarts Legacy
Ο lead designer του Hogwarts Legacy είχε ένα anti-social justice κανάλι στο YouTube
Παραιτήθηκε από την Avalanche.
Ο Troy Leavitt ανακοίνωσε την παραίτησή του από την Avalanche στο Twitter και δήλωσε ότι θα πει τον λόγο της παραίτησής του σε ένα μελλοντικό βίντεο στο YouTube και ότι έχει να πει μόνο καλά λόγια για την WB Games, του  developers  και το επερχόμενο Hogwarts Legacy.O Leavitt δήλωσε: "Ένιωθα απόλυτα ασφαλής στην θέση που βρισκόμουν, όμως ήθελα παρόλα αυτά να παραιτηθώ και θα εξηγήσω τους λόγους στο βίντεο που θα ανεβάσω στο. Έχω τέλεια διάθεση και εξαιρετική σχέση με την WB Games και την Avalanche".

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Dec 2021 18:55 #259261 by Stathis Moose Stathopoulos
Η Electronic Arts ακύρωσε ένα Harry Potter MMO




Σύμφωνα με πρώην director.

Ο Kim Saizer, πρώην αντιπρόεδρος του τμήματος Global Brand Management της Activision και Director Product Marketing της Electronic Arts, αποκάλυψε ότι υπήρχε ένα Harry Potter MMO σε ανάπτυξη από την EA, αλλά τελικά ακυρώθηκε.

Ο Saizer είπε συγκεκριμένα: "Είχαμε φτιάξει μέχρι και την beta. Το παιχνίδι ήταν συνδυασμός offline και online εμπειρίας. Θα στέλναμε μέχρι και emails στα παιδιά, όπως δώρα, κορδέλες, τέτοια πράγματα. Υπήρχε μεγάλη έρευνα και μεγάλη αυτοπεποίθηση για την επιτυχία του. Αλλά η EA το ακύρωσε γιατί εκείνη την περίοδο έκανε αλλαγές και δεν ήξεραν ή δεν πίστευαν πολύ ότι η συγκεκριμένη σειρά θα επιβίωνε περισσότερο από 1-2 χρόνια". Ο Saizer εργάστηκε στην EA το διάστημα 2000-2003, όταν κυκλοφόρησαν οι πρώτες δύο ταινίες Harry Potter.

Πάντως, το Hogwarts Legacy, ένα open world RPG, βρίσκεται σε ανάπτυξη από την Avalanche Software και αναμένεται να κυκλοφορήσει το 2022.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification